Zrobiły najpiękniejszy wieniec! ZDJĘCIA

Wieniec dożynkowy wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Piskorzówku zajął pierwsze miejsce w konkursie powiatowym i będzie walczył o miejsce na podium w dożynkach wojewódzkich w Niemczy

Pierwszy raz w historii naszego powiatu odbyły się dożynki gminno-powiatowe zorganizowane wspólnie przez starostwo oławskie i gminę Domaniów. Dwóch gospodarzy, dwa dni imprezy w jednym celu – hołd dla pracy rolników
Zgodnie z tradycją, uroczystą mszą świętą – koncelebrowaną przez dziekana dekanatu oławskiego księdza Janusza Gorczycę i proboszcza parafii w Domaniowie księdza Marka Gózdziałka – rozpoczęły się pierwsze w historii powiatu dożynki gminno-powiatowe. W związku z przypadającą tego dnia 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej nie zabrakło elementów patriotycznych. Po przejściu korowodu z wieńcami dożynkowymi z kościoła na boisko w Domaniowie przed rozpoczęciem uroczystości goście i uczestnicy spotkania przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaniowie zaśpiewali hymn narodowy, a później wysłuchali kilku patriotycznych piosenek w wykonaniu orkiestry.

– Rok ten dla mieszkańców naszej gminy jest wyjątkowy, gdyż to nam przypadła organizacja pierwszych gminno-powiatowych uroczystości dożynkowych – mówiła, witając gości, a szczególnie rolników Magdalena Wiżgała, dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Domaniowie, która prowadził spotkanie razem z radnym i sołtysem tej wsi Tomaszem Pachem.

Przyjmując z rąk starostów dożynkowych – Ewy Siatkowskiej i Jacka Żygadło bochen chleba upieczony z tegorocznych plonów starosta oławski Zdzisław Brezdeń w imieniu własnym i wójta gminy Domaniów Wojciecha Głogulskiego zadeklarował, że ten chleb i wszystkie działania, które podejmują będą dzielić sprawiedliwie na wszystkie gminy naszego powiatu i mieszkańców, którzy zamieszkują ziemię oławską, domaniowską i jelczańsko-laskowicką… Więcej w najbliższym wydaniu „Powiatowej”

Fot. Wioletta Kamińska

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.