„3 razy weto” również w Oławie. Kiedy?

Dziś o godz. 21.00 pod budynkiem oławskiego sądu odbędzie się protest organizowany przez jedną z mieszkanek, która utworzyła wydarzenie na facebooku. – Oława nie musi spać – napisała pani Agnieszka. – W Oławie też są ludzie, którzy myślą podobnie jak we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, ale i w mniejszych miastach: Brzegu, Oleśnicy, Szczytnie i Brudnicy. Jeśli jesteś w stanie pokazać coś więcej, niż tylko komentarz w sieci, to zapraszamy.

Do udziału w wydarzeniu „3 x weto” zachęcają również działacze Platformy Obywatelskiej z Oławy, m.in. Anna Leszczyńska i Magdalena Ziółkowska. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/110156129642546/

AKTUALIZACJA godz. 21.15 – zdjęcia z protestuhttp://gazeta-olawa.pl/informacje/65321-olawie-tez-protestuja/

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (79)

 1. Andrzej Duda ma podpisać dwie ustawy: O Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych, nie zgłaszając do nich zastrzeżeń. Natomiast nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym skieruje do Trybunału Konstytucyjnego, celem zbadania zgodności jej zapisów z ustawą zasadniczą (!).
  Protesty powinny trwać i w dalszej kolejności obejmować Biura Poselskie posłów PiSu. Należy w tych miejscach pokazywać ich cynizm, hipokryzję a przede wszystkim kłamstwa jakimi nas faszerują…Mam nadzieję że wcześniej czy później dotrze do suwerena pisowskiego że to co robi teraz PiS to jest zwykła rozwałka Państwa po to by schować swoje brudne partyjne interesy

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Rolf Michałowski

  Jedyne, czego chce PO/PSL i .Nowoczesna, to tylko to, żeby powrócić do bezkarnego rozkradania majątku narodowego i do gigantycznych łapówek od obcych koncernów za robienie z Polski i z Polaków rezerwuaru taniej siły roboczej, a także od obcych agentur za niszczenie Polskiej Armii i państwa prawa.

  Dlatego tak wściekle atakują potrzebne reformy sądownictwa i prokuratury, które do tej pory gwarantowały bezkarność całych mafii, których przestępcze struktury sięgały do najwyższych władz w państwie (taśmy prawdy, gigantyczne afery zamiecione pod dywan, zbrodnia smoleńska, zrujnowana cała gospodarka, zrujnowana armia itd. itd.).

  Dzisiejsza tzw. opozycja totalna (sami się tak nazwali) nie jest żadną opozycją parlamentarną, która ma inne pomysły na rozwój Polski i na gospodarowanie majątkiem Polaków. To jest zorganizowana grupa przestępcza, która chce siłą obalić demokratycznie wybrany rząd tylko po to, żeby móc znowu rozkradać Polskę, okradać Polaków i służyć obcym interesom za pieniądze. Ich działania zmierzające w tym celu to wyłącznie destrukcja, sianie nienawiści i sabotaż pracy rządu i parlamentu.

  Nie zamyka się ich do więzień, bo żyjemy w demokratycznym państwie prawa i każdy może sobie manifestować i drzeć mordę na rząd do woli. Jednak naruszają oni coraz bardziej prawo i granica tolerancji ich wybryków jest już bliska. Jest też wielu takich, którzy sprawując dotychczas władzę dopuścili się bardzo poważnych przestępstw i przeciwko nim toczą się już odpowiednie postępowania. Do zakończenia tych postępowań potrzebny jest sprawny i uczciwy aparat sądowniczy. To właśnie ci przestępcy, którzy nakradli miliardy, korumpowali prokuratorów i sędziów, albo współdziałali w zbrodni smoleńskiej, najbardziej drą swoje mordy, bo wiedzą, że będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed uczciwymi sądami.

  Ludzie! Nie dajcie się nabrać na ich histeryczne wrzaski o rzekomym łamaniu demokracji i konstytucji przez PiS, bo to są bezczelne kłamstwa. Wszystko, co robi aktualny rząd, jest zgodne z prawem polskim i europejskim, a także ze standardami demokratycznymi. Podobne a nawet identyczne systemy wyboru sędziów i kontroli ich pracy, jakie teraz wprowadza polski rząd, działają od dawna w wielu europejskich krajach.

  Zobaczcie też, co za rządów PiS dzieje się w Polsce poza reformą sądownictwa. Gospodarka kwitnie jak nigdy dotąd, bezrobocie jest już tylko symboliczne, nie ma deficytu budżetowego, lecz jest nadwyżka, wszystkie wskaźniki makroekonomiczne szybują na rekordowe poziomy, ludzie maję więcej pieniędzy, a szczególnie ci najbiedniejsi, Polska Armia rośnie w potęgę, górnictwo znowu się opłaca, stocznie znowu się opłacają, Polska liczy się znowu na arenie międzynarodowej, a władca najpotężniejszego kraju świat stawia Polskę innym za wzór.

  Jak porównacie to z mizerią rządów PO/PLS, to aż się wierzyć nie chce, że można było tak rujnować Polskę i polskie społeczeństwo. Premier tamtego rządu uważał, że „polskość to nienormalność”.

  Co chcecie zarzucać PiS-owi? Że potrafi gospodarować, współpracować z innymi krajami, że dba o wszystkich Polaków, że przegania biedę z Polski? Nie, wy nie możecie zdzierżyć, że PiS nie pozwala wam kraść i oszukiwać i że chce stawiać oszustów, złodziei i zdrajców przed sprawiedliwymi sądami. To jest wasz problem i tylko dlatego chcecie obalić ten rząd.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Gratuluję optymizmu. Zobaczy Pan za rok, dwa, jakim to wszystko było kosztem. Poza tym nie chcę powrotu władzy PO. Protestuję, bo chcę żyć w państwie prawa. To, co dzieje się w tej chwili, jako żywo przypomina czasy powstawania Związku Radzieckiego. „Władza w ręce ludu itd”. Naiwni ci, którzy wierzą w obietnice PiS. Naoglądał się Pan TVP i niestety stracił Pan obiektywizm. Dodam, że nie należę do żadnej partii, jestem technikiem i zarabiam ok. 3000 miesięcznie, za które muszę utrzymać dwójkę dzieci. A 500 mi się nie należy, bo syn ma 19 lat. Nikogo protestując nie obrażam i szanuję poglądy innych, choć się z nimi nie zgadzam

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Za czasów Związku Radzieckiego, na które powołuje się tutaj pan technik, też było wielu „pożytecznych idiotów” protestujących nawet za darmo, przeciwko krwiożerczym kapitalistom i imperialistom. Jak widać dziś ich też nie brakuje i to zarówno po jednej jak i po drugiej stronie.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Dopóki Pan protestuje dając w ten sposób wyraz swoim poglądom, wszystko jest w porządku. Jednak z chwilą, kiedy broni Pan przywilejów oszustów, złodziei i zdrajców i bierze Pan czynny udział w siłowym obalaniu demokratycznie wybranego rządu, staje się Pan zwykłym kryminalistą. Co do Pańskich poglądów, to chętnie posłucham, jakim to kosztem mają się odbyć aktualne reformy. Konkrety proszę, a nie jakieś durne hasełka o powstawaniu państwa sowieckiego.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Panie Rolfie. Nie piszę o psńskiej wypowiedzi, że jest durna i proszę mnie nie obrażać. Pamiętam pańską postawę sprzed paru lat i widzę, że lubi Pan błyszczeć w mediach. Nie będę Pana uczył ekonomii, bo Pana nie da się już niczego nauczyć. Nikt nie ma monopolu na prawdę. Historia pokaże, kto miał rację.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Nic jeszcze w tej sprawie nie ustalono. Jak będą ustalenia, to bardzo szybko polecą głowy. Tak działa PiS. Czy w PO lub PSL leciały jakieś głowy nawet przy największych aferach na miliardy, albo po zbrodni smoleńskiej? Nie. Im większa afera, tym wyższe były awanse aferowiczów.

    Pewnym jest jednak, że w dolnośląskim PiS potrzebna jest rewolucja taka sama jak w polskim sądownictwie. Wrocławska struktura PiS, włącznie z oławską, to wrzód na d… tej partii i trzeba go wyleczyć, co oczywiście nie zmienia faktu, że generalnie PiS dowiodło już wielokrotnie, że jest partią uczciwą i troszczącą się o Polskę i o Polaków.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Miesiąc prawie minął i jeszcze nikomu włos z głowy nie spadł.
     Przecież listy wyborcze ustalał sam prezes Jarosław Kaczyński, to dlaczego pan Brezdeń znalazł się na wysokim siódmym miejscu, wyższym nawet niż wybitny geolog prof. Jędrysek?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Fucha S.C. Piotr Babiarz Jerzy Gierczak
     Dębowa 5
     56-300 Milicz, Polska
     NIP: 916-125-83-00
     Opis działalności
     Firma „Fucha” S.C. Piotr Babiarz,Jerzy Gierczak mieści się w Milicz, ul. Dębowa. Przedsiębiorstwo „Fucha” S.C. Piotr Babiarz,Jerzy Gierczak posiada numer NIP: 916-125-83-00 oraz numer Regon: 931190818. Firma jest na rynku od 1998-06-01.

     Jasne, ci dwaj panowie sie nie znają i nigdy w życiu się nie spotkali.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. PO, Nowocześni i inni opozycjoniści. Podobno walczycie o demokrację…Więc uszanujcie decyzje wybranych większością głosów! A zamiast urządzać szopki na ulicach, pojedźcie z rodzinami na jakąś wycieczkę, zróbcie grilla…Pogódźcie się wreszcie ze sromotną porażką.
  A to pani Ziółkowska nie na polowaniu, by ratować polskie rodziny przed zjadającą wszystko zwierzyną?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ustawodawca nie może zachowywać się jak „fachwiec” który spieprzył swoją robotę i mówi do klienta skocz mi pan, bo jak nie to wężykiem. Klient ma prawo być wkurzony i niezadowolony. Ale rzecz w tym, że jeszcze więcej klientów wkurzonych jest na nadzwyczajną bezkarną kastę, która od dawna olewa wszystkich. Nawet tych co krzyczą teraz 3xVeto. To że hydraulik spieprzył sprawę nie znaczy że szmbo przestało śmierdziec i głupotą jest topić się razem z kiepskim hydraulikiem w tym szambie. Paniom organizatorkom zalecam stoperan lub inny środek o podobnym działaniu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. A gdzie było Po jak miało władzę!!Pilnowaliście swoich interesów,organizowaliście psedu bale z których dzieci dostawały ochłapy,pilnowaliście swoich spółek i tylko kasa was interesowała!!Ludziom obiecaliście ,tylko ,ze nigdy nie dotrzymaliście słowa!!Teraz się przebudziliście i udajecie jak wam zależy na Polsce!HA,HA. Zależy wam na kasie,lansie i karierze już to udowodniliście Oławianie z PO

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Uderz w stół a nożyce się odezwą mówi stare przysłowie, Poza tym długi trzeba spłacać, zwłaszcza długi wdzięczności. Dlatego nie dziwi zupełnie zaangażowanie w akcję niejakiej Magdaleny Z., którą pomimo oczywistych dowodów sąd uznał za niewinną w głośnej sprawie z kierowcą starosty. Gdyby sąd był normalny i wymierzał sprawiedliwość bez względu na funkcję jakie pełnią podsądni, wówczas Magdalena Z. już dawno przestałaby pełnić jakiekolwiek funkcje publiczne. Ale jest dobra wiadomość, właśnie w ubiegłym tygodniu otworzone nowy zakład dla 1000 pensjonariuszy, który już niebawem zapełni się złodziejami i oszustami powiązanymi z poprzednią ekipą PO/PSL. Właśnie ruszył program #CELA_PLUS. Czy tego własnie obawiają się organizatorki „protestu” pod gmachem oławskiego sądu i ich mocodawcy? Miłego i spokojnego niedzielnego wieczoru wszystkim, którzy dobrze życzą Polsce i Polakom.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. BabaJaga – Organizatorem spotkania jest osoba niezwiązana z żadną partią polityczną, Spotkanie jest całkowicie apolityczne, Zaproszeni są wszyscy Oławianie i nie tylko. Jako obywatele, a nie członkowie którejkolwiek z partii.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Milicja była OBYWATELSKA
   Platforma jest OBYWATELSKA
   UBwatele RP są bardzo OBYWATELSCY
   A najbardziej OBYWATELSKI jest KOD
   Rozumiem, że tacy własnie OBYWATELE to sól tej ziemi i oni to podnosząc pięści w górę pokonają PiSowską dyktaturę.
   W jednym z seriali stary doktor mówił, że gdyby głupota umiała latać niektórzy lataliby jak gołębie. A jak już tymi gołębiami są, to mogą sobie zanucić: „Ach jaka piękna jest Ojczyzna nasza z lotu ptaka, aż chce się płakać, kochani chce się płakać”

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Czy organizatorka protestu i ta pani – Dział Budżetu i Pomocy Technicznej RPO Kierownik Agnieszka Mikołajek-Amalou tel. 71 776-91-94, pok. 1019 – to jedna i ta sama osoba, czy też jest to jedynie zbieg okoliczności? Jeśli jednak organizatorka pracuje w UMWD to faktyczne intencje tej pani nabierają zupełnie nowego znaczenia. A Pani Magdalena Z. to przecież żadna koleżanka z pracy i fb tylko kolejny zbieg okoliczności.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Demokracja nie polega na tym, ze wygrany po wyborach może wszystko, bo to się źle kończy, od regulacji tego jest konstytucja i są sądy, które mają strzec, by zwycięzca sprawował władzę zgodnie z regułami przyjętymi w konstytucji przez większość. Jeśli sejm chce sądom to uniemożliwić, to już krok poza demokrację. Stąd te protesty, słuszne. Czy ktoś wierzy, że np. dyrektor szkoły zatrudniany przez burmistrza jest od niego calkiem niezależny? Może być, jeśli mu na to burmistrz pozwoli, ale mechanizm umozliwia także wpływanie na decyzję dyrektora. Z sędziami będzie mniej więcej, w uproszczeniu, podobnie. Niby niezależni, ale ze świadomością, że ich los zawodowy praktycznie zależy od Ziobry. I temu się sprzeciwiają ludzie. Grzebaniu przy trojpodziale władzy,bo to się zawsze źle kończy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Panie Bogdanie! Wypisuje Pan wierutne kłamstwa. Czytał Pan w ogóle te ustawy? Władza sądownicza musi być tak samo kontrolowana przez Suwerena, jak władza ustawodawcza i wykonawcza. Tak stanowi Konstytucja, według której wszelką władzę sprawuje Naród, bezpośrednio lub pośrednio, również władzę sądowniczą, pośrednio przez sędziów. Nikt tu nie zakłóca równowagi trójpodziału władzy. Wręcz przeciwnie, te nowe ustawy przywracają tę równowagę, zakłóconą przez układ okrągłostołowy, czyli przez postkomunistyczna mafię, którą naród wreszcie odsunął od władzy. Kłamstwem wierutnym jest twierdzenie, że to Ziobro będzie wybierał sędziów. Wystarczy poczytać te ustawy, są dostępne na stronie Sejmu i Senatu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. obywatwelRP

  Panie Rolf , szanuje prawo do własnej oceny ale to co pan wypisuje nie mieści się w żadnych granicach obiektywizmu.
  ……bezkarnego rozkradania majątku narodowego i do gigantycznych łapówek od obcych koncernów za robienie z Polski i z Polaków rezerwuaru taniej siły roboczej, a także od obcych agentur za niszczenie Polskiej Armii i państwa prawa.Rozpasana dziś biurokracja , zatrudnianie misiewiczów , miliony dla bizbnesmena Rydzyka, koszty ochrony miesięcznic to jak pan nazwie?
  ……Polska Armia rośnie w potęgę, górnictwo znowu się opłaca, stocznie znowu się opłacają, Polska liczy się znowu na arenie międzynarodowej, a władca najpotężniejszego kraju świat stawia Polskę innym za wzór. Najlepsi generałowie odchodzą z armii, nie ma nowych helikopterów, miały być nowe łodzie podwodne z podwodnymi samolotami(?) , miały być drony , jeśli mam sie czuć bezpiecznie przy nowej armii WOT szkolonej 3 tygodnie to ja przepraszam .
  Co do naszego przyjaciela z za oceanu-własnie Rzecznik Stanu jest zaniepokojony sytuacją w Polsce!
  Pozdrawiam

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Obywatelu RP!

   Odpowiadam na Pańskie pytania:

   „Rozpasana biurokracja” jest dziełem rządów postkomuny, głównie PO/PSL i jest teraz konsekwentnie przebudowywana. Proszę sprawdzić, ile różnych agencji rządowych i zbędnych etatów w spółkach Skarbu Państwa zostało już zlikwidowanych. Proszę sprawdzić, ile ta „rozpasana biurokracja” w rządzie odzyskała pieniędzy od przestępców podatkowych i celnych, głównie VAT i ile pracy włożyła w notowany właśnie olbrzymi rozwój gospodarczy Polski.

   „Zatrudnianie Misiewiczów”, to zastępowanie skorumpowanych oszustów ludźmi uczciwymi.

   „Miliony dla biznesmena Rydzyka”, to legalne wsparcie dla działalności duchowej potrzebnej Polakom w walce ze złodziejstwem, oszustwem, a przede wszystkim ze zdziczeniem obyczajów, czego Pan jest znakomitym przykładem.

   „Koszty ochrony miesięcznic” generują tacy jak Pan, zagrażając bezpieczeństwu ludzi chcącym oddać cześć ofiarom zbrodni smoleńskiej.

   Z Armii odchodzą ci „najlepsi generałowie”, którzy byli na usługach obcych agentur i całe szczęście, że odchodzą.

   Nowe helikoptery już są i będą następne, a nawet będą najlepsze na świecie rakiety obronne „Patriot”. Nie chcieliśmy przestarzałych helikopterów za podwójna cenę, bo popłynęły łapówki.

   Polska Armia zdobywa najnowocześniejsze wyposażenie, jednak nie wszystko jest publikowane, co powinien zrozumieć nawet taki tępak jak Pan.

   To nie „Rzecznik Stanu” lecz rzecznik prasowy Departamentu Stanu USA, czyli rzecznik prasowy ministerstwa, wyraziła się niepochlebnie o Polsce, do czego nie jest uprawniona. W USA, podobnie jak w Polsce, lewacko-liberalne elity też nie mogą się pogodzić z przegranymi wyborami, a ich ludzie są jeszcze na niektórych stanowiskach w rządzie USA.

   Zanim znowu napisze Pan tu jakieś bzdury, proszę się najpierw poduczyć i zapoznać się z faktami.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Dlaczego nie protestowaliście gdy „wybuchały” kolejne afery z udziałem PO: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Stanowczo protestuję! Aż 47 sędziów SN zdecydowało się nie ujawnić swojego oświadczenia majątkowego. Czego się boją jeśli są uczciwi? Gdyby ktoś miał ochotę zaprotestować razem ze mną przeciw łamaniu prawa przez członków „nadzwyczajnej kasty” (autorką tego określenia jest pani sędzia Irena Kamińska), to bardzo proszę za pośrednictwem tego portalu zgłaszać swoje zainteresowanie. Zorganizujemy pod sądem protest przeciwko lekceważeniu przez sędziów SN i innych sądów obowiązków jakie nakłada na nich prawo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Czy wśród uczestników będą zbierane deklaracje dobrowolnego zrzeczenia się 5set+ na rzecz Parawanu Oszustów i Komitetu Obrony Donosicieli ?. No i programu POwrotu starego pod hasłem: „Najlepiej nam było za Tuska”?. Wskazane również deklaracje pracy do u…..j śmierci lub trwałego inwalidztwa! Ludzie, PISkacze robią tą reformę z gracją Hunów, ale zostawienie tego ogarniętego od lat 90tych gangreną poletka to jak czekanie i patrzenie co się rozwinie z rosnącego guza bowotworowego w nadzieji, że sam się wchłonie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Już nie mogę się doczekać fotorelacji gazety z tego protestu po to żeby móc popatrzeć na twarze tych protestantów. A później zobaczymy gdzie pracują i kim byli ich rodzice. To może wiele wyjaśnić. Pana fotoreportera upraszcza się o dobrą jakość zdjęć.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Ci, którzy szczują na Jarosława Kaczyńskiego są tak naprawdę pełni miłości i dobra, bo oni chcą wolności i pokoju i dlatego idą z pełnymi nienawiści transparentami pod jego dom?Czego tam szukają?Demokracji czy Wolności a może burdy i ubliżania człowiekowi? Kiedy ludzie oprzytomnieją i zobaczą kto nimi sprytnie manipuluje? Co oni się tak boją? Kogo i dlaczego? To ja Wam powiem Polska do niedawna była krajem, na którym się zarabiało pieniądze i nikt specjalnie się Polakami nie przejmował a politycy posłusznie wykonywali polecenia ,niektórzy w UE do dziś to robią bo Polska jest tylko wtedy cacy kiedy jest słaba, nieświadoma, skłócona i uzależniona i poddana,ale kiedy staję się silniejsza, ludzie zaczynają mieć większe poczucie swojej wartości a politycy dbają o stabilność i bezpieczeństwo,stawia się na innowacyjność, nowoczesność, kreatywność i oryginalność, buduje z innymi sąsiadami gospodarczy program, uniezależnia się energetycznie a politycy przestają słuchać na kolanach bo chcą być traktowani normalnie czyli po partnersku to się kończą dobre relacje? Co? Polska przestaje być dojną krową?I to się nie podoba? Politycy przeciwnicy wolnej Polski wykorzystują wady Polaków i podgrzewają emocje dla własnego interesu kosztem ludzi.Pewien miliarder ze świata zachodniego bawi się we władcę świata i próbuje Nas rozgrywać?! Tylko o jednej rzeczy zapomnial ,że Polacy swój język i godność mają i nigdy nikt z nimi jeszcze nie wygral i nie wygra!Czy znów chcą Nas zmieść z mapy? Czy chcą Nas rozproszyć,zalewając przybyszami z zupełnie innej cywilizacji aby mieć w przyszłości tanią siłę roboczą na miejscu, wyborców i „mięso armatnie na wojnie”? Ale się przeliczą bo Ci ludzie nie chcą się dopasować, ale zawładnąć ich terenem i kulturą.Czy Ci ludzie to matki z dziećmi i starcy ? Komu Wy mydlicie oczy ? Młodzieżą łatwo sterować bo nie wiedzą,co to komuna! Ale jeszcze POLSKA nie zginęła póki My żyjemy! Jak Nasi naukowcy zrealizują,swoje odkrycia to zobaczycie jak nagle wszyscy spokornieją! I tego Wam ,Polsce i sobie życzę!…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Witam tych wszystkich tak wrogo nastawionych do Protestów. Widzicie tylko szyldy partii, a nie widzicie problemu. To że ludzie ( Nie świnie) Protestują wynika w dużej mierze z tego , że wiemy jakie konsekwencje będą dla każdego OBYWATELA. To nie poparcie dla jakiś tam partii tylko troska o POLSKĘ !! Zmiany w Sądownictwie prowadzą do zmiany USTROJU, a nie ulepszenia sadownictwa. Procedowanie tych zmian też pozostawia wiele do życzenia i zastanowienia. Pis nie chce zmian dla zwykłego Kowalskiego czy Nowaka. Wiedząc o tym że może być rozliczony z łamania PRAWA i KONSTYTUCJI ,oraz nie wygrać następnych wyborów w uczciwy sposób chce nam zafundować dyktaturę. Nie godzę się na to i wygrana pisu nie była aż tak miażdżąca bo procentowo to tylko kilkanaście procent uprawnionych wzięło udział w wyborach. A tak na marginesie to dlaczego mamy oddawać to co już raz wywalczyliśmy. nie można się cofać wstecz. Trzeba zmian!! Jednak nie takich. Nie wyprowadzania Nas z UNII, zamordyzmu i wprowadzania Nam Państwa policyjnego, Ograniczania dostępu do kultury jaka Nam pasuje. Ja nie chcę by ktoś mi mówił co mam robić!!!!! A WY???? Ja mam Prawo do własnych poglądów, a nie przytakiwania rządzącym!!!!!!!!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Sens całej tej wypowiedzi sprowadza się do sformułowania „nie można się cofać wstecz”.
   A można cofać się w przód? Zdaniem Eli chyba można, bo tak właśnie wygląda logika protestujących i tych, którzy te protesty popierają.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. obywatel RP

  Rolf ; „Zatrudnianie Misiewiczów”, to zastępowanie skorumpowanych oszustów ludźmi uczciwymi.
  odp.platformersów zamienili na misiewiczów – BRAWO dobra zmiana!

  Rolf ;„Miliony dla biznesmena Rydzyka”, to legalne wsparcie dla działalności duchowej potrzebnej Polakom w walce ze złodziejstwem, oszustwem, a przede wszystkim ze zdziczeniem obyczajów, czego Pan jest znakomitym przykładem.
  odp.Zawarto sądową ugodę między NFOŚiGW i Fundacją Lux Veritatis. Fundacja ojca Rydzyka otrzyma ponad 26 mln zł odszkodowania za cofnięcia dofinansowania projektu geotermii toruńskiej- to rzeczywiście wsparcie dla działalności duchowej -śmiechu warte!

  Rolf; …Z Armii odchodzą ci „najlepsi generałowie”, którzy byli na usługach obcych agentur i całe szczęście, że odchodzą. odp. Odchodzą zasłużeni najlepsi specjaliści z certyfikatami NATO, mamy za to generałów szybkiego awansu”-baczność!
  ..nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.

  Rolf; ..Nowe helikoptery już są (gdzie , chyba w Marcinkowicach) i będą następne, a nawet będą najlepsze na świecie rakiety obronne „Patriot”( ha,ha – dostawa dopiero w 2022 roku) Nie chcieliśmy przestarzałych helikopterów za podwójna cenę, bo popłynęły łapówki.

  Rolf; Polska Armia zdobywa najnowocześniejsze wyposażenie, jednak nie wszystko jest publikowane, co powinien zrozumieć nawet taki tępak jak Pan.
  odp. może jestem tępak w pańskim rozumowaniu ale myślę realistycznie a pan niestety w dalszym ciągu BŁĄDZI!
  Pan sie nie obrazi, ale jest pan za ,,cienki” żeby dyskutować merytorycznie na argumenty.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ja nie jestem Rolf ale mogę ci odpowiedzieć w moim własnym imieniu. Twoja „merytoryka” to jedna wielka manipulacja i zakłamana propaganda. To ty jesteś za cienki na Rolfa. Nie dorosłeś mu do pięt. Dyskusja z tobą, to jak grzebanie w szambie. Mieszasz odszkodowania z finansowaniem działalności, komunistycznymi hasłami obrażasz dobrze wykształconych oficerów, którzy nie kształcili się w Moskwie, a twoje „realistyczne myślenie” to nic innego jak próba tłumaczenia korupcji w resorcie Siemoniaka a wcześniej Komorowskiego. Idź lepiej do spowiedzi.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Twojej godności uragać nie można bo takowej nie masz w ogóle. Jesteś moralną prostytutką i za pieniądze ukradzione Polakom zrobisz wszystko. Wulgaryzmów w moich wpisach nie ma, za to ty jesteś jednym wielkim wulgaryzmem moralnym.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. obywatel RP

  olo twój cytat; … Jesteś moralną prostytutką i za pieniądze ukradzione Polakom zrobisz wszystko. Wulgaryzmów w moich wpisach nie ma,- brawo olo jesteś wybitną postacią etyki i moralności na poziomie szamba , zrób coś pożytecznego dla narodu i się zabetonuj w jakimś szambie.
  Kończę dyskusję i ciebie też proszę o nie przeciąganie nienawiści , choć wątpię czy to zrozumiesz bo tu trzeba wykorzystać do maksimum szare komórki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 18. obywatel RP

  Olo,nie wierze ze jesteś przedstawicielem pokolenia po 1990 roku , bo takie pokolenie stoi przed sądami i protestuje przeciwko rozwalaniu niezależności sądownictwa ?
  Ty i twój zagubiony mentor , oczywiście także tobie podobni często na forach podczas dyskusji używacie takiej samej retoryki; agenci postsowieccy, komuniści, przestępcy, złodzieje , aferzyści itd. Ja, jestem ciekaw kto Was wychował , w jakim pastwie się kształciliście się(?), komuna cie wykarmiła a teraz stałeś się wielkim demokratą, takie farbowane lisy to najgorszy sort jaki sie może trafić w społeczeństwie wychodzącym z komunizmu do kultury europejskiej rodziny.
  Olo ty i ta twoja zjadliwa sitwa nie zasługujecie na merytoryczną dyskusje , można się różnić w przekonaniach ale należy się szanować, na tym polega dyskusja na merytoryczne argumenty, jak tylko wam się zaprzecza,czy podważa wasze argumenty to zaraz wypełza z was kultura na najwyższym poziomie, inwektywy obraźliwe , wyzwiska i brak poszanowania dla drugiej osoby.
  Nie warto z wami dyskutować , szkoda czasu -olo patataj się!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Łżesz z tym pokoleniem manifestującym przed sądami. Zobacz sobie zdjęcia i filmy z tych demonstracji, jest ich pełno w sieci. To nie są też masowe demonstracje. Te kilkaśnaście tysięcy w skali kraju to mały ułamek społeczeństwa. Najwięcej jest tam wszelkiej maści prawników i KODerastów ale też nie brakuje SBeckich oficerów. Młodsi ludzie to tzw. resortowe dzieci.

   UBwatelu Ruskiego Pomiotu, my nie różnimy się przekonaniami, bo złodziejstwo, oszustwo, kłamstwo i zdrada to nie są przekonania ani poglądy. Nie jest też przekonaniem służenie obcej agenturze. To są delikty kryminalne, których bronicie używając do tego haseł demokracji i niezawisłości sądów. Chcecie pozostać bezkarni za miliardowe afery, za służenie obcym koncernom i za zbrodnię smoleńską i tylko dlatego bronicie skorumpowanego i zdemoralizowanego sądownictwa.

   Wasz szacunek do przeciwników polega na szerzeniu wierutnych klamstw, na budowaniu przemysłu pogardy i na nawoływaniu do obalenia siłą demokratycznie wybranego rządu, który uniemożliwia wam dalsze rozkradanie Polski.

   Twoje określenie – najgorszy sort … jak ulał pasuje do ciebie i do twojej zjadliwej sitwy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 19. agent Bolek

  Rolf weź się podpisuj jednym nickiem, to przynajmniej będzie wiadomo czego nie czytać. A jak już wklejasz link z jakiegoś innego medium to przynajmniej niech to nie będzie do komentarza gdzie podpisałeś się imieniem i nazwiskiem.

  Pan Bolek.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A ty masz dowody na to co piszesz, czy po prostu paplasz bez sensu? Jak masz dowody idź do prokuratury, albo do gazety wskaż z imienia i nazwiska i tyle, a jak nie to przestań się kompromitować bezdenną głupotą.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.