Komentarzy (29)

  • Coś w tym jest. Mnie też nie podobają się niektóre artykuły tej gazety z powodu ich lewackiego i postkomunistycznego zapachu. Jednak fakt, że opublikowali ten krytyczny komentarz trzeba redakcji zapisać na plus.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Państwo jest świeckie. A co do ostatniego zarzutu to winnych szukaj w kościele. I co ma kradzież do ograniczania przestrzeni publicznej przez wyznawców jakiejś wiary? Uszanuj prawa wszystkich. Dlaczego z niemieckim dowodem i obywatelstwem nie robisz takiego larum na stronach niemieckich?

     • Człowieku. Ty naprawdę masz problemy z samym sobą. Co ma kradzież do zawłaszczanie przestrzeni publicznej? To tak jak pytanie czy będąc przewodniczącym ZMS w DDR zradykalizowałeś się.

     • Kościół jest jednym z elementów znajdujących się w przestrzeni publicznej tak jak boisko, budka z piwem, szkoła, muzeum, dworzec pkp, dom publiczny (jak sama nazwa wskazuje) itd.

      Kościół to wiara, religia czyli sprawy mocno indywidualne, więc w przestrzeni publicznej tym bardziej powinien być traktowany na równi z innymi elementami przestrzeni publicznej, a tym czasem jest faworyzowany (przykładów można mnożyć – procesje, święta, dni wolne od pracy…)
      Czy w związku z kolejną rocznicą urodzin Jana Matejki mamy dzień wolny od pracy, bo przecież muzea gdzie wiszą jego dzieła to też element przestrzeni publicznej, a sam Matejko równie przyczynił się do tzw. rozwoju Polskości… 😉

      Mimo tego, że jestem zdeklarowanym ateistą i coraz większym wrogiem Kościoła (on sam się do tego przyczynia) obserwuję różne ugrupowania religijno-wyznaniowe, bo nie dają się nie zauważyć i dochodzę do wniosku, że dobry przykład na istnienie w przestrzeni publicznej dają Świadkowie Jehowy. Mają swój „kościół”, siedzą w nim za zamkniętymi drzwiami, nie manifestują swej obecności w tak nachalny sposób jak „watykańczycy”. W sposób subtelny prowadzą nabór do swoich szeregów i tak to powinno wyglądać. A u konkurencji jest jak z koniem, jaki on jest każdy widzi 😉

      A co do kręgosłupa to ja dziękuję za taki kręgosłup w kształcie krzyża. Wystarczy, że mój już się przez lata wykrzywił 😉

     • Rolf Michałowski

      Wezwanie do Administratora. Użytkownik sygnujący swoje komentarze nickiem „[email protected]ł” systematycznie obraża uczucia religijne wielu milionów katolików, co jest czynem karalnym. Tutaj dopuścił się porównania Kościoła Katolickego do budki z piwem i do domu publicznego. Jak można było coś takiego opublikować ???!!!

      Kategorycznie żądam od Administratora blokowania obraźliwych komentarzy tego użytkownika. Moje komentarze zostały zablokowane tylko dlatego, że rzekomo obraziłem kilku postkomuchów i ich hejterów, wygarniając im prawdę o ich kłamstwach i manipulacjach, jednocześnie ciężka obraza milionów katolików jest tolerowana i publikowana. Komuchy są najwyraźniej pod ochroną Administratora, a ich krytyków się blokuje.

      Jeśli Jeszce raz pojawi się na tym forum komentarz obrażający uczucia religijne katolików, skieruję skargę do prokuratury na Redakcję za publikację obraźliwych tekstów. Chrześcijaństwo jest podstawą naszej kultury i cywilizacji, uznawaną również przez Prezydenta RP, rząd i Parlament. Żądam szacunku dla chrześcijan i dla Kościoła Katolickiego zarówno od użytkowników, jak i od Administratora tego forum.

     • W żaden sposób nie obraża mnie jako Katolika ani moich uczuć religijnych, pisze prawdę, panie michałowski.

     • Te as – śmierdzi od ciebie komuną na odległość. A z Rolfem lepiej nie zaczynaj, bo zrobi z ciebie wiatrak.

 1. Kościół ma przeszło dwa tysiące lat i nie trzeba bronić bo sam się obroni i nie tacy w historii byli co walczyli i nie pokonali tak jak wewnątrz Kościoła np duchowni doprowadzali do schizmy i herezji ,przetrwał .Zgorszenie jest bolesne jak duchowny daje zły przykład głosi co innego a jak żyje.Panie Rolf Michałowski Pan nie musi bronić Kościoła słowami.
  , tylko dawać dobry przykład .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Nie każdy chrześcijanin chodzi co niedzielę do kościoła. Niektórzy bywają w kościele raz, dwa razy w roku, a niektórzy w ogóle nie chodzą do kościoła. Nazywa się ich wierzącymi, niepraktykującymi, choć w codziennym życiu kierują się wartościami chrześcijańskimi i to jest najważniejsze. Jednemu potrzebny jest ciągły kontakt z księdzem i kościołem, a inny razi sobie znakomicie bez tego, pozostając chrześcijaninem.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Walet. Michałowski może co najwyżej wyjść za własną potrzebą, a nie robić z kogoś wiatrak. Naruszanie uczuć religijnych ma dwa końce. Państwo jest świeckie i nie będzie mnie Michałowski straszył paragrafami o obrazie uczuć. Porównywać można wszystko do wszystkiego ale już w przypadku Michałowskiego przypisywać osobie wypowiadającej się, że jest żulem właśnie tym spod budki z piwem, ubekiem czy innym …… wyczerpuje znamiona kk. Wykropkowane słowa, które ten gość przytacza, a których mam ich dziesiątki screenów świadczą o kulturze i wychowaniu osób tak zaciekle broniących kościół. Nikt mi wiary ani swoich poglądow w sposob chamski i z łamaniem prawa nie będzie narzucał.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Nie nazwałem go esbekiem tylko esbeckim hejterem, co jest prawdą, więc nie może ubliżać. Manipulujesz cudze wypowiedzi, więc też jesteś esbeckim hejterem. To ty siejesz nienawiść, bo masz esbecką naturę.

 3. Anonimie! Cham rozumie tylko jego własny język i dlatego trzeba do niego czasami w jego własnym języku. Poza tym powiedzenie komuś prawdy w oczy nie kwalifikuje się pod kk. Prawda niektórych boli więc wierzgają jak właśnie ty. Było wam fajnie jak królowały zakłamanie i fałsz, ale się skończyło. Przyjmij to wreszcie do wiadomości. Nikt ci wiary ani pogląców nie narzuca tylko wskazuje się ci twoje zakłamanie. Michałowski robi to w dosadny sposób i ma rację bo z wami tak trzeba.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.