reklama

Kogo piekło pochłonie?

Wrocław/Milicz/Oława

Ciąg dalszy skandalu we wrocławskiej archidiecezji, z udziałem znanego księdza rodem z Oławy…

W ubiegłym tygodniu, w tekście zatytułowanym „Ksiądz oskarża innego kapłana o gwałt”, opisaliśmy sprawę wywołaną przez znanego i kontrowersyjnego blogera Zbigniewa Stonogę. Jedną z głównych ról odgrywa w niej znany wrocławski kapłan rodem z Oławy. Dziś ciąg dalszy tej „sutannowej seks-afery”

Przypomnijmy, że w rozmowie, opublikowanej 1 marca na stronie internetowej Stonogi, ksiądz Adrian Kosendiak, wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Miliczu, a jednocześnie kapelan dolnośląskich samorządowców i środowisk romskich, wytoczył mocne „działa” i nakierował je w stronę swoich kolegów z kapłańskiej służby.

– Chwycił mnie jakoś tak za gardło, że nie mogłem oddychać. Zaczął mnie dusić, a później rozebrał. I później doszło do czynów – tak relacjonował zdarzenie sprzed kilku lat we wrocławskim seminarium duchownym, z czasów gdy był jeszcze klerykiem. Tym „gwałcicielem” miał być znany wrocławski proboszcz, urodzony w Oławie i wyświęcony w naszym mieście ksiądz K.

Proboszcz odosobniony

Wrocławska kuria metropolitalna błyskawicznie zareagowała na ten szokujący internetowy wywiad. Ksiądz K. został wezwany do arcybiskupa Józefa Kupnego i w piątek 3 marca sam złożył prośbę o odsunięcie go od wszelkich pełnionych funkcji duszpasterskich do czasu wyjaśnienia sprawy. – Ksiądz arcybiskup przychylił się do tej prośby i zawiesił czasowo księdza K. w pełnieniu funkcji kapłańskich – wyjaśniał nam ksiądz Rafał Kowalski, rzecznik prasowy archidiecezji wrocławskich. – Ksiądz K. przebywa obecnie w miejscu ustalonym z księdzem arcybiskupem i niezwiązanym w żaden sposób ze służbą duszpasterską…

Jednocześnie arcybiskup Kupny powołał specjalną kilkuosobową komisję kościelną do zbadania wszelkich aspektów i zdarzeń ujawnionych przez księdza Kosendiaka.

Jego rewelacje wywołały szok nie tylko w kręgach kościelnych. Kilka tygodni wcześniej ksiądz Adrian Kosendiak otrzymał srebrną odznakę „Zasłużony Dla Województwa Dolnośląskiego”. Wręczono ją na uroczystej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W uzasadnieniu odznaczenia napisano, że ksiądz Kosendiak mimo młodego wieku jest wybitnym kapłanem, czyniącym wiele dobra dla społeczności regionu. Współorganizował prezentację stołów bożonarodzeniowych i wielkanocnych, odprawiał systematycznie msze święte w intencji samorządowców, dbał o „Małe Ojczyzny”, działał na rzecz wykluczonych społecznie mniejszości narodowych i etnicznych, aktywnie uczestniczył w organizacji Wigilii Wielu Narodów w „Dzielnicy Czterech Świątyń”. Na maj tego roku planował pielgrzymkę wójtów i burmistrzów dolnośląskich do Rzymu. Wnioskujący o odznaczenie księdza Kosendiaka milicki sejmikowy rajca Ryszard Lech w wywiadzie dla miejscowej telewizji internetowej tak mówił o kapłanie ze swojego miasta: – To jeszcze bardzo młody ksiądz, a już taki uzdolniony i zasłużony! Strach się bać, co będzie dalej… CZYTAJ TEN ARTYKUŁ W CAŁOŚCI tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-03-16

lub w najnowszym „papierowym” wydaniu „Powiatowej”

Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (20)

 1. Marek Sosnowski

  Mimo tylu afer ich pazerności, buty ludzie dalej chodzą do kościoła. Z przerażeniem patrzę jak ludzie wyglądający na mądrych i inteligentnych ida co niedziela do kościoła. Kiedy przejżą na oczy i zrozumieją, że nie tędy droga.

  Komentarz
 2. Ludzie nie chodzą do kościoła dla księży. Kiepska bylaby to wiara która opieralaby się na grzesznym człowieku. W ramach buntu można np nie dofinansowywać w żaden sposób księży i ich inicjatyw.

  Komentarz
 3. Trochę trudno mi sobie wyobrazić mężczyznę który nie potrafi się obronić przed drugim mężczyzną i na dodatek jeszcze zostaje przez niego zgwalcony. Kobieta by się szamotala ,gryzla i broniła a facet daje się podduszać i gwalcić. Nie do wiary !

  Komentarz
  • czyli generalnie nie da sie zgwalcic kobiety bo by sie „szamotala, gryzla i bronila” ?? to tak samo jak kobieta nie moze zgwalcic mezczyzny?? nie wiem jak bylo ale Pani tok rozumowania jest beznadziejny

   Komentarz
   • Pan poważnie nie rozróżnia kondycji fizycznej męskiej od kobiecej? Jeśli jej Panu brakuje to zachęcam do ćwiczeń na siłowni by się nie dac do końca…..ykhm….wykastrować.

    Komentarz
 4. Tak ludzie nie chodzą do kościoła dla księży. To prawda. Ale ile warta jest Eucharystia odprawiana przez człowieka z grzechem ciężkim lub śmiertelnym na sumieniu? Czy podczas takiej Eucharystii wśród wiernych jest Duch Boży czy też sam szatan. Słowo Boże głoszone z ust takiego kogoś to jak plucie Bogu w twarz.

  Komentarz
 5. bierzmy przyklad z norwegow .czas na zmiany polowa lat 90,to bylo prawdziwe pieklo dzieki mayhen i burzum.ale wszystko jeszcze przed nami.

  Komentarz
 6. Przepraszam bardzo, ale chce się w ten sposób zdyskredytować bozię. A skąd bozia weźmie pieniążki na biedne dzieci jeśli my jej nie damy? Widzicie już oczami wyobraźni te głodujące seksowne murzyńskie chłopczyki? To ich karacie niewiernością kościołowi a nie pedofilów. Pedofile to margines w kościele nagłaśniany przez szatana i jego sługi.

  Komentarz
 7. kaczy łeb poniemiecki

  Trzeba ich kastrować.Kastrować, kastrować i jeszcze raz kastrować.Na pieńku siekierką uciupać.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.