8 wspaniałych – wśród nich Błażej

Wiele razy udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Szczególnie jeżeli chodzi o pomoc potrzebującym. 17 czerwca młody mieszkaniec J-L otrzymał nagrodę za to, że jest skutecznym wolontariuszem

Gala XXIII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 wspaniałych” odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. – Spośród kilku tysięcy osób z całej Polski wybrano tylko osiem osób – mówi Błażej Telążka. – Jak przed każdym konkursem czy ważnym dniem dopadła mnie trema, ale akurat wcale nie myślałem o wygranej! Dla mnie wygraną był wyjazd do Gdańska, bo byłem tam pierwszy raz. Nie wierzyłem, jak usłyszałem swoje imię i nazwisko. Zaniemówiłem. Nagrodą była statuetka ze srebra i bursztynu. Nie sądziłem, że wygram ogólnopolski konkurs i znajdę się wśród 8 wspaniałych. To wielkie przeżycie i satysfakcja, ponieważ wiem, że to, co robię, ma jakiś sens i ludzie to dostrzegają.

O Błażeju pisaliśmy wiele razy. To dzięki jego akcjom mały Oliwier z Domaniowa przeszedł zabieg, który uwolnił go od przykurczy mięśni i pozwolił na bardziej swobodne poruszanie się. Później Błażej pomógł w zbiórce pieniędzy na sprzęt do rehabilitacji. Oprócz tego jest mocno zaangażowany w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, brał też udział w akcjach „Studnia dla Południa” oraz „Świat bez głodu”. Nie zamierza się zatrzymywać. Już zapowiada kolejne działania niosące pomoc innym. Następna akcja pod koniec wakacji, ale o szczegółach poinformujemy wkrótce.

(AH)

Błażej podczas finału WOŚP w Jelczu-Laskowicach

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.