Żołnierze będą uczestniczyć w życiu gminy

Domaniów Współpraca

Gmina Domaniów podpisała porozumienie z 10. Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia. Jednym z ich wspólnych celów jest patriotyczne i proobronne wychowanie młodzieży oraz rozwijanie jej predyspozycji do służby w Siłach Zbrojnych RP

Dokument o współpracy podpisali wójt gminy Wojciech Głogulski i dowódca pułku płk Kazimierz Łucki na sesji Rady Gminy 15 marca.

– Mając na względzie potrzebę rozwijania współpracy na rzecz obronności państwa, kształtowania pozytywnego wizerunku Wojaka Polskiego, ceremonialnego zabezpieczenia uroczystości państwowych i wojskowych, także wychowania młodego pokolenia w duchu patriotycznym, gmina Domaniów i 10. Wrocławski Pułk Dowodzenia zawierają porozumienie o współpracy – czytamy w treści dokumentu.

Celem porozumienia jest popularyzacja oraz upowszechnianie bojowych i pokojowych tradycji  dorobku 10. Pułku, przejmowanie i kultywowanie historii oręża polskiego, upamiętniania miejsc pamięci narodowej związanych z walką o wolność i niepodległość Polski, a także organizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze patriotycznym, szczególne uroczystości związanych w upamiętnieniem bohaterskich walk żołnierzy oraz świąt narodowych. Jednym z celów porozumienia jest też patriotyczne i proobronne wychowanie młodzieży.

Porozumienie zawiera też zakres współpracy gminy i 10. Pułku oraz zasady organizacji wspólnych przedsięwzięć.

Podpisując dokument płk Łucki przypomniał, że do tej pory pułk i gmina współpracowały na zasadzie wymiany pism i dogadywania się. Teraz to nie będzie konieczne. Dziękując wójtowi za dotychczasową współpracę i zawarte porozumienie wyraził nadzieję, że współpraca z gminą będzie się układała jak do tej pory, a „żołnierze i sprzęt wojskowy będą uczestniczyć w najważniejszych przedsięwzięciach, które wójt i radni zaplanują”. Słowa uznania popłynęły też z ust wójta Głogulskiego: – Dziękujemy, że dotychczas byliście z nami i mogliśmy liczyć na waszą pomoc i wsparcie. Obiecuję, że gmina godnie będzie promować 10. Pułk Dowodzenia.

(WK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

  1. Słusznie „mak” ,wójt ze swoją małżonką tylko od imprezy do imprezy, żonka medialna to jest kim się pochwalić, jak to nasz wójt mówi „życie jest takie krótkie dlatego trzeba korzystać” i oni korzystają ze wszystkich okazji ,zamiast gospodarować gminą wymyśla tematy zastępcze ,oj nieładnie panie wójcie ludzie mają dobrą pamięć , a za 1,5 roku nowa kampania, znowu będzie pan obiecywał….

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Dokładnie, we wrześniu był pan w szkole w Goszczynie ze swoją świtą i obiecał pan, jeśli zmieni się system edukacji na pewno Gmina przejmie szkołę w Goszczynie. Na ostatniej sesji przewodniczący komisji oświaty czytał o licznych nieprawidłowościach ,pan mówił ,że ta pani Wiśniowska straciła w pana oczach wiarygodność i co??/ jak odzyskała??? , że nic pan nie zrobił, mimo wielokrotnych próśb i skarg rodziców. Jak można wójtowi Domaniowa wierzyć?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.