Zdobywcy Rzymu

Ośmioro oławian przebiegło Maraton di Roma

Mijają trzy godziny biegu. Nogi i buty totalnie przemoczone. Pęcherze na stopach wielkie – nie ma wątpliwości, że są. Po 40 kilometrach organizm przestaje słuchać głowy. 2 km do mety. Kontuzja biodra podcina jej nogi. Nie jest w stanie biec. Szura nogami. Niestety, kontuzje są bezwzględne. Nie ma kart przetargowych. Nie poddaje się. Idzie i cały czas czuje radość. Z tego że może tu być. Na widok mety zaczyna truchtać. Zrywa się i biegnie. Nie wie, skąd te siły

Dzisiaj po pęcherzach nie ma już nawet śladu, biodro nie doskwiera, a Beata Borowicz planuje udział w kolejnym biegu. Wrażenia z pierwszego w życiu maratonu są jednak wciąż żywe i tak już zostanie, bo – jak mówi – czegoś tak wspaniałego się nie zapomina. Przeczytaj o tym w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Artykuł w całości dostępny również w e-wydaniu, pod tym linkiem: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-04-20

Wioletta Kamińska Fot. arch. Beaty Borowicz

SAMSUNG CSC

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (34)

 1. Pani Aniu obserwuję Panią na sesji powiatu i muszę przyznać, że odkąd zaczęła pani biegać to zeszczuplała pani bardzo i bardzo ładnie pani wygląda. To dobrze że oprócz polityki zajmuje się pani bieganiem,to piękny sport, wietrzy umysł i pozwala spojrzeć na pewne sprawy z dystansem. Gratuluję pani i współtowarzyszom wyprawy i pokonania królewskiego dystansu. Byłem w Rzymie na urlopie i wiem że można się nim zachwycić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Jak widać po komentarzach, Ania z Magdą dorwały się do klawiatury.
  Jak się domyślam artykuł zapewne nie jest o pani Leszczyńskiej, ale jak to zwykle trafiła na fotkę i do gazety i w komentarzach klakierzy o niskiej wartości smarują. Jak jeszcze poseł był posłem to można było mieć nadzieję, że coś skapnie, ale teraz?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Pani Ania najpiękniejsza
  Pani Ania najzwinniejsza
  Biega szybko jak gazela
  jest wspaniała i tak szczera…

  Wielkie szczęście dla Oławy
  W Rzymie Ania nas rozsławi!
  Coś z wdzięczności uczynimy
  Nazwę miasta więc zmienimy
  Nie Oława
  Zaś Aława
  Albo więcej
  Aniaława

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Popieram milicję i chudzielcow

  Co niektórym żal tak dupe ściska że się rzygać chce.Ruszyc dupy sprzed klawiatur komputerów telefonów tabletów i innych cudów i przebiegbijcie chociaż kilometr może te wasze przepalone styki mózgowe zaczną poprawnie działać
  Gratuluję ekipie to godny podziwu wyczyn brawo milicjantko i chudzielcu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Wielu mieszkańców Oławy i okolic ma ciekawe pasje. Wielu uprawie różne sporty. Wielu wyjeżdża na światowe imprezy.
  Ale niewielu ma tak silne parcie na szkło. W pierwszym przypadku to zrozumiałe (czymś trzeba błyszczeć). W drugim mniej.

  BTW czasy (dostępne na stronie imprezy):
  LESZCZYNSKA ANNA 04:46:05
  BOROWICZ BEATA 04:35:24

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. samochwała

  Sami sobie cukrują, sami siebie chwalą, dajcie już spokój z tym lansem(?), udział w maratonie godne podziwu, ale robienie z tego Wydarzenia na poziomie zdobycia Mont Everestu stanowczo przesadzone. Troszeczkę umiaru w tych pochwałach, bo to sie robi niesmaczne.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Ludzie po co ten jad? Może dla Leszczynskiej i reszty to było jak zdobycie Everestu. Zazdrość zabiera wam rozum. Niech się ludzie cieszą co wam do tego niech biegają i mają z tego radość. Ja zbieram znaczki i też się cieszę

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Wiele osób biega i to w maratonach i nie robią tyle szumu wokół siebie, ale leszczyńska robi to, bo niczym innym nie potrafi się wykazać. Nic nie wynika z jej hasła młodzi dla Oławy. Ta kobieta jest tak (…), że zostaje jej pisanie o sobie samej, by pokazać, jakie to ona ma poparcie.
  A ile z tych :osób: które chwalą leszczyńską podpisało się? Żadna?
  Bo wyszło by, że wszystkie wpisy pochodzą z komputera leszczyńskiej?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. czarodziejskie lustro

  Najwaszniejsze aby pochwalić się samemu sobie, od tak wstać rano przed lustrem i wmawiać sobie , jaka jestem pienkna, jak jest strzupła a jak jest mondra, poprostu jezdem de beszt – Najleprza i tak czymać najwaszniejsza to – autopromocja!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. anonimie piszesz o sobie ?
  czy te negatywne komentarze to nie są przypadkiem od ciebie i może jeszcze od 2 tych samych osób ? Co was tak w oczy kole Leszczyńska ? skoro tak bolą was oczy od patrzenia na nią, to po co patrzycie ? po co zajmujecie swoje główki taką nic nie znaczącą Leszczyńska ?
  p.s. brakuje w tym jadzie jeszcze słynnego teksu, że ludzie ją w wyborach rozliczą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.