Nakarmili go sercem

Solidarni z kolegą

Tym razem na sportowo! Tak obchodzono dzień integracji w Szkole Podstawowej nr 5

To coroczne spotkanie, organizowane w „Piątce”, ma na celu wsparcie osób chorych i niepełnosprawnych. 26 maja szkolna społeczność ubrała się na pomarańczowo. Ten kolor to symbol solidarności z osobami, które cierpią na na chorobę Pradera-Williego.

Jeden z uczniów SP nr 5 – Kacper Szczupała – cierpi na to schorzenie. Na co dzień wspierają go koleżanki i koledzy z klasy, tym razem wsparła go cała szkoła. Imprezę z okazji dnia integracji otworzyli wiceburmistrz Andrzej Mikoda i dyrektor placówki Zenon Leja. Podziękowali wszystkim obecnym i podkreślili jak ważne jest wsparcie rówieśników, którzy w życiu mają nieco ciężej.

O tym jak trudno ma Kacper, opowiadała nauczycielka Izabela Siedlecka: – Dzień integracji stał się już naszą tradycją. Oddziały integracyjne prowadzimy od 16 lat, a od jakiegoś czasu regularnie spotykamy się w ramach dnia integracji. Dziś robimy to pod hasłem „integracja przez maraton”. Ruch to nieodzowny element naszego życia. Do naszej społeczności należy chłopiec chory na Pradera-Williego. To zespół wilczego głodu. Dzieci i osoby dorosłe, które mają to schorzenie, odczuwają nieodparty głód. Nigdy nie czują nasycenia.  Ruch pozwala im spalać kalorie oraz rozwijać się fizycznie. Postanowiliśmy się wszyscy do tego dołączyć. Integracja to nie tylko słowa, ale też czyny. Wsparcie, które okazujecie swoim kolegom na co dzień.

Po przemówieniach przeniesiono się do parku miejskiego. Tam uczniowie i nauczyciele przebiegli kilometrową pętle. Wynik nie był ważny. Liczył się gest i otwarte serce. Kacper również biegł. Jak już ruszył, to nie zwolnił nawet na chwilę.

Tekst i fot.: Kamil Tysa [email protected]

Kacper dał radę!

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.