Święto Polski i Marcinkowic. ZDJĘCIA

Kilkuset mieszkańców Marcinkowic i gminy Oława w niezwykle radosnym i wyjątkowym stylu uczcili obchody100- lecie niepodległości Polski i swojej małej ojczyzny
– Co roku uroczyście obchodzimy 11 listopada, a ponieważ to także święto patrona naszej miejscowości, ale tym razem to wyjątkowa data dlatego chcieliśmy przeżyć ją w wyjątkowy sposób i dołączyć do ogólnopolskiego wielkiego świętowania, bo jesteśmy Polakami i uczymy pokolenia – mówi Katarzyna Krzywoń współorganizatorka uroczystości i nauczycielka marcinkowickiej szkoły podstawowej. – Przygotowania do obchodów trwały kilka miesięcy. Zaangażowały się w nie wszystkie środowiska miejscowości. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i bardzo z tego cieszę. To niezwykle budujące. Najważniejsze w tym wszystkim są jednak dzieci. Patriotyzm był dla mnie zawsze bardzo ważny. Wychowanie w tym duchu młodzieży ma więc ogromne znaczenie i tak bardzo cieszy ich ogromne zaangażowanie, widok w pięknych narodowych strojach, cudowny śpiew, znajomość narodowych pieśni w tym hymnu a także ogromna wiedza na temat historii naszego kraju. (Relacja z tego wydarzenia w papierowym wydaniu „Powiatowej”)
*
Fot. Wioletta Kamińska
*
Ciasta nagrodzone w konkursie urodzinowym dla Polski (z prawej I miejsce)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

 1. A jednak wdzięczne Magnolie w Marcinkowicach jak się okazuje głosowały :
  Kownacki 399 głosów
  Rado 427 głosów ( wg strony PKW)
  Czyli Kownacki miał tylko 28 głosów mniej. Dni seniora, wyjazdy na koncerty , obiecana budowa swietlicy i obiecany remont rudery na Piastowskiej na siedzibę Koła gospodyn wiejskich zrobiły swoje. Magnolie poszły sznurem.Nikt im nie da tyle co stary dobry wójt obieca.
  Rado powinien w tak zaniedbanej wsi przez dawnego/ nowego wójta wygrac z kretesem, a tak zmarnowano głosy. A wójta -gospodarza jak nie było tak nie będzie.
  No cóż sprawdza sie przysłowie – . „Daj głupiemu tysiąc rozumów, a on będzie wolał swój własny.”.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Wójt wygrał wybory, to chyba jednak bedzie w Marcinkowicach obiecany w poprzednich wyborach w 2014 r przez radnego Sokołowskiego i wójta basen przy szkole .
  Jest już podwórko Nivea brakuje nam tylko basenu. Trzymamy za słowo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jaki basen ?! Nie ma gdzie parkingu dla szkoły, a ludzie basen wymyślają :/ A co do wójta, to jego hasłem powinno być: „Nikt wam nie da tyle, co ja wam obiecam.”, bo w swojej ulotce chwalił się ZREALIZOWANĄ INWESTYCJĄ na budowę ulic Sportowej, Cichej i Wiśniowej, a prace dopiero ruszyły i niewiadomo kiedy i czy w ogóle się zakończą…

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.