Pani Lidia napisała list do Owsiaka. Prosiła o pomoc dla Oli, która marzy o pompie insulinowej

Historia 11-letniej Oli z Oławy, która marzy o pompie insulinowej, poruszyła wielu. Lidia z Oławy postanowiła poprosić o pomoc Jurka Owsiaka. Napisała do niego list, jest też odpowiedź od WOŚP.

 

Szanowny Pan
Jurek Owsiak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Nazywam się Lidia Markowska, jestem rodowitą oławianką i zwracam się do Ciebie Jurku po raz pierwszy z tak ogromną prośbą -o pomoc dla Oli w sprawie pompy insulinowej.
Jestem osobą bardzo wrażliwą, pielęgniarką na emeryturze, nie pracuję, przepracowałam w jednym zakładzie ponad 30 lat na oddziale pediatrycznym w Oławie i bliskie są mi zawsze sytuację rodzin takich i innych dzieci niepełnosprawnych, pozostających tylko pod opieką matki.
Większość ojców tych dzieci z reguły odsuwają się i uciekają od problemu pozostawiając matki z balastem zmartwień.
Zawsze w sercu moim jest dobro najmłodszych i jeżeli zachodzi taka potrzeba szybko reaguję i nie mogę stać na boku.
Gdy tylko przeczytałam dzisiaj 28 czerwca 2017 r na stronie http://gazeta-olawa.pl/informacje/64557-pompa-insulinowa-marzenie-oli-pomozesz-je-spelnic-potrzeba-17-tys-zlotych/, naszej gazety Powiatowej Wiadomości Oławskie artykuł o marzeniu dziecka, które pomoże jej w pokonywaniu choroby.

Pierwsza moja myśl, która przyszła mi tylko do głowy to Ty Jurku.
Pierwsza myśl jest zawsze najlepsza, dlatego zdecydowałam się napisać do Ciebie Jurku i poprosić o pomoc dla Oli.
Pompa insulinowa to marzenie Oli. Mamy nie stać na zakup, samotnie wychowuje dziecka. Zebrano do tej pory (28 czerwca) – 1125 zł. (AKTUALIZACJA – dziś 5 lipca jest już 7930 złotych)

ZBIÓRKA pieniędzy odbywa się na portalu https://pomagam.pl/sgfqua0a

Zwracam się do Ciebie Jurku, jeżeli jest tylko jakiś cień szansy, możliwość ze strony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to proszę Cię bardzo, bardzo, bardzo proszę o pomoc spełnić małej 11-letniej Oli największe w życiu jej marzenia – to mieć własną pompę insulinową. Ola bardzo cierpi, bardzo i jak najszybsza jest jej potrzebna pomoc, aby skrócić jej cierpienia, a życie  tak młodej osoby stałoby się wtedy słoneczne i pełne nadziei.

Na pewno wiele osób zwraca się o pomoc do Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale wierzę w Ciebie Jurku, że spełnią się marzenia Oli dzięki Tobie Jurku i Orkiestrze Świątecznej Pomocy po zapoznaniu się z trudną sytuacją Oli i jej matki.

W załączeniu ze strony gazety artykuł – prośbę matki o pomoc i zdjęcie Oli.
Za okazane i ogromne serce serdecznie z góry dziękuję.

Proszę o udzielenie tą drogą informacji, jaka jest możliwość przekazania takiej pompy insulinowej małej Oli.

Z poważaniem,
Lidia Markowska

Poniżej odpowiedź od pracownika WOŚP

Dzień dobry,

Fundacja zamknęła Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą, ponieważ NFZ zobligowało się do zakupu pomp insulinowych.
Bardzo mi przykro, ale w tym momencie nie dofinansowujemy do pomp. Uprzejmie proszę o przyjęcie naszej odmowy ze zrozumieniem.

Pozdrawiam
Joanna Dzyban
DZIAŁ MEDYCZNY

***

ZBIÓRKA na pompę insulinową, która kosztuje 17 000 złotych wciąż trwa, w tej chwili udało się uzbierać 7 930 złotych. Chcesz pomóc Oli z Oławy, kliknij TUTAJ: https://pomagam.pl/sgfqua0a

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (40)

 1. Asia - mama Oli

  Dodam jeszcze jedną najważniejszą kwestię… ani pompa o której marzy Ola i którą zalecają dla niej lekrze, ani niezbędne sensory do niej nie są niestety refundowane. Państwo nie dokłada się do tej pompy ani złotówki, do sensorów również. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim darczyńcą za pomoc, wsparcie i każde dobre słowo! Jesteście wspaniali. Pozdrawiamy z wdzięcznością! Asia i Ola.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. NFZ finansuje tez inne sprzęty, a mimo wszystko WOŚP kupuje. Żeby im tylko na wyplaty starczylo. Dawajcie wiecej Owsiakowi to dostaniecie wielkie g****. Już więcej ani grosza na WOŚP. Wolę dać na lokalnej zbiórce wtedy napewno sorzęt i pieniądze trafią do kogo trzeba.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. tak to jest już niestety… biegają w styczniu w mrozie żebyś dał do puszki, a potem pomocy znikąd… dlatego od wielu lat nie daję nawet złamanego grosza tym wszystkim firmom i organizacjom! wolę wpłacić bezpośrednio na konto osoby chorej lub zanieść w postaci darów do Domu Dziecka albo Samotnej Matki…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Myślę że bez sensu jest wypisywanie czy WOŚP jest złe czy nie trzeba pomóc Oli na tyle ile każdy może i już a co do WOŚP to nie jest tak że oni nie pomagają bo ja z własnego doświadczenia wiem że są bardzo pomocni i dzięki nim moje bliźniaki żyją i jestem za to wdzięczna

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Moi drodzy ja sam kiedyś jako młody harcerz uczestniczyłem w owsiakowych zbiórkach. Mróz jak nie wiem bo to dawne czasy były, zimy bardziej srogie niż obecnie ale staliśmy i zbieraliśmy. Z perspektywy czasu uważam to za zwykłą głupotę. Dlaczego?
  Można by co najmniej niezły felieton napisać więc nie będę się rozwijał z tematem. Od wielu lat obserwuję jednak czym jest WOŚP i mam nieodparte wrażenie, że jest głównie sceną do lansu dla różnej maści pseudopolityków w tym i niektórych naszych lokalnych celebrytów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Do wszystkich oburzonych na WOŚP- dlaczego nie jesteście oburzeni na NFZ? Owsiak ani inne fundacje nie musieliby istnieć, gdyby sprawy medyczne były załatwiane tak jak powinny.
  A następnym razem, jak może włożą wasze dziecko do inkubatora z naklejką, przebadają słuch, pomogą waszej babci- zaprotestujcie i odmówcie zawczasu badań i pomocy, przecież Owsiak jest zły i się tylko lansuje.
  Całe szczęście że minister Radziwiłł pomoże Oli i wszyscy ci, którzy wpłacają bezpośrednio. Liczę na wysoką kwotę w aukcji i duże wpłaty dla Oli.
  Polecam jeszcze powieszać psy na fundacji TVN, Polsatu i TV Puls.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Nie jesteśmy oburzeni na WOŚP, lecz na Owsiaka za jego zachowania i za jego nieuczciwość. Owsiak wykorzystuje WOŚP i zbudowaną na WOŚP jego osobistą popularność do brudnych politycznych rozgrywek powadzonych przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, a ostatnio przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi. Jego rozliczenia z pieniędzy zbieranych przez wolontariuszy WOŚP są dziurawe jak szwajcarski ser.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Droga Agatko już Ci wyjaśniam dlaczego jestem oburzony na WOŚP. Dlatego, że WOŚP jak i zresztą wiele innych fundacji powstających jak grzyby po deszczu nie ma nic wspólnego z działalnością charytatywną. To czysty biznes. Z działalnoscią charytatywną mamy do czynienia wówczas gdy ktoś pomaga komuś zupełnie bezinteresownie za swoje własne pieniądze a nie publiczne, czy zbierane od ludzi.
  Ponadto zdaj sobie sprawę z tego, że koszty jakie generuje WOŚP prawdopodobnie przewyższają to co WOŚP zbiera. Policz sobie czas antenowy, wyplaty dla gwiazd na koncertach, obsługę koncertów, zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa, sprzątanie itd itp myślisz, że Ci ludzie robią to za darmo, przecież to wszystko kosztuje. Samorządy łożą na to kasę bo lokalni kacykowie mogą się promować. To jest dopiero chore. A za darmo to lata tylko młodzież i dzieci z puszkami.
  Co do NFZ to się z Tobą zgadzam, że system jest chory ale powiedz mi kto miał go uzdrawiać jak przez ostatnie 8 lat ludzie z PO myśleli tylko o tym ile i skąd można jeszcze wydoić. Ludzie niezdolni do jakiegokolwiek rządzenia, zupełne beztalencia. Były prezydent, który językiem polskim zbyt dobrze nie władał nie mówiąc już o językach obcych a wszystko to promowane właśnie przez takie media jak TVN i Polsat. Żyj dalej z klapkami na oczach. Na szczęście część społeczeństwa przejrzała na oczy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Droga Aniu, 8 lat PO, ale mamy już ponad rok PIS, a i wcześniej byli u władzy a sytuacja w NFZ jak była tak była, a nawet jest gorzej. Doją i doją, ustawiają swoich na stołkach, nie ważne czy się znają czy nie. Niestety tak było i będzie.
   Żyj dalej z klapkami na oczach i czekaj na milion plus, które dostaniesz jak wcześniej zabiorą ci 2 miliony ;/

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Plujesz jadem i nienawiścią. Oderwano cię od publicznego koryta? Przebudowa ciężko chorego i rozkradzionego przez PO/PSL/SLD systemu lecznictwa wymaga przynajmniej dwóch kadencji.

    PiS z olbrzymim powodzeniem wyciąga Polskę z ciężkiej choroby postkomunizmu i z rozkradania majątku narodowego przez polityków postkomuny i przylepionych do nich pospolitych oszustów. Poczytaj sobie przemówienie przywódcy najpotężniejszego państwa świata, które wygłosił w Warszawie.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • sort normalny

      Rzeczywiście fatalny z ciebie sort. Dzisiaj nie ma już koryta dla skorumpowanych polityków postkomuny. Dzisiaj jest budżet dla całego narodu i jest dwa razy taki, jak był za waszych rządów, bo kradliście miliardy, a PiS po prostu nie kradnie.

    • ” PiS z olbrzymim powodzeniem wyciąga Polskę z ciężkiej choroby postkomunizmu i z rozkradania majątku narodowego przez polityków postkomuny i przylepionych do nich pospolitych oszustów ” – ale bujda a ten uwierzył i jeszcze innych zachęca! Głupi czy z PiS-u ?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • sort normalny

      fgh oznacza: fatalnie głupi homosowieticus. Porównaj sobie wyniki gospodarcze tej bandy złodziei spod znaku PO i wyniki po zaledwie niecałych dwóch latach rządów PiS. To aż bije po oczach, tylko taki fatalnie głupi homosowieticus może nazwać to bujdą.

 9. były wolontariusz

  Wy gościu podobno z tego lepszego sortu, nie chcecie wspierać WOŚP to nie wspierajcie, dawajcie kasę dla ojca dyrektora , on wam zapewni nowoczesny sprzęt w szpitalach.Ten wasz rząd ma teraz pełna władzę, to czego nie rozliczycie Owsiaka z tych pieniędzy zbieranych przez wolontariuszy , których tak obrażacie? Szwajcarskiego sera nie żryj gościu , bo się pos….asz!
  Jurek Owsiak był , jest i będzie Wielki, bo jego Orkiestra ma Wielkie Serce i gra dla wszystkich , dla tych którzy go tak haniebnie opluwają też, bo przecież korzystają ze sprzętu WOŚP na przykład w naszym oławskim szpitalu .
  SIEMA lepszy sort!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. A ja jestem oburzony na PCK, wspomagając te instytucję każdy zapewne myślał ,że pomaga biednym i potrzebującym. Niestety jak się okazało pieniądze ze zbiórek szły na konto prywatne.Dyrektorem tej instytucji był radny sejmiku z PiS , a w zarządzie ( wcześniej był pracownikiem tego PCK ) wrocławski poseł z PiS.
  Tak więc jeżeli chodzi o kasę i przekręty to PO nie różni się niczym w tym wypadku od Pis.
  Mam nauczkę , nie wpłacam na żądne instytucje charytatywne, ale konkretnej osobie potrzebującej.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Ciekawią mnie te wszystkie komentarze antyWOŚP- wszyscy chcą pomagać lokalnie a jakoś nie widzę, żeby kwota na pomagam.pl dla Oli wzrastała. Dlaczego wy, którzy widzicie drzazgę w tej czy innej fundacji, w innej niż rządząca partii, nie pomagacie?
  Czy nie można na lokalnym podwórku wspólnie czegoś zrobić?ponad podziałami? Od razu należy opluwać innych, że gorsi.
  Pani Lidia napisała do Owsiaka, odpisali negatywnie, to może zainicjuje coś w Oławie?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Dzieci i dorośli chorzy na cukrzycę typu 1 mają możliwość ubiegać się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w Miejskim/Powiatowym/Wojewódzkim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawości zgodnie ze swoim miejscem zamieszkania.
  Jeżeli Ola nie posiada orzeczenia o niepełnosprawności to proszę się starać, jeżeli posiada to może korzystać z różnych ulg, zasiłku czy dofinansowania z PCPR lub MOPS.
  Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obsługiwanego przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie w ramach programu likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych.
  Dofinansowanie jest możliwie na podstawie art. 35a ust. 1 pkt. 7 d ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. O rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. 97.123.776 z późn. zm.) oraz rozporządzenia MpiPS z dnia 25 czerwca 2002 r.
  W sprawie określania rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych (Dz. U. Nr 96 poz.861 z późn. zm.) 
  PCPR -Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie bądź MOPS – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mogą dofinansować do 80% kosztu pompy insulinowej w ramach środków, którymi dysponują. Warunkiem jest posiadanie grupy inwalidzkiej oraz określona wysokość dochodów.

  W ramach refundacji na pompy insulinowe i zestawy infuzyjne przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Polsce osoby do 26 r.ż. mogą otrzymać pompę insulinową zgłaszając się do szpitala/ ośrodka zdrowia, który ma podpisaną umowę z NFZem i w ramach procedur finansowanych przez NFZ taką pompę może otrzymać. 

  Sensory miały być od stycznia 2017 refundowane przez NFZ ale prace utknęły bo były jakieś wątpliwości.

  Jurek Owsiak nie jest winien, kiedy był program cukrzycy bardzo pomógł potrzebującym dzieciom ale jak napisali zakończyli akcję bo NFZ obiecał,że się tym zajmie.
  Trzeba pisać i nękać NFZ, zdrowie dzieci jest najważniejsze.

  Poprzedni rząd PO-PSL nie zrealizował, ani obecny rząd PiS, który obiecuje a chorzy czekają, czekają i czekają.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Wszędzie sami ludzie dobrej woli i fundacji bez liku. Chyba też jutro założę swoją i będę grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.
  https://rpolska.wordpress.com/2017/02/03/przez-6-lat-blisko-50-milionow-do-podzialu-dla-rodziny-owsiakow/

  I jeszcze jedno policzcie sobie ile kosztuje czas antenowy, ile wydają samorządy, ile wynoszą honoraria artystów. I sorki ale nie nazywajcie tego działalnością charytatywną tylko zwykłym show przy okazji którego część „zarobionych” środków jest przekazywana na sprzęt. Aha i mam prawo do krytyki dlatego, że nawet gdybym nie wrzucała do puszki to i tak sponsoruję orkiestrę choćby poprzez samorządy, które nie skąd inąd mają pieniądze jak właśnie z kieszeni podatników w tym mojej.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.