Majówkowy rozkład jazdy

Przed nami długi weekend. Ci, którzy nie zaplanowali wyjazdu, również nie powinni się nudzić. W Oławie i w Jelczu-Laskowicach przygotowano wiele atrakcji

Oława

Stolica powiatu od piątku 28 kwietnia zaprasza do skorzystania z oferty kinowej. W repertuarze „Dzieciak rządzi” i „Ghost in the Shell”. Oprócz tego, 29 kwietnia odbędzie się spotkanie z youtuberką – Olsikową.

Poniedziałek 1 maja zdominują koncerty na Miasteczku. O 16.45 granie rozpocznie lokalna Fear of Fame. Potem – o 17.30 – wystąpi Miloopa, o 19.00 L.U.C, Rebel Babel oraz Marcelina. O 20.30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Kayah.

 

2 i 3 maja Centrum Sztuki zaprasza do kina. Oprócz filmów wymienionych wcześniej, repertuar wzbogaci obraz „Za niebieskimi drzwiami”.

Jelcz-Laskowice

Dni Jelcza-Laskowic w tym roku  będą szczególne. Połączono je bowiem z obchodami trzydziestolecia Jelcza-Laskowic. 1 maja odbędzie się szesnasty już maraton, będący jednocześnie dwunastym memoriałem Barbary Szlachetki. Miasteczko biegowe zostanie zbudowane przy Szkole Podstawowej nr 2. Na terenie placówki swoje biegowe umiejętności będą mogły sprawdzić dzieci. Początek maratonu – o godz. 9.00, biegów dla dzieci – o 11.00.

Wieczorem, na placu pomiędzy Centrum Sportu i Rekreacji a basenem rozpoczną się koncerty. O 17.00 na scenę wyjdą Ewa Parna & Mikado Sphinx. O 18.30 zagra zespół Bethel. O 20.00 – lokalny RH+. Gwiazdą tego wieczoru, której koncert zaplanowano na 21.30 będzie Grubson.

Równie koncertowy będzie 2 maja. O 17.00 na scenie zagrają  Big-Band Jelcz-Laskowice z Natalią Lubrano. O 19.00 – chór Sound`n`Grace. O 21.00 – Sylwia Grzeszczak. Po ostatnim koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

3 dzień maja upłynie pod znakiem obchodów 30-lecia nadania praw miejskich miejscowości Jelcz-Laskowice. Na 12.00 w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego zaplanowano z tej okazji mszę świętą. O 13.30 w Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. O 16.00 na placu przy CSiR będzie można zobaczyć widowisko plenerowe dla dzieci „TUWIM Julek – PARA buch FRAZY w ruch. Wieczorem o 19.00 Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza do hali na jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia Jelcza-Laskowic. Krzesimir Dębski przeniesie swoich słuchaczy w magiczny świat muzyki filmowej. Darmowe wejściówki na to wydarzenie wciąż można odbierać w sekretariacie MGCK (budynek CSiR).

(KT)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

 1. Oczywiście jak zwykle w Oławie główny sponsor ZWiK, a w przyszłym roku znowu będą podwyżki wody, przecież jak kilkanaście lat było drożej jak we Wrocławiu, a tam podnieśli to przecież tak być nie może.
  Oczywiście jak zwykle w Jelczu lepiej (i tak na pewno tam pojadę), a u nas wywalanie pieniędzy, ale to wystarczy spojrzeć na plakat żeby zobaczyć o co chodzi (podmiotów finansujących pięć, a medialnych sześć).
  Jak to jest, że od tylu lat w Jelczu da się lepiej zorganizować a u nas nie?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Leszszek SB

    Spójrz na ankietę obok artykułu. Na Sylwię Grzeszczak wybiera się więcej osób niż na wszystkie oławskie koncerty razem wzięte.
    Chciałbym jeszcze dodać, że jest niedziela, ratusz nie pracuje, to jest bardzo mało komentarzy przychylnych obecnemu burmistrzowi i BBS.
    Prawda jest taka, że należy w następnych wyborach raz na zawsze skończyć z marazmem i nieudolnością, które przez kilkanaście lat funduje nam BBS (do spółki m. in. z PO).

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. zawiedziony mieszkaniec

  Kapela Heavenly Five., iMiloopa, L.U.C, Rebel Babel oraz Marcelina. O 20.30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Kayah.

  Co to ma być , szarpidrutów nie znam, a Kayah to już przybladła gwiazda- krótko, z każdym rokiem coraz większa LIPA! Po dwóch latach rządzenie Friszmanna dopiero teraz widać co straciliśmy, Franek jak był taki był ale na Majówkę czy na Dzień Koguta zawsze coś się działo i dla najmłodszych i dla mieszkańców, dla młodzieży i dla tych starszych mieszkańców . W zeszłym roku Majówka, Piana Bosmana czy Dzień Koguta świeciło nudą i nasi mieszkańcy coraz częściej wolą w tych dniach grillować ze znajomymi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.