Trwa remont oławskiego Rynku. A tak wyglądał kiedyś!

Na początku lipca rozpoczął się drugi etap rewitalizacji oławskiego Rynku pisaliśmy o tym tutaj.

Pierwszy etap kosztował 3 190 243 zł brutto. Za drugi miasto zapłaci 5 342 536 zł brutto. Na pierzei północnej oprócz wymiany nawierzchni na kostkę granitową przewidziana jest budowa studni i fontann oraz miejsc do wypoczynku z ławeczkami, a także ogródków gastronomicznych.

Warto wybrać się teraz do Rynku, pod asfaltową nawierzchnią, którą ściągnięto jest dobrze zachowana kostka. Poniżej publikujemy kilka pocztówek z dawnych lat, na których doskonale widać jak kiedyś wyglądał Rynek.

(pocztówki pochodzą z archiwum Biblioteki Miejskiej w Oławie)

Tak wygląda to dziś.

Fot. Grzegorz Kacała

Kategoria artykułu: Historia

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

  1. Wciąż się zastanawiam dlaczego nasz architekt miejski, czy kto tam zatwierdza wystrój miasta, nie czerpie wzorów z dobrze odnowionych rynków i ryneczków podobnych do Oławy. Jeżdżę po Polsce i wzorów do inspiracji jest mnóstwo. Urocze, nastrojowe placyki zachęcające do odpoczynku, czy spaceru.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
      • W Rynku już prawie nie ma sklepów. Tak myślałem, że zaraz się odezwie mieszkaniec Rynku co chce mieć widok z okna na swój samochód. To jest miejsce reprezentacyjne i trzeba się liczyć z tym , że nie może być przeznaczone na takie rzeczy jak parkingi ( vide Wrocław). Policz ile sklepów jest w Rynku? W ankiecie Gazety 3/4 internautów nie chciało tam parkingów , oczywiści oprócz mieszkańców Rynku , jak ty.

        Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.