Nowa prezes sądu – kontynuacja i poprawa

Zmiany. Od 8 lipca nowym prezesem Sądu Rejonowego w Oławie jest sędzia Anna Kowalczyk

Wcześniej była zastępcą przewodniczącego wydziału cywilnego w naszym sądzie. 10 kwietnia tego roku objęła funkcję przewodniczącej tego wydziału, a jednocześnie została wiceprezesem sądu. Obecnie – obok pełnienia funkcji prezesa sądu – nadal będzie przewodniczącą wydziału cywilnego.

7 lipca dobiegła końca druga kadencja poprzedniego prezesa sędziego Sławomira Pałki. Sędzia zostaje w oławskim sądzie, będzie pełnił funkcję przewodniczącego wydziału karnego.

Anna Kowalczyk jest absolwentką (z 2000 roku) wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikację sądową kończyła przy Sądzie Okręgowym w Radomiu, egzamin sędziowski złożyła w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie, jednak jako asesor i początkowo sędzia (po nominacji w 2007 r.) pracowała w Sądzie Rejonowym w Kozienicach.
Po otrzymaniu przeniesienia do Sądu Rejonowego w Oławie, pracuje tu od 1 kwietnia 2010 roku. Jest członkiem Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, ale z uwagi na braku czasu nie udziela się w organizacji.

Czy w związku ze zmianą prezesa szykują się jakieś zmiany w naszym sądzie? Czytaj artykuł w całości: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-08-03

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

  1. ŻAL PATRZEĆ

    Szanowna Pani. Na poczatku swojej kadencji prosze zrobic czystki wsrod sedziow sadu rodzinnego. Tam orzekaja ludzie oderwani od rzeczywistosci. I taka sytuacja jest we wszystkich sadach rodzinnych w kraju. Kiedy w tym sadzie zacznie orzekac facet z jajami a nie kobieta litujaca sie nad losem klamiacych na potege matek dzieci. To jest patologiczna sytuacja. Nie do pomyslenia w krajach zachodnich

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Miałem do czynienia z sądem Oławskim. Farsa. Pani sędzina powoływała na mój koszt trzykrotnie biegłych sądowych . Dwóch pierwszych wydało opinię korzystną dla mnie. Trzeci biegły był spolegliwy i jego ekspertyza została przyjęta. Oczywiście nie korzystna dla mnie. W sumie to cieszę się ,że było tylko trzech biegłych. W końcu za tych co nie spełnili oczekiwań sądu jak i tego co spełnił to ja w ostateczności płaciłem. Zawsze mogło być ich więcej biegłych. np 25 ??? . Do kitu z takim sądzeniem. Chodziło tak naprawdę o pierdołę i ambicje policjanta za którym stawiła się sędzina . Ale gdyby to było coś poważniejszego …….

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.