Siła i honor, czyli ogromny kontrakt „Jelcza”

W siedzibie spółki „Jelcz” podpisano dziś umowę na dostawę 500 samochodów dla wojsk obrony terytorialnej. Wydarzeniu towarzyszył szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz

To pojazdy średniej ładowności i wysokiej mobilności. Umowę podpisali prezes „Jelcza” Łukasz Dudkowski, wiceprezes Leon Szuturma oraz szef Inspektoratu Uzbrojenia MON płk Dariusz Pluta.

– Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że możemy dziś gościć tak znamienitych przedstawicieli – mówił Dudkowski. – Są takie słowa w polskiej armii jak siła i honor. Jak obserwuję państwa i tę doniosłą uroczystość, tak ważną dla naszej spółki, polskiej armii i naszej miejscowości, to wiem, że ta siła jest w nas wszystkich. Po 65 latach nasza spółka może pokazać produkt, który jest doskonały dla armii Rzeczpospolitej. To jest ta siła. Ta siła to nasza obecność w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, za co jesteśmy panu ministrowi i panu prezesowi bardzo wdzięczni. Ta siła to załoga „Jelcza”, która nam zaufała. Dziękuję również za honor. Gdy powstawały wojska obrony terytorialnej, pan minister powiedział, że to wielka szansa dla polskiego przemysłu. Chwilę później odbyło się spotkanie na którym różne spółki mogły zaprezentować swoje ofertę. Dzisiaj podpisujemy czterystamilionową umowę na pół tysiąca pojazdów. Tak zachowuje się honorowy człowiek. Jeszcze raz dziękuję panu ministrowi i wszystkim tu obecnym. To zaszczyt pracować z wami i dla was. Siła i honor!

Szczegółowa relacja w najbliższym wydaniu „GP-WO”.

(kt) fot. Kamil Tysa

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (55)

 1. Pięknie! A jak można zwykły człowiek może dostać pracę?
  Bartlomieja Misiewicza juz nie ma, ale „Misiewicze” maja sie swietnie
  Z takich jak on w innych resortach daloby sie pewnie sformowac spory hufiec. Tyle ze media nie maja wielkiej motywacji, aby precyzyjnie przeskanowac sklad gabinetów politycznych, cial kierowniczych rożnych agencji i zaleznych funduszy.
  Im krótsze CV, im skromniejszy dorobek zyciowy, im slabszy autorytet – tym wieksza zaleznosc od politycznego patrona i dyspozycyjnosc. Mówiono kiedys, ze PiS nie ma kadr,
  wiec jest skazane na radnych samorządowych i asystentów posłów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. PiS idąc do władzy obiecywał, że będzie rządził inaczej niż Platforma, inaczej będzie traktował państwo. Po kilkunastu miesiącach nowych rządów widać wyraźnie, że były to puste obietnice, że PiS-owcy pozajmowali stanowiska Platformersów i już. Zasada TKM, czyli Teraz K… My! – wróciła. Co gorsza (dla nas wszystkich), jakość nowych kadr, mówiąc jak najdelikatniej, przedstawia wiele do życzenia. Kiepskich Platfromersów pozastępowali jeszcze gorsi PiS-owcy, jeszcze bardziej pazerni, jeszcze mniej kompetentni, traktujący kraj jako łup. Symbolem tej fali jest pan Misiewicz, chłopak bez wykształcenia, któremu salutowali oficerowie.
  Symbolem są też fale zmian w spółkach Skarbu Państwa, już kolejne. Co pokazuje, jak PiS Państwo Polskie traktuje.
  Wszystko to , naruszyło zaufanie do PiS-u, co pokazały sondaże.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Co zrobić, jak PiS zalicza kolejny wielki sukces? Opluć, oszkalować, wyzwać od PZPR-owców i Misiewiczów. Jesteście żałośni, ale Polska idzie z dużym impetem do przodu i tylko to się liczy. Wasze oszczerstwa, kłamstwa i obelgi na nic się nie zdadzą. Jesteście bandą sfrustrowanych złodziei i oszustów, których Naród oderwał od publicznej kasy i wyjecie teraz, jak głodne wilki do księżyca. Wyjcie sobie. Ludzie już się na was poznali i nigdy już nie wrócicie do władzy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • „Naród oderwał od publicznej kasy”.
    A to dobre!!!!! Naród faktycznie oderwał platformersów , ale umożliwil następnym z kolejnej partii dojenie kraju bez skrupułów.
    Wystarczy zatem spojrzec tylko na jedno – na oswiadczenie majtkowe radnego Pis miasta Oławy, beneficjenta Dobrej zmiany i zobaczyć jak dobra zmiana dotarła do wybranych . W roku 2016 zarobił tylko 217 927,34 + 21 934,14 +11 204 ( dieta radnego).
    A przecież ani on do tej pory ani inni ludzie z takim samym wykształceniem nie zarabiają tego przez 20 lat pracy!

    Politycy PiS zarzucali nepotyzm, kolesiostwo PSL i PO. Wygrali, bo miało być lepiej, uczciwiej, przejrzyściej. Dzisiaj ta zmiana pokazuje już jawnie swoją arogancję względem wyborcy, pokazuje niekompetencje, amatorszczyznę i zwykłą chciwość.Nie ma u nich miejsca na przyzwoitość, taką ludzką, na profesjonalizm.
    Zbliżają się kolejne wybory i to znowu Kaczyński będzie rozdawał karty: gdzie, kto i na którym miejscu znajdzie się na liście wyborczej. Bo ordynacja wyborcza jest tak skonstruowana, że preferuje uprzywilejowanych którzy już się obłowili i stać ich na kampanię wyborczą.
    Jak długo jeszcze nasz Naród będzie się godził na rolę pańszczyźnianych chłopów, z którymi nie liczy się żadna władza?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Emi! Pięknie opisałeś działania PO i PSL. Tak właśnie było. Jasnym jest przecież, że PiS musi wymienić skorumpowanych urzędników PO I PLS, a także wszelkiej maści złodziei i oszustów na ludzi uczciwych i robi to konsekwentnie. Co ukradł Misiewicz? Czy dopuścił się korupcji?

     W tym właśnie jest różnica, że jak sam napisałeś, mafia PO i PSL doiła kraj bez skrupułów, a PiS zrobił na to szlaban, uciął złodziejstwo i oszustwa na setki miliardów (!) i dba o wszystkich Polaków, a szczególnie o tych najbiedniejszych. Poza tym PiS w bardzo krótkim czasie wyleczył polską gospodarkę z postkomunistycznych chorób i z wpływów obcej agentury. Wszystkie wskaźniki ekonomiczne poszły gwałtownie w górę, akcje polskich firm rosną na wszystkich giełdach, jak na drożdżach, a poważne agencje ratingowe podnoszą prognozy dotyczące polskiej gospodarki.

     Jeśli ktoś podaje jakieś nazwiska, jak ta ubecka szczekaczka poniżej, to niech poda przy nich fakty świadczące o tym, że zajmując powierzone im stanowiska osoby te szkodzą Polsce, albo kradną. Jeśli takich faktów nie potrafi podać, to niech zamknie swoją bolszewicką gębę.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • tez do SMSM

      „oswiadczenie majtkowe radnego Pis miasta Oławy, beneficjenta Dobrej zmiany i zobaczyć jak dobra zmiana dotarła do wybranych . W roku 2016 zarobił tylko 217 927,34 + 21 934,14 +11 204 ( dieta radnego).”
      Uwazasz ,że jest to prawe i sprawiedliwe, gdy inny obywatel tego kraju( bez poparcia PiS) z podobnymi kwalifikacjami musi się utrzymac i swoją rodzinę za 2 tys brutto miesięcznie czyli 24 tys, rocznie? Są nadal równi i równiejsi? To wg ciebie jest w porządku i mamy głosowac na Pis , aby żyło im się dostatnio?

     • Miś uszatek

      Przykro mi z powodu Twojej choroby umysłowej ?mam nadzieję że kiedyś znajdą na nią lekarstwo .

   • Po wyborach Sasin swojego brata, zwykłego kierowce, wysłał jako dyplomatę na placówkę dyplomatyczna, ambasade Polska w Szwajcarii, Waszczykowski, z brata szeregowego urzędnika zrobil szefa całego urzędu skarbowego w Radomsku. Suski wszystkich pobil, bo z brata Komendanta Glownego Strazy Pozarnej zrobil Szara rzeczywistosc okresu PIS PRZY KORYCIE. Czyli mamy więcej karier zrobionych w stylu Misiewicza,w tym na Dolnym Śląsku np.
    siostra Witek, dyrektor biura Kempy, asystenci Babiarza i wielu, wielu radnych wyciągniętych z gmin i powiatów.
    A PiS jest przecież w tych sprawach taki prawy i sprawiedliwy……Niestety brak mu kadr i sa już widoczne skutki .

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Arogancja i buta PiS sprawiają, że partia ta przyłącza się do grona grabarzy demokracji, choć przecież widziała się w roli jej zbawcy. Politycy PiS mogą, oczywiście, przekonywać, że ich ugrupowanie dzięki kolejnym programom społecznym dla zwykłych Polaków zrobiło więcej niż jakakolwiek inna partia w najnowszej historii. Jednocześnie jednak zachowuje się dokładnie tak samo jak cały krytykowany przez siebie establishment, który głosem ludu zainteresowany jest wyłącznie w okresie wyborczym. Między kolejnymi kampaniami „suweren” (ulubione ostatnio słowo PiS) ma siedzieć cicho i nie przeszkadzać.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • „zajmując powierzone im stanowiska osoby te szkodzą Polsce,”
      tak jak najbardziej, bo nie mają najczęściej ani kwalifikacji ani kompetencji do tych stanowisk. Stanowia tzw. BMW i dzięki znajomosci z politykiem którymkolwiek z partii rządzacej mają pracę sowicie wymnagradzaną. Tak jest w Polsce od 27 lat i nic sie w tej materii nie zmienia .
      Pytam gdzie mają pracowac ludzie z kierunkowym wykształceniem i kompetencjami.? Dla nich pracy zgodnej w kwalifikacjami nie ma i nie będzie , bo nie mają poparcia któregokolwiek polityka partii rządzacej.
      A młodzi dalej po studiach uciekaja za granice za przysłowiowym chlebem .

   • Tak wg mnie ich podejście aby polskie pieniądze zostały w Polsce są wielkim sukcesem weźmy chociaż Czechy tam nie ma w policji nic tylko skoda a w transporcie regionalnym same tatry i liazy tam szanuje się swój rynek i tak być powinno wielki sukces tego rządu że wiedza jak zrobić żeby pieniądze nasze pieniądze wróciły do nich

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Sukces tego rządu? A co to jelcze są produkowane od roku ? Poprzedni prezes i rząd podpisywali kontrakty wielokrotnie większe bez szopki i rozgłosu
     . Kur*** wielki sukces 97 aut z możliwa opcja na kolejne. Skończy się to jak z polskimi black hawkami

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Fabryka wyrabiała się zawsze . Opóźnienia były jedynie przy wprowadzaniu serii nowych modeli z powodu problemów z dokumentacją i uzyskaniu koncesji . Poza tym prezes jest tam nie cały rok więc co niby zmienił? W fabryce nic się nie zmieniło oprócz tego że dużo obiecują i robią przy tym mega szum.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Widać przy Maciarewiczu Karbowiaka, który jest osobistym sekretarzem Brezdenia, czyli wszystko pod kontrolą. Wielki sukces, w ciągu roku, na pustym polu zbudowali taki piękny zakład, zakład skompletowali załogę, zaprojektowali pojazdy, i produkują takie ciężarówki, tak to oni – w parę miesięcy stworzyli tę „siłę i honor” .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Popieram działania rządu PiS zmierzające do odbudowy i rozwoju naszego POLSKIEGO przemysłu zniszczonego i zdegradowanego przez te wszystkie lata III RP przez m.in. Balcerowicza i jemu podobnych. Bez silnego polskiego przemysłu Polska nie będzie silnym i liczącym się krajem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • wolny obywatel

   „Popieram działania rządu PiS zmierzające do odbudowy i rozwoju naszego POLSKIEGO przemysłu zniszczonego i zdegradowanego przez te wszystkie lata I
   Ja również popieram odbudowę i rozwój przemysłu w Polsce, ale nie popieram polityki kadrowej rządu tj. misiewiczów i pisiewiczów ( najczęściej radnych samorządowych wyciągniętych z gmin i powiatów )o wątpliwych kompetencjach na wysokich stanowiska za niebotyczne uposażenie.
   Już Lenin ostrzegał ,że kadry sa najważniejsze.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Robert Gierula

  Widzę , że Oławscy pożyteczni idioci ( popierający PO lub Nowoczesną ) pieprzą kolejne farmazony jaki ten PIS zły . To źle , że armia będzie mieć Polski sprzęt ? pytam Was Lemingi , to źle ? Dla mnie PIS też jest kiepski ,ale dla tego że jeszcze Komoruski , Tusko , Gronkiewiczus, Siemoniakus i inni nie siedzą za kratkami .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Robertus Gierulatus – gdyby nie poseł właśnie z PO Roman Kaczor tej spółki dzisiaj już by nie było. Dzięki jego działaniom w 2010 roku MON mimo kryzysu ekonomicznego zakupiło stojące samochody wojskowe na placu.
  ,,Prezes Władysław Czubak podziękował posłowi Romanowi Kaczorowi za skuteczne poparcie starań o zachowanie marki „Jelcz” na polskim rynku i utrzymanie 300 miejsc pracy”.
  http://gazeta-olawa.pl/news/2776-komponenty-pozostaja-w-grze/

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. oj chłopie, widać że nie masz kontaktu z rzeczywistością . żeby polska armia miała sprzęt to trzeba ją mądrze uzbroić. Pis nie uzbraja polskiej armii, pis z budżetu płaci za tworzenie swojego elektoratu, ciężarówki mają być m.in do wożenia tych dziadków za 500 złotych,
  Tego co naprawdę potrzeba – armia jeszcze długo nie dostanie – bo kasa idzie na NSR – skuteczność takich amatorów – to temat na inną dyskusję. Widać że łatwo zrobić wodę z mózgu użytecznym idiotom pisowego wyznania. Hasło polski sprzęt dla polskiej armii – pozornie oczywiste i słuszne, ale prawda jest zupełnie inna, poza trym sprawdź chłopie gdzie kupują silniki i cały napęd do tych sprzętów z Jelcza a potem wpisuj swoje brednie. Już niedługo naród podziękuje za cztery lata oszołomienia pod pozornie patriotycznymi hasłami.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Wy z tego SMSM powinniście założyć kabaret.!
  ,,Tak właśnie było. Jasnym jest przecież, że PiS musi wymienić skorumpowanych urzędników PO I PLS, a także wszelkiej maści złodziei i oszustów na ludzi uczciwych i robi to konsekwentnie”.
  TO JEST OBJAW HIPOKRYZJI Z KOSMOSU.
  To, że ktoś jest niekompetentny a piastuje wysokie stanowisko w rządzie , swoimi decyzjami może narobić ,,bałaganu”, bierze nieadekwatnie wysokie wynagrodzenie do swojego profesjonalizmu- to jak to nazwiemy SMSM-esy?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Według jakich zasad i kryteriów zajmowano stołki w czasach rządów PO-PSL? Czy decydowały kompetencje, fachowość, wykształcenie, doświadczenie? Oczywiście, że nie. Dobrą robotę załatwiało się po znajomości. Zawsze jest jakaś „dobra zmiana”. Raz nazywa się PO, a raz PiS.
  Jednak różnice były. Porównajmy sobie CV prezesa Orlenu za PO Krawca i towarzysza Jasińskiego – kariera PZPR – PC – PiS. Prezesa Lotosu Olechnowicza (który dźwignął tę firmę) i Pietraszyna, kumpla Hofmana. Prezesa Kiliana prezesa PGE, który mimo, że był kumplem Tuska postawił mu się. A teraz?
  Rozdęty do niebotycznych rozmiarów rząd. Setki limuzyn, niepotrzebnych etatów( np.doradcy doradców), nieróbstwo, tumiwisizm, arogancja, despotyzm czyli marnowanie naszych pieniędzy. Zamiast lepiej, jest coraz gorzej. Reformy przynoszą odwrotne skutki, ludzie przestają wierzyć że można coś zmienić, młodzież ucieka nie chce żyć w takim zdemolowanym przez władze kraju.
  Cały obecny rząd PiS jest jak wyrob czekoladopodobny, takie chińskie podróbki.
  Rzad dyletantów i ludzi bez klasy.Sięgnął po radnych gmin i powiatów w większości o wątpliwych kompetencjach ale za to pazernych i chciwych , aby obsadzać ważne spółki i agencje.
  Amatorszczyzna . Czas na zmiany.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. PIS DAŁO SIĘ UWIEŚĆ WŁADZY BARDZIEJ NIŻ PLATFORMA, AWS, SLD
  To zapewne największe rozczarowanie Prawem i Sprawiedliwością, które do wyborów szło pod szyldem zmiany, wytykając rządowi PO i PSL wykorzystywanie państwa

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.