Od kilku miesięcy żyją w strachu

Gmina Jelcz-Laskowice Potrzebna ostrożność

Na razie włamywaczy nie udało się zatrzymać, ale wiadomo jak działają – najpierw obserwują dom, sprawdzają, czy jest alarm, a potem wchodzą. Od listopada ubiegłego roku w Miłoszycach grasują złodzieje, a mieszkańcy wsi się mobilizują

Były już sygnały, że ktoś się kręci po wsi, robi zdjęcia domom, widziano nieznane samochody. Każde takie zdarzenie policja sprawdza, ale – jak na razie – nie udało się ująć złodziei. Mieszkańcy Miłoszyc zrobili się czujni, ostrzegają się nawzajem i obserwują obcych.

Szukają biżuterii

Pierwsze włamanie w Miłoszycach było 9 listopada – sprawcy weszli do domu między godzinami 8.00 a 13.00. Ich łupem padła złota biżuteria o wartości 5000 zł. Złodzieje dopiero się rozkręcali. 24 listopada do kradzieży doszło w Jelczu-Laskowicach – straty wyniosły 3000 zł, a kilka dni później usiłowano włamać się do domu w Chwałowicach. A potem kolejne i kolejne.

Łącznie doszło do 9 zdarzeń – włamań i rozbojów, głównie na miłoszyckich osiedlach Słonecznym i Przylesie. To sporo jak na jedną miejscowość. Złodzieje upatrzyli sobie osiedla, gdzie ludzie uchodzą za zamożniejszych, rano jadą do pracy, wieczorem wracają. Przy niektórych domach i ogrodach trwają jeszcze prace, przyjeżdża sporo aut dostawczych, mogą kręcić się robotnicy.

W sobotę 18 lutego 100 osób pojechało na wycieczkę do Zieleńca. To wtedy okradziono jedną z rodzin, mieszkańców ul. Wrocławskiej. W tym samym dniu okradziono także dom na ul. Konopnickiej na osiedlu Przylesie. To po tych zdarzeniach Rada Sołecka i sołtys rozpoczęli akcję informacyjną. Najpierw za pomocą esemesów. A potem już poszło.

Nie dajmy się sterroryzować!

Sołtys Miłoszyc Robert Jadczak pokazuje apel o ostrożność, wystosowany przez niego oraz Radę Sołecką do mieszkańców Miłoszyc. Ostrzegają, aby zachować czujność i alarmować służby od razu, gdy zauważą coś niepokojącego w okolicy swoich domów. CZYTAJ ARTYKUŁ W CAŁOŚCI w najnowszym wydaniu „Powiatowej” lub tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-03-16

Tekst i fot.: Monika Gałuszka-Sucharska [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.