Rodzinnie i ciepło na stole

III Regionalny Konkurs „Magia Świąt”, organizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, wygrały uczennice tej szkoły Martyna, Marlena i Weronika z kl. 4G

Finał konkursu 14 grudnia kolejny raz odbywał się w gościnnych progach Hotelu Oławian.

– W tym roku wystartowało 18 zespołów, których wigilijne stoły oceniane były za oryginalność, pomysł, umiejętne nawiązanie do tradycji, estetykę wykonania – mówi Maria Bachul-Rataj, główna organizatorka konkursu. – I znów jury pod przewodnictwem Jerzego Kamińskiego, redaktora „Gazety Powiatowej”, miało ciężki orzech do zgryzienia.

Może właśnie dlatego stół z… orzechami jako motywem przewodnim zwyciężył tegoroczne konkursowe zmagania. Na pomysł takiej dekoracji wpadła Martyna Kirkiewicz z Bystrzycy:

– Te choinki z orzechów to moja robota, najpierw je wyłuskałam, potem kleiłam, zdobiłam. To było najbardziej pracochłonne przy wykonywaniu dekoracji tego stołu. Postaram się, aby ten w moim domu był podobny.

– A ja na nasz stół upiekłam pierniczki z dużą ilością imbiru i cynamonu – dodaje Weronika Żygadło. – Marlena Węgrzynowska była od organizacji całości.

Zwycięskie dziewczyny uważają, że wigilijny stół powinien być przede wszystkim pełen ciepła, miłości i życzliwości, żeby przy nim każdy mógł poczuć się szczęśliwy i zapomniał o wszystkich problemach. A wtedy zdecydowanie łatwiej o życzenia i prezenty.

– Ja czekam na taką dobrą, ale to dobrą szprycę do ciasta – zdradza Weronika.

– A ja chciałabym, aby w naszym domu było przede wszystkim rodzinnie, szczęśliwie, z dużą ilością miłości – dodaje Martyna. – W klasie też organizujemy spotkanie wigilijne i chciałabym, aby też było pełne miłości i życzliwości, bo to dla nas ostatni rok w szkole. Chciałabym, aby nasze drogi się nie rozeszły.

– No i zdania matury! Tego sobie obie życzymy! – podsumowują dziewczyny z 4G.

Oto najpiękniejszy wigilijny stół tegorocznego konkursu oraz jego autorki Weronika Żygadło oraz Martyna Kirkiewicz (na zdjęciu brakuje Marleny Węgrzynowskiej) Ten stół zajął drugie miejsce I miejsce trzecie – warto się zainspirować

(ck) fot. Jerzy Kamiński

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.