Kamila ma schodołaz dzięki naszym Czytelnikom!

Udało się! Wystarczyło kilka dni, aby zebrać 7 tysięcy złotych na schodołaz dla niepełnosprawnej Kamili Czarneckiej, podopiecznej Stowarzyszenia „Iskierka Nadziei”, działającego przy Zespole Szkół Specjalnych. Czytelnicy „Powiatowej” i portalu gazeta.olawa.pl okazali wielkie serca!

Józefa Czarnecka, mama Kamili, która z powodu barier architektonicznych nie wychodziła z domu, nie kryje wzruszenia. Dziękuje wszystkim darczyńcom, najmocniej jak potrafi.

Rodzina przez dwa lata starała się o zakup schodołazu, który umożliwiłby zejście po schodach z Kamilą na wózku. Po refundacji, ciągle brakowało 7 tys. złotych. PISALIŚMY o tym tutaj: http://gazeta-olawa.pl/informacje/63584-kamila-juz-lata-wychodzi-domu/

Po naszej publikacji, otworzyły się serca i portfele. Dobry impuls dał oławianin Tomasz Jurczak, wpłacając sporą kwotę. Potem już poszło. Jak informuje Stowarzyszenie „Iskierka Nadziei”, akcja oficjalnie trwa do 24 czerwca, bo do tego dnia została zarejestrowana. Kolejnym krokiem będzie jej rozliczenie. Pozostałe zebrane środki „Iskierka Nadziei” przeznaczy na rehabilitację dziewczynki.

19 czerwca Marek Kucharski ze sklepu medycznego „Strefa Zdrowia” przywiózł Kamili schodołaz i objaśniał jej mamie jak działa i jak go używać: – Osoba siada i poruszamy urządzeniem w górę i w dół. Schodołaz sam wchodzi i schodzi, pokonuje schody jednym przyciskiem. To krzesełko to idealne rozwiązanie, jest zwrotne, niewielkie i wygodne. Pacjent jest mobilny, nie musi siedzieć w domu.

– Jest taki piękny dzień, czekamy na nauczyciela Kamilki i idziemy na spacer – cieszy się Józefa Czarnecka.

(MON)

Józefa Czarnecka z pomocą Marka Kucharskiego zapoznaje się z działaniem schodołazu

Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.