Tak wygląda Rynek w nowej odsłonie! ZDJĘCIA

Oława. Remont południowej pierzei Rynku dobiega końca i już wiadomo, że jest wykonawca drugiego etapu rewitalizacji

Do końca czerwca ma się zakończyć, trwająca blisko rok, rewitalizacja południowej pierzei oławskiego Rynku. Prace są na finiszu, ale to nie koniec remontu nawierzchni śródmieścia. Wykonawca zadania – Polskie Surowce Skalne sp. z.o.o. Grupa Budowlana z Wrocławia, wygrała przetarg na realizację drugiego etapu rewitalizacji obejmującego pierzeję północną. Prace mają się rozpocząć na początku lipca, a zakończyć w czerwcu 2020.

Pierwszy etap rewitalizacji kosztował 3 190 243 zł brutto. Za drugi miasto zapłaci 5 342 536 zł brutto. Na pierzei północnej oprócz wymiany nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową przewidziana jest budowa studni i fontann oraz miejsc do wypoczynku z ławeczkami, a także ogródków gastronomicznych.

(WK) Fot. Agnieszka Herba

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (23)

 1. Gdzie tu widzisz parking?
  Rynek nie jest łąką ani Parkiem, chcesz posiedzieć w cieniu idź do Parku.
  Rynek kiedyś był miejsce targu, teraz kultury i rozrywki. Będzie można organizować defilady wojskowe.
  To taki plac defilad jak w Warszawie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Jezu miły… tyle czekania i taki koszmarny efekt. Też mi przyszedł na myśl plac defilad! Dlaczego jest tak mało zieleni?! Jest taki duży wybór krzewów ozdobnych – budleje, pęcherznice w odmianach, hortensje, trawy różnej maści. Dlaczego tak to wygląda? Dlaczego nie ma postawionych pergoli, a przy nich nasadzonych róż, dlaczego nie ma tutaj poidełka? Dlaczego jest tak mało ławek, a te co są nie mają oparć?? Miło by było usciąść wygodnie i poczytać gazetę, czy książkę, ale w takiej pozycji to kiepski pomysł. Dlaczego nie na fontanny???? Nie jakiejś nie wiadomo jakiej zabudowanej, a zwykłe dysze w płycie rynku. I za ile to milionów ta rewitalizacja?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Niepełnosprawny

  Popieram budowę rynku i twierdzę że w każdy mieście powinno być takie miejsce gdzie będzie można usiąść i odpocząć! Ale powiedzcie mi proszę gdzie jest ścieżka dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Bo na zdjęciach tej ścieżki nie widać, a tyle się mówi o dostępności nawet powstał program “Dostępność Plus”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Piękny!
  na pewno jest lepiej niż było, fakt, zieleni mogło by być więcej, ale zawsze ją można dołożyć, w dużych ładnych betonowych czy drewnianych donicach.
  Burmistrzu, pomyślcie o tym.
  ogólnie jest 5+.
  Super.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. mieszkaniec

  W uzupełnieniu bo coś zjadło:) Jeszcze niech banki i lombardy teleportują sie z rynku to byłby komplet, choć wiem, że w tej materii nie wszystko zależy od miasta, a od włascicieli tych miejsc które zwykle są wynajmowane

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Piękna grnitowo-betonowa pustynia. Banki i lombardy plus parę sklepów z mydłem i powidłem jest zachwyt. Desperat plus pies z kulawą nogą no i może przybysze ze wschodu przyszli spacerowicze.Ludzie tam nic nie ma!! Ten rynek NIGDY nie będzie zabytkowy ze względu na bloki postawione wczasch gdy Polska rosła w siłę(lata50- 60).

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Ale trzeba pamiętać o osobach mieszkających w rynku ,że mają problem z parkowaniem a straż już chodzi i wali mandaty.Musi być zakaz parkowania w centrum dla ludzi nie zamieszkałych , a starosta już zacząl rozdawać koperty dla ludzi z wrocławia[(np. dyrektor szkoły muzycznej)

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Dorota Blach

  Witam,
  Mysle ze zawsze mozna cos ulepszyc jak sa jakies uwagi.
  Uwazam ze Olawa moze byc teraz dumna z takiego rynku.
  Dostepnosc dla inwalidow napewno powinna byc ale na zdjeciu wszystkiego nie widac.
  Ladne miejsce na imprezy kulturalne/plenerowe.
  Park Olawa tez ma. Tam mozna ukryc sie w cieniu.
  Wydaje mi sie ze Tomek robi duzo dla Olawy.
  Moze nastepny project dac pod dyskusje Olawian, tak zeby kazdy poczul ze sie jego slucha? To demokracja. W koncu miasto jest dla mieszkancow, a nie dla projektantow i wkonawcow. Tak przynajmniej jest w Holandii.
  Moze w Olawie tez byla taka mozliwosci? Nie wiem.
  Pozdrawiam wszystkich zaangazowanych

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.