Czego brakuje w Oławie? Powiedzieli o tym Nowoczesnej

Oławscy działacze Nowoczesnej wyszli 6 maja na ulicę, aby spytać oławian o ich oczekiwania. Wszystkie uwagi spisano, mają być podstawą lokalnego programu na wybory samorządowe

– Chcemy poznać najważniejsze problemy, które nurtują mieszkańców – mówi Arkadiusz Kwiatkowski, szef oławskich struktur partii. – To nam pozwoli na zebranie informacji i stworzenie lokalnego programu działania. Nie chcemy mieszkańcom niczego narzucać, ale zaczerpnąć informacji w jakim kierunku ma zmierzać miasto. Wiedzą jak chcieliby je widzieć.

Wnioski przechodniów były zapisywane, uwag nie brakowało, zebrano ich kilkadziesiąt. Chętnie wypowiadali się młodzi ludzie. Ich zdaniem w Oławie brakuje miejsc spotkań, klubów, skateparku, powinien zmienić się także Rynek. Wielką bolączką jest brak basenu odkrytego. Inne postulaty, to: wyprowadzenie ruchu kołowego z Rynku, likwidacja straży miejskiej, stworzenie nowych miejsc parkingowych, nowych ścieżek rowerowych i miejsc do biegania. Upominano się także o możliwość zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach Rady Miejskiej.

– Jest niesamowita chęć wypowiedzenia się – mówi Albert Zieliński, działacz Nowoczesnej. – Tak jakby nie mieli dokąd pójść ze swoimi bolączkami. My pytamy anonimowo, stąd zainteresowanie.

Na kolejnym spotkaniu działacze chcą zapytać oławian, co myślą o handlu w niedzielę i związanych z tym ograniczeniach. Nowoczesna planuje także ogólnopolską ankietę na ten temat, bo jednoznacznej decyzji na razie nie ma.

Więcej w wydaniu papierowym „GP-WO”

Monika Gałuszka-Sucharska

Od lewej: Albert Zieliński, Beata Woźniaczek, Tamara Konstańczak, poseł Michał Jaros, Robert Kozioł, Leszek Zieliński, Adam Szczeciński i Arkadiusz Kwiatkowski

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (39)

 1. mieszkaniec

  Rzeczywiście MOCNA grupa w ilości 8 działaczy! Nowoczesna na Wiejskiej kurczy się i właściwe nic nie może , Nowoczesna w Oławie jest jaka jest, każdy widzi więc co tu obiecywać mieszkańcom?
  Wszystkie postulaty mieszkańców powtarzają się przed każdymi wyborami i co i NIC!
  Jak Nowoczesna wygra wybory a jej lider zostanie burmistrzem to pewnie wszystkie postulaty będą spełnione- marzenia są darmowe!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wycięto drzewo z uwagi na rozległe, postępujące wyprochniałe pęknięcie wzdłuż pnia grożące powaleniem na budynek mieszkalny. Dzięki Bogu, że to zrobiono, bo jeszcze by było nieszczęście. A pani miała na kablówce swoje 5minut. Czasami warto najpierw przemyśleć z czego robi się aferę. Panie Starosto i panie Burmistrzu dziękujemy za dbanie o nas. Jakby to spróchniałe drzewo runęło to aż strach pomyśleć.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Popieram bo to dobra ustawa !!! /pod oknami bloku drzewa, za co płacę za widok drzew w odległości 2m czy za widok osiedla/??? Pozdrawiam bezmyślnych sadowników drzew i mężczyzn co maja mieszkanie, syna 🙂 a gdzie tu drzewko zasadzić!!! byle gdzie i tak po latach mamy, to co mamy – Zapraszam ul. Iwaszkiewicza 10-70. Sama wieś we Wsi.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.