Idealny wieniec? Taki jak ten z Kopaliny! ZDJĘCIA

Gmina J-L. Tradycja. Dożynki gminne tym razem zorganizowano w Miłoszycach. Jak co roku, najwięcej emocji wzbudził konkurs na najpiękniejszy wieniec. Wielkie święto rolników rozpoczął barwny korowód dożynkowy. Potem odbyła się msza święta dziękczynna. Wierni dziękowali Bogu za plony i prosili o urodzaj w przyszłym roku. Tuż po eucharystii przyszedł czas na tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Podobnie jak w ostatnich latach, tak też tym razem gmina Jelcz-Laskowice gościła przyjaciół z miast partnerskich. Ze Szczyrca na Ukrainie i z niemieckiego Gudensbergu. Oni także aktywnie uczestniczyli w ceremoniale. Relacja z tego wydarzenia w najnowszym papierowym wydaniu „Powiatowej”.
Fot Kamil Tysa
***

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (6)

 1. mieszkaniec

  Najgorsze dożynki jakie do tej pory były organizowane w naszej gminnie.Co to miało być jakiś zakaz wnoszenia alkoholu jak sobie przypominam to na żadnych dożynkach czegoś takiego nie było.No ale zapomniałam tam wszystko robi się dla kasy.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Od chyba ponad 3 lat na festynie w miłoszycavh jest zakaz wnoszenia alkoholi na boisko, co festyn to ktoś obrywał szklana butelka w głowę tak po sprawie. I na pewno jak ochrona chodzi i pinule co ma się w torebkach to jest dużo bezpieczniej przy dzisiejszych czasach.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.