Z miłości do ludzi i zwierząt czyli zSzyjemy Razem

Poduszki dla podopiecznych oławskiego przytuliska szyli mieszkańcy podczas kolejnego spotkania pod hasłem Zszyjemy Razem zorganizowanego przez oławską fundację Laboratorium Futurum. Akcja odbyła się 12 maja w oławskim markecie Tesco. – Było to czwarte spotkanie z cyklu zSzyjemy Razem, które zorganizowaliśmy w Oławie – mówi Daniel Górski, z fundacji Laboratorium Futurum. – Pierwsze trzy to wynik konkursu Aktywna Oława, gdzie uczyliśmy chętnych mieszkańców szycia ozdób różnymi metodami. Spotkania miały też na celu integrację pokoleń. Wspólne szycie w Tesco było promocją naszych działań i zbiórką funduszy na kolejne zajęcia. Czy się uda? Na razie nie wiadomo, bo zbiórka cały czas trwa. Każdy klient marketu, który do 4 czerwca zrobi zakupy w sklepie otrzymuje żeton, za pomocą, którego może oddać głos na wybraną lokalną inicjatywę. Dzięki temu po zakończeniu głosowania i przeliczeniu żetonów organizacje otrzymają wsparcie finansowe na działalność od Fundacji Tesco. Podczas sobotniej akcji kolejny raz spotkali się miłośnicy szycia i ludzie, którym leży na sercu los bezdomnych zwierząt. Akcja promocyjna fundacji polegała bowiem na wspólnym szyciu poduszek dla oławskiego przytuliska dla bezdomnych zwierząt. Każdy mógł przyjść i doszyć swój kawałek materiału. W ten sposób powstało kilkanaście poduszek, które przedstawiciele podopiecznych oławskiego przytuliska jeszcze tego samego dnia odebrali osobiście.

– Niezależnie od tego, jaki będzie wynik głosowania w konkursie fundacji Tesco, już jesteśmy wygrani, ponieważ zostaliśmy zauważeni i możemy realizować wspólne pasje oławskiej społeczności – dodaje Górski.

Oławska fundacja zapewnia, że zorganizuje jeszcze spotkania z cyklu „zSzyjemy razem”, bo to nie tylko nauka przydatnych umiejętności, ale przede wszystkim spotykania w międzypokoleniowym gronie i świetna zabawa. Młodsi i starsi wymieniają między sobą doświadczenia i chwalą się swoim praktycznym i artystycznym dorobkiem. Łączenie pokoleń odbywa się w sposób naturalny, gdyż jego uczestnicy wiedzą, że potrzebujemy się wzajemnie by ze sobą egzystować w zrównoważony sposób.

(WK)

 

 

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.