Więcej za wodę i ścieki

Gmina Oława. Podwyżka. Na wrześniowej sesji Rady Gminy podjęto uchwały zmniejszające dopłaty w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odbiór ścieków komunalnych, co w konsekwencji zwiększa opłaty za te media

Cena za metr sześcienny wody dla odbiorców indywidualnych oraz szkół, przedszkoli publicznych, cmentarzy, świetlic, obiektów sportowych i bibliotek wynosi teraz 2,52 zł netto, to o 42 grosze więcej niż dotychczas.

Jeśli chodzi o odprowadzanie ścieków, to odbiorcy indywidualni, szkoły, przedszkola publiczne, świetlice, obiekty sportowe i biblioteki za metr sześcienny zapłacą 6,60 zł netto, czyli o 1,10 zł więcej niż dotychczas. Przedsiębiorcy natomiast zapłacą 10.80 zł , co oznacza wzrost o 1,80 zł netto.

Pełniący obowiązki wójta gminy Oława Henryk Kuriata przekonuje, że dodatkowe środki finansowe, które wpłyną do budżetu gminy Oława w związku ze zwiększonym opłatami za media, będą wykorzystane na poprawę gospodarki wodociągowej. Przede wszystkim chodzi o przebudowę stacji uzdatniania wody w Sobocisku i Siedlacach. Nowe ceny nie będą jednak w stanie w pełni pokryć kosztów gospodarki wodno-ściekowej gminy.

42 gr o tyle więcej zapłacą mieszkańcy gminy Oława za wodę już w październiku

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (14)

 1. Niedługo 500+ nie wystarczy na zapełnienie koszyka w Lidlu! Dali i teraz odbierają woda,ścieki,śmieci,za chwilę prąd,gaz,transport inflacja tak się napędzi że za rok bułeczka będzie kosztować 2 zł a m2 mieszkania w Oławie 6 tys! Macie dobrą zmianę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Balcerek chłopie o czym mowa to co opisujesz to już nastąpiło.Teraz to będzie jazda bez trzymanki.Jak jeszcze Ukraina pojedzie na zachód to dopiero cenny wzrosną bo firmy podwyżki pensji zrekompensują wzrostem cen.A lokaty to inflacja zje jak kornik sosnę.Ostatni gwizdek żeby kupić dobra materialne. Za chwilę będziemy zarabiać miliony jak w latach 90 tych.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Tak będzie dopóki się nie obudzicie i przestaniecie wybierać między PIS, a PO ! 500+ dają, ale zabierają od WAS PIENIĄDZE ! Państwo nie zarabia, jedyne Pieniądze jakie ma to z podatków, a dług publiczny w tym roku przekroczył BILION ZŁOTYCH, większość z was nie wie nawet ile bilion ma zer po przecinku, ale ważne, że dostaniecie 500+, emeryturę +, świnia +, okulary +, telewizor +. 40 MILIARDÓW ROCZNIE WYDAWANE JEST NA 500+, myślicie, że kto za to płaci ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. BOB napisał :

  ,, …..Dziwi mnie tylko to że za mieszkania DO REMONTU sprzedający żądają cen jak za nowe. ”

  Nie wiem co masz na myśli REMONT ?

  Mieszkania po deweloperze też nadają się do remontu …. , gołe ściany , brak podłóg.

  Logo napisał:

  ,, Balcerek. Idź na głosowanie. Jak wygrają twoi to wodę będziesz miał za darmo a Odrę zasrcie i zaoszczędzisz na ściekach.”

  A twoi , to którzy ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. MARIO MAX mieszkania deweloperskie się nie remontuje tylko urządza, a remont polega na tym że wszystkie stare rzeczy z mieszkania,domu wywala się na śmietnik i wstawia nowe świeże pachnące.Ja bym nie chciał siedzieć na 10 letnim sedesie.
  A najbardziej śmieszy mnie że jest opis Mieszkanie Nowe z 2011r.Na deweloperskie też trzeba uważać przeważnie pękają ściany,budowane są w polu i nie wiadomo co się obok wybuduje,nieznany zarządca itp.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. BOB napisał:

  ,, MARIO MAX mieszkania deweloperskie się nie remontuje tylko urządza, a remont polega na tym że wszystkie stare rzeczy z mieszkania,domu wywala się na śmietnik i wstawia nowe świeże pachnące.Ja bym nie chciał siedzieć na 10 letnim sedesie.
  A najbardziej śmieszy mnie że jest opis Mieszkanie Nowe z 2011r.Na deweloperskie też trzeba uważać przeważnie pękają ściany,budowane są w polu i nie wiadomo co się obok wybuduje,nieznany zarządca itp.”

  Nie rozśmieszaj mnie.
  Już wolę z**** stary kibel ( którego po zakupie mieszkania wymienię) niż nówkę mieszkanie w budynku budowanym w lipcu przy upale 36stopni w cieniu.
  …. , dlaczego (?) – w necie poczytaj.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.