Kosmicznie udany projekt

Gmina JL

Sukces

Maciek Ciszewski, Piotr Moska i Czarek Troska z Chwałowic będą reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną „Odysseus”

Projekt chwałowickiego Zespołu ASTROMISIE pt. „Najważniejsze nietechniczne wyzwania długotrwałych lotów kosmicznych” znalazł się wśród sześciu projektów z Polski, które wygrały krajowy etap ogólnoeuropejskiego konkursu ODYSSEUS II, w kategorii Pioneers.

 

Odysseus II to ogólnoeuropejski konkurs o tematyce kosmicznej skierowany do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat. Uczestnikom oferuje takie nagrody jak podróże zagraniczne, teleskopy i staże. Jest podzielony na trzy kategorie wiekowe: skywalkers (konkurs plastyczny dla uczniów w wieku od 7 do 13 lat), pioneers (konkurs na projekt naukowy dla uczniów w wieku od 14 do 19 lat) i explorers (konkurs na projekt naukowy dla studentów w wieku od 17 do 22 lat).

Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: krajowym, regionalnym oraz międzynarodowym. Finał odbędzie się w Tuluzie na początku lipca. Maciek, Piotrek i Czarek pochodzą z Chwałowic, ale uczą się we wrocławskich liceach. –  Najnowsze wieści są takie, że ich drużyna zwyciężyła etap krajowy i będzie reprezentować Polskę w półfinale konkursu – chwali się sołtys miejscowości Michał Wolski.

27 maja o godz. 17:30 w Chwałowickim Klubie Książki przy ul. Szkolnej 4 odbędzie się spotkanie z tymi młodymi miłośnikami kosmosu. Licealiści zaprezentują swój konkursowy film, porozmawiają o podróżach w kosmos oraz o ich pomyśle na udział w konkursie. Spotkanie jest otwarte. Michał Wolski zachęca mieszkańców całej gminy, by przyszli wspólnie cieszyć się sukcesem uczniów.

(kt)

Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.