Takiego poloneza jeszcze nie było! Jak z „Krainy lodu”

Oława. Można powiedzieć, że zima też zatańczyła z maturzystami

25 stycznia na placu przy ulicy Młyńskiej odtańczono tradycyjnego poloneza. Remont oławskiego Rynku spowodował, że wybrano to miejsce.

Już po raz ósmy młodzież z klas maturalnych uczestniczyła w tym wydarzeniu. Jest to wstęp do intensywnego czasu, który przed nimi. Studniówka, egzaminy, wybór przyszłej drogi życiowej.

– Ta tradycja wpisała się już w cykl odbywających się imprez w roku w naszym powiecie – mówił starosta oławski Zdzisław Brezdeń. – Chciałbym wam wszystkim życzyć, aby ten dzisiejszy polonez na trwale wpisał się w waszą pamięć, żebyście kiedyś do niego wracali, aby był takim momentem, w którym wkraczacie w nowy etap życia.

Po tradycyjnej formułce „poloneza czas zacząć” młodzież wraz z zaproszonymi gośćmi ruszyła tanecznym krokiem. Pomimo dość ciężkiej aury, wszystko poszło sprawnie.

Sami maturzyści mówili o krajobrazie jak z „Krainy lodu” – Mamy nadzieję, że obfite opady śniegu, dadzą obfite wyniki na maturze – mówili Mikołaj i Klaudia.

Koleżanki z Liceum Ogólnokształcącego mówiły zaś o świetnej wręcz bajkowej atmosferze i niecierpliwym wyczekiwaniu na studniówkę. Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów.

Fot. Grzegorz Kacała

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

  1. Dobrze , że wenątrz placu tańczyli bo inaczej przyszłoby im tańczyć między zaparkownymi tam nielegalnie samochodami ( władzy to jak widać nie przeszkadza). Dobry pomysł żeby właczy Jelcz_Laskowice to Poloneza. Udanej Studniówki życzę !

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Anonim-Ziutek 2

    Anonim-Ziutek (wiemy, że to jedna osoba) przestan na wszystko narzekać Nudzisz Jak wiemy Dyr. robi porządki (zgodnie z prawem) i właśnie dlatego to się wielu nie podoba Przede wszystkim tobie Wiemy przecież dlaczego…

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.