Kto ich rozpoznaje? Zdjęcie było ukryte pod obrazem

Oława/Kresy Fotozagadka

Ciekawą fotografię znalazł w swoim domu oławianin Ryszard Marcinkowski

Zdjęcie było ukryte pod obrazem, jako podkład do jego usztywnienia. Pan Ryszard zdjął obraz ze ściany w trakcie remontu mieszkania i po bliższych oględzinach zauważył, że coś kryje. Fotografia jest pięknie oprawiona specjalną ramką, wykonaną z papieru czerpanego, na którym wytłoczono pieczątkę zakładu fotograficznego Stelli Wittlin z Kamionki Strumiłowej. Zdjęcie zostało prawdopodobnie wykonane tuż przed II wojną światową. Przedstawia grupę cywilów i żołnierzy  przed budynkiem, który na fragmencie frontowej ściany, wystającym ponad okap dachu, ma napis „Fundacja…”. Trudno jednak odczytać treść napisu w drugiej linii, określający prawdopodobnie pełną nazwę tej fundacji.

Na prośbę pana Ryszarda apelujemy do naszych Czytelników o  rozpoznanie czasu i miejsca wykonania tego zdjęcia oraz ewentualnie także osób, które się na nim znalazły.

*

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat załączonej fotografii, to prosimy o bezpośredni kontakt z naszą redakcją w Oławie, przy ul. Chrobrego 19, lub telefoniczny – nr: 71-313-70-78.

(KAT) [email protected]

Fot.: archiwum „GP-WO”

Stempel zakładu fotograficznego Stelli Wittlin

Kategoria artykułu: Historia

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (10)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.