Mamy wizualizację skateparku! Czy wreszcie młodzi się doczekają?

Młodzież od lat dopomina się o miejsce do jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach, rowerach. Temat wciąż wraca na nasze łamy. Od 10 lat zwracamy uwagę na ten problem. Ostatnio znów zrobiło się głośno o braku skateparku. Dlatego znów do tego wracamy i pytamy w urzędzie co dalej?

Przypominamy, że kilka dni temu odezwała się kobieta, której przeszkadza młodzież, jeżdżąca w centrum. – Piszę w imieniu mieszkańców bloku przy pl. Piłsudskiego, żeby można było zainteresować się sytuacją oławskiej młodzieży – pisze do redakcji Małgorzata. – Mieszkańcy bloku dzwonili wielokrotnie do Straży Miejskiej bezskutecznie. Dewastowane są schody, murek, zieleń. Małoletni są wulgarni i bardzo głośni. Na dowód takich codziennych sytuacji w załączeniu przesyłam zdjęcia.

O zdanie w tej sprawie zapytaliśmy innych. Większość jednoznacznie stwierdza, że młodzi po prostu nie mają gdzie jeździć w mieście i od lat bezskutecznie domagają się miejsca dla siebie. Pod postem na Facebooku pojawiła się wręcz lawina komentarzy. Już w lipcu pisaliśmy, że jest szansa, aby skatepark wybudowano na oławskim Miasteczku. Burmistrz poinformował, że miasto wystąpiło o dofinansowanie na budowę skateparku. – Skonsultowany z młodzieżą projekt wraz z pozwoleniami jest gotowy. 28 marca wystosowano do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie zadania pt. „Budowa Skateparku w Oławie” w ramach programu Sportowa Polska  – mówiono nam w urzędzie.
Całkowita wartość projektu: 798 306,00 zł. Wnioskowana kwota dofinansowania: 263 440,00 zł.

Teraz znów zapytaliśmy na jakim etapie jest sprawa. – Nie mamy jeszcze informacji odnoście rozstrzygnięć, co do złożonego do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosku o dofinansowanie – informuje Elżbieta Bednarczyk, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich UM Oława. – Z informacji uzyskanych od pracowników ministerstwa wynika, że ostatecznie wybór wszystkich zadań w ramach Programu Sportowa Polska powinien nastąpić w październiku.

Poprosiliśmy też o wizualizację oławskiego skateparku. Prezentujemy ją poniżej.

Młodzież poinformowała redakcję, że w najbliższą sobotę (28 września) będą zbierać podpisy pod petycją dotyczącą budowy skateparku w Oławie. – Buntująca się młodzież zobaczyła ostatni post na Facebooku  i doszli do wniosku, że zorganizują zbiórkę’ – pisze do redakcji Mikołaj. Podpisy pod petycją będą zbierane od godziny 12.00 w okolicy markety Lidl.

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (5)

  1. Bardzo podobny do tego w Jelczu. A prawda jest taka, że takie rampy powinny być w kazdej części miasta, tak jak place zabaw dla dzieci. Scooter kidy są wszędzie, to tak jakby w mieście był tylko jeden plac zabaw dla dzieci… Dzieciaki mają teraz straszną zajawkę na hulajnogi (u nas na osiedlu to dzieciaki od 7 do 12 lat) i jest ich cała banda, fajnie, że wolą ruch na świeżym powietrzu od siedzenia przed komputerem. Dlaczego na każdym osiedlu jest plac zabaw dla maluszków, a nie ma nic dla trochę starszych dzieci? Może deweloperzy powinni o tym pomyśleć.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Dla młodzieży wszystko a o ludzich w średnim wieku i seniorach się nie pamięta ! Chcemy odbudowy zburzonego przez burmistrza Października amfiteatru ! I to nie tylko dla ludzi w średnim wieku , również dla dzieci i młodzieży, Pani Burmistrzu Frischman , co Pan na to ???

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  3. Racja. Dzisiejsi emeryci budowali kiedyś amfiteatr własmymi rękoma. Były czyny społeczne itp. A tu cyk i zburzone. Nawet kapela niema gdzie wystąpić. Tylko się wydaje kasę na budowy scen. Ciekawe ile miasto już wydało na budowę scen przez te wszystkie lata w czasie koncertów? Teraz emeryci muszą wysłuchać głośnej muzyki i patrzeć na te chamstwo pod ogródkami piwnymi w czasie koncertu. Alkocholicy. Żenada.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.