Kogo piekło pochłonie?

Wrocław/Milicz/Oława

Ciąg dalszy skandalu we wrocławskiej archidiecezji, z udziałem znanego księdza rodem z Oławy…

W ubiegłym tygodniu, w tekście zatytułowanym „Ksiądz oskarża innego kapłana o gwałt”, opisaliśmy sprawę wywołaną przez znanego i kontrowersyjnego blogera Zbigniewa Stonogę. Jedną z głównych ról odgrywa w niej znany wrocławski kapłan rodem z Oławy. Dziś ciąg dalszy tej „sutannowej seks-afery”

Przypomnijmy, że w rozmowie, opublikowanej 1 marca na stronie internetowej Stonogi, ksiądz Adrian Kosendiak, wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Miliczu, a jednocześnie kapelan dolnośląskich samorządowców i środowisk romskich, wytoczył mocne „działa” i nakierował je w stronę swoich kolegów z kapłańskiej służby.

– Chwycił mnie jakoś tak za gardło, że nie mogłem oddychać. Zaczął mnie dusić, a później rozebrał. I później doszło do czynów – tak relacjonował zdarzenie sprzed kilku lat we wrocławskim seminarium duchownym, z czasów gdy był jeszcze klerykiem. Tym „gwałcicielem” miał być znany wrocławski proboszcz, urodzony w Oławie i wyświęcony w naszym mieście ksiądz K.

Proboszcz odosobniony

Wrocławska kuria metropolitalna błyskawicznie zareagowała na ten szokujący internetowy wywiad. Ksiądz K. został wezwany do arcybiskupa Józefa Kupnego i w piątek 3 marca sam złożył prośbę o odsunięcie go od wszelkich pełnionych funkcji duszpasterskich do czasu wyjaśnienia sprawy. – Ksiądz arcybiskup przychylił się do tej prośby i zawiesił czasowo księdza K. w pełnieniu funkcji kapłańskich – wyjaśniał nam ksiądz Rafał Kowalski, rzecznik prasowy archidiecezji wrocławskich. – Ksiądz K. przebywa obecnie w miejscu ustalonym z księdzem arcybiskupem i niezwiązanym w żaden sposób ze służbą duszpasterską…

Jednocześnie arcybiskup Kupny powołał specjalną kilkuosobową komisję kościelną do zbadania wszelkich aspektów i zdarzeń ujawnionych przez księdza Kosendiaka.

Jego rewelacje wywołały szok nie tylko w kręgach kościelnych. Kilka tygodni wcześniej ksiądz Adrian Kosendiak otrzymał srebrną odznakę „Zasłużony Dla Województwa Dolnośląskiego”. Wręczono ją na uroczystej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W uzasadnieniu odznaczenia napisano, że ksiądz Kosendiak mimo młodego wieku jest wybitnym kapłanem, czyniącym wiele dobra dla społeczności regionu. Współorganizował prezentację stołów bożonarodzeniowych i wielkanocnych, odprawiał systematycznie msze święte w intencji samorządowców, dbał o „Małe Ojczyzny”, działał na rzecz wykluczonych społecznie mniejszości narodowych i etnicznych, aktywnie uczestniczył w organizacji Wigilii Wielu Narodów w „Dzielnicy Czterech Świątyń”. Na maj tego roku planował pielgrzymkę wójtów i burmistrzów dolnośląskich do Rzymu. Wnioskujący o odznaczenie księdza Kosendiaka milicki sejmikowy rajca Ryszard Lech w wywiadzie dla miejscowej telewizji internetowej tak mówił o kapłanie ze swojego miasta: – To jeszcze bardzo młody ksiądz, a już taki uzdolniony i zasłużony! Strach się bać, co będzie dalej… CZYTAJ TEN ARTYKUŁ W CAŁOŚCI tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-03-16

lub w najnowszym „papierowym” wydaniu „Powiatowej”

Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (20)

 1. Marek Sosnowski

  Mimo tylu afer ich pazerności, buty ludzie dalej chodzą do kościoła. Z przerażeniem patrzę jak ludzie wyglądający na mądrych i inteligentnych ida co niedziela do kościoła. Kiedy przejżą na oczy i zrozumieją, że nie tędy droga.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Trochę trudno mi sobie wyobrazić mężczyznę który nie potrafi się obronić przed drugim mężczyzną i na dodatek jeszcze zostaje przez niego zgwalcony. Kobieta by się szamotala ,gryzla i broniła a facet daje się podduszać i gwalcić. Nie do wiary !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Tak ludzie nie chodzą do kościoła dla księży. To prawda. Ale ile warta jest Eucharystia odprawiana przez człowieka z grzechem ciężkim lub śmiertelnym na sumieniu? Czy podczas takiej Eucharystii wśród wiernych jest Duch Boży czy też sam szatan. Słowo Boże głoszone z ust takiego kogoś to jak plucie Bogu w twarz.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Przepraszam bardzo, ale chce się w ten sposób zdyskredytować bozię. A skąd bozia weźmie pieniążki na biedne dzieci jeśli my jej nie damy? Widzicie już oczami wyobraźni te głodujące seksowne murzyńskie chłopczyki? To ich karacie niewiernością kościołowi a nie pedofilów. Pedofile to margines w kościele nagłaśniany przez szatana i jego sługi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.