Czekają na takie książki!

Premiera książki „INNI – ludzie powiatu oławskiego – tom II” 12 maja pokazała, że książka zawsze przetrwa, zwłaszcza jeżeli opisuje dzieje naszych sąsiadów i dotyka tego co najważniejsze

– Od 27 lat każdego tygodnia bierzemy do ręki „Gazetę Powiatową-Wiadomości Oławskie” – mówiła Janina Kordys, dyrektor biblioteki. – Jest tam wiele aktualności z różnych dziedzin – polityki, kultury, sportu. Czytam i nie zachowuję tego w pamięci. Zupełnie inaczej jest z tekstami historycznymi, z tekstami o ludziach, którzy żyją lub żyli w naszym mieście, o znajomych, ludziach spotykanych na ulicy. Zainteresowanie pierwszym tomem „Innych” świadczy o tym, że czekamy na takie książki. W ciągu ostatnich dni odbierałam wiele telefonów z pytaniami, gdzie będzie można kupić drugi tom. Cieszę się, że to w naszej bibliotece możecie spotkać się z autorami i go kupić.

Książka zawiera teksty publikowane na łamach „GP-WO”. Tematyka – niezwykle różnorodna – od znanych na cały kraj objawień na działkach, poprzez losy żydowskich mieszkańców Ohlau, aż po niewyjaśnioną katastrofę lotniczą, powojenne życie niezłomnego żołnierza, czy niezwykłego garncarza. Autorzy – Agnieszka Herba, Grażyna Notz, Piotr Turek, Zbigniew Jakubowicz, Przemysław Pawłowicz i Jerzy Kamiński – pokazują losy lokalnych bohaterów. W tym tkwi wartość książki „INNI – ludzie powiatu oławskiego – tom II”, wydanej przez spółkę „Ryza”, wydawcę „GP-WO”.

– Dwa i pół roku temu ukazał się tom pierwszy książki – mówił Jerzy Kamiński, redaktor naczelny i jeden z autorów. – Na 25-lecie gazety wymyśliliśmy, aby pogrzebać w archiwach i wyciągnąć teksty, które mają wartość ponadczasową, którą można przekazać dalej i zostawić dzieciom, wnukom, potomnym. Udało się. Pierwszy tom rozszedł się prawie co do sztuki. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że jest popyt na tego typu książki, pomyśleliśmy – dlaczego nie?

Gdzie już można kupić książkę?

– Biuro ogłoszeń „GP-WO” w Oławie, Chrobrego 19

– Biuro ogłoszeń „GP-WO” w Jelczu-Laskowicach, ul. Bożka 11

– Biblioteka „Koronka” – Ratusz w Oławie

– „Kiosek” Piotr Majewski – ul. Chrobrego Oława

Tekst i fot.: Monika Gałuszka-Sucharska [email protected]

Autorzy książki. Od lewej: Piotr Turek, Przemysław Pawłowicz, Zbigniew Jakubowicz, Agnieszka Herba, Grażyna Notz i Jerzy Kamiński

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.