Do akcji wkroczyli żołnierze!

Żołnierze z 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia przeprowadzili widowiskową akcję przy szkolnym boisku w Domaniowie. 9 maja pokazali jak wygląda profesjonalne zatrzymanie, kogoś kto wtargnął na strzeżony teren wojskowy. Mężczyzna nie reagował na sygnały ostrzegawcze, dlatego żołnierze przystąpili do działania, w tym samym czasie inny napastnik zaczął do nich strzelać. Pokaz podobał się uczniom, którzy mogli na żywo zobaczyć sceny jak z filmu akcji.

Przypomnijmy, że żołnierze z 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia od 2017 roku współpracują z gminą Domaniów, która podpisała z nimi porozumienie.  Jednym z ich wspólnych celów jest patriotyczne i proobronne wychowanie młodzieży oraz rozwijanie jej predyspozycji do służby w Siłach Zbrojnych RP
Celem porozumienia jest również popularyzacja oraz upowszechnianie bojowych i pokojowych tradycji dorobku 10. Pułku, przejmowanie i kultywowanie historii oręża polskiego, upamiętnianie miejsc pamięci narodowej związanych z walką o wolność i niepodległość Polski, a także organizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze patriotycznym, szczególne uroczystości związanych w upamiętnieniem bohaterskich walk żołnierzy oraz świąt narodowych.

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.