Dni Koguta 2017 – sprawdź, co będzie się działo

Oława

Już w najbliższy weekend – 17 i 18 czerwca – Dni Koguta

Organizatorami tegorocznej edycji imprezy są Centrum Sztuki, Urząd Miejski oraz studio reklamy „Wena”.
Na 18 czerwca zaplanowano VI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych. To jednak nie wszystko. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się oławski charytatywny rajd koguta, który rozpoczął się 15 czerwca. ZOBACZ jak wyglądał start. Ponad sto samochodówhttp://gazeta-olawa.pl/informacje/63822-charytatywny-rajd-koguta-wystartowal/

W tym celu miasto podjęło współpracę z gminą Włoszakowice i miastem Karpacz. Trasa rajdu zaczyna się bowiem w Oławie, skąd kierowcy ruszyli w stronę Boszkowa, by po integracji nad jeziorem Dominickim, pojechać na paradę pojazdów zabytkowych do Karpacza.

Artyści

17 czerwca dla najmłodszych wystąpi Majka Jeżowska. To wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym. Kompozytorka, autorka wielu przebojów i widowisk muzycznych, producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej „Ja-Majka Music”.
Tego samego dnia na scenie zaprezentuje się The Dumplings – polski duet muzyczny, wykonujący muzykę electropop. Początkowo zdobył popularność, jako fenomen internetowy, publikując swoją twórczość na kanale YouTube. W 2014 zespół wydał swój debiutancki album „No Bad Days”, który miał swoją premierę 13 maja i został nagrodzony „Fryderykiem” za fonograficzny debiut roku.
Sobotnią gwiazdą wieczoru będzie Natalia Nykiel – wokalistka, autorka tekstów, muzyk. Mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku. 23 września premierę miał jej longplay „Lupus Electro”. Świat „Lupus Electro” to połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów.
Niedziela upłynie pod znakiem zlotu pojazdów zabytkowych. Nie oznacza to jednak, że na scenie będzie pusto. Najpierw wystąpi Neo-Nówka – polski kabaret, założony w 2000 roku przez grupę wrocławskich studentów. Przez pierwsze kilka miesięcy działalności funkcjonował pod nazwą „To-Niemy”. Kabaret porusza głównie tematy społeczne i polityczne.
Na wieczór organizatorzy zaplanowali koncert polskiego zespołu rockowego, założonego w 1977 roku. Perfect największą popularnością cieszył się do rozwiązania w 1983 roku. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia”. W 1993 roku zespół reaktywował się (bez udziału współzałożyciela i autora większości kompozycji Zbigniewa Hołdysa) i działa do dziś.

Charytatywnie

Tomasz Jurczak zapowiada, że wśród pojazdów zgłoszonych na zlot są bardzo zróżnicowane maszyny. Kierowcy przyjadą z całej Europy. Nie zabraknie samochodów z Włoch, Niemiec, Czech i Szwecji. Każde auto będzie miało co najmniej 27 lat: – Mamy informacje z lokalnych hoteli i wiemy, że wiele miejsc noclegowych jest już zajętych. To dobra informacja, ponieważ oznacza, że część samochodów przyjedzie już w sobotę.

Imprezę motoryzacyjną jak co roku poprowadzi dziennikarz TVN Turbo Patryk Mikiciuk, który niejednokrotnie podkreślał, że jest zachwycony tą inicjatywą.

Kamil Tysa [email protected]

Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (5)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.