Czego brakuje w Oławie? Powiedzieli o tym Nowoczesnej

Oławscy działacze Nowoczesnej wyszli 6 maja na ulicę, aby spytać oławian o ich oczekiwania. Wszystkie uwagi spisano, mają być podstawą lokalnego programu na wybory samorządowe

– Chcemy poznać najważniejsze problemy, które nurtują mieszkańców – mówi Arkadiusz Kwiatkowski, szef oławskich struktur partii. – To nam pozwoli na zebranie informacji i stworzenie lokalnego programu działania. Nie chcemy mieszkańcom niczego narzucać, ale zaczerpnąć informacji w jakim kierunku ma zmierzać miasto. Wiedzą jak chcieliby je widzieć.

Wnioski przechodniów były zapisywane, uwag nie brakowało, zebrano ich kilkadziesiąt. Chętnie wypowiadali się młodzi ludzie. Ich zdaniem w Oławie brakuje miejsc spotkań, klubów, skateparku, powinien zmienić się także Rynek. Wielką bolączką jest brak basenu odkrytego. Inne postulaty, to: wyprowadzenie ruchu kołowego z Rynku, likwidacja straży miejskiej, stworzenie nowych miejsc parkingowych, nowych ścieżek rowerowych i miejsc do biegania. Upominano się także o możliwość zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach Rady Miejskiej.

– Jest niesamowita chęć wypowiedzenia się – mówi Albert Zieliński, działacz Nowoczesnej. – Tak jakby nie mieli dokąd pójść ze swoimi bolączkami. My pytamy anonimowo, stąd zainteresowanie.

Na kolejnym spotkaniu działacze chcą zapytać oławian, co myślą o handlu w niedzielę i związanych z tym ograniczeniach. Nowoczesna planuje także ogólnopolską ankietę na ten temat, bo jednoznacznej decyzji na razie nie ma.

Więcej w wydaniu papierowym „GP-WO”

Monika Gałuszka-Sucharska

Od lewej: Albert Zieliński, Beata Woźniaczek, Tamara Konstańczak, poseł Michał Jaros, Robert Kozioł, Leszek Zieliński, Adam Szczeciński i Arkadiusz Kwiatkowski

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (39)

 1. Czy Panu Kwiatkowskiemu nie chodzi tylko o to by zostać radnym i zachować posadę dyrektora w Jelczu?
  Jako radny będzie chroniony, a przy innym burmistrzu Jelcza raczej dyrektorem nie będzie, chyba że radnym zostanie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Wydaję mi się, że przede wszystkim odkryty basen. Tęsknię za latem które spędzałam na tym basenie. Czy naprawdę nie można go po prostu otworzyć, wyremontować tylko te dna basenów? Całe dzieciństwo tam spędziłam. Nie mam ochoty specjalnie jechać do Wrocławia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. mieszkaniec

  Rzeczywiście MOCNA grupa w ilości 8 działaczy! Nowoczesna na Wiejskiej kurczy się i właściwe nic nie może , Nowoczesna w Oławie jest jaka jest, każdy widzi więc co tu obiecywać mieszkańcom?
  Wszystkie postulaty mieszkańców powtarzają się przed każdymi wyborami i co i NIC!
  Jak Nowoczesna wygra wybory a jej lider zostanie burmistrzem to pewnie wszystkie postulaty będą spełnione- marzenia są darmowe!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. A mnie najbardziej brakuje takiego miejsca jak Amfiteatr gdzie można usiąść i na świeżym powietrzu oglądnąć występy od maja do października. Oddajcie amfiteatr wandale – zburzyć łatwo nowy wybudować trudno!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. A Mi najbardziej odpowiadałoby gdyby nareszcie zrobili droge w parku przy pkp o wiele poprawilo by to sytuacje niektórych kierowcow dojezdzajacych do pracy np do elektroluxa i tych ktorzy przesiadaja sie z auta na pociąg itd a przede wszystkim zmniejszyly by sie korki w miescie na 200%.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Na dawnym miejscu amfiteatru wybudować nowy AMFITEATR! Uzasadnienie: znakomita lokalizacja dla imprez plenerowych, świetne miejsce na duże i głośne imprezy, społeczna potrzeba imprez integracyjnych dla wszystkich pokoleń.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wycięto drzewo z uwagi na rozległe, postępujące wyprochniałe pęknięcie wzdłuż pnia grożące powaleniem na budynek mieszkalny. Dzięki Bogu, że to zrobiono, bo jeszcze by było nieszczęście. A pani miała na kablówce swoje 5minut. Czasami warto najpierw przemyśleć z czego robi się aferę. Panie Starosto i panie Burmistrzu dziękujemy za dbanie o nas. Jakby to spróchniałe drzewo runęło to aż strach pomyśleć.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Popieram bo to dobra ustawa !!! /pod oknami bloku drzewa, za co płacę za widok drzew w odległości 2m czy za widok osiedla/??? Pozdrawiam bezmyślnych sadowników drzew i mężczyzn co maja mieszkanie, syna 🙂 a gdzie tu drzewko zasadzić!!! byle gdzie i tak po latach mamy, to co mamy – Zapraszam ul. Iwaszkiewicza 10-70. Sama wieś we Wsi.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.