Ryba z Rybackiej. Graffiti z wędkarskim akcentem

Oława. Młodzi oławianie ożywili jeden z ostatnich zapomnianych i zniszczonych murów przy ulicy Rybackiej

W sobotę 3 lutego i w niedzielę 4 lutego Robert i Kamil z własnej inicjatywy postanowili artystycznie pomalować mur otaczający dawne Zakłady Tworzyw Sztucznych „Erg”. Jak twierdzą, to jedno z ostatnich takich miejsc w mieście, na którym można było położyć nowy mural. Nie jest też tajemnicą, że właśnie na tym murze widniał napis, nieprzychylny burmistrzowi Tomaszowi Frischmannowi. Seria takich napisów pojawiła się w różnych częściach miasta w 2015 roku, kiedy to likwidowano klub piłkarski w Oławie.

Ze względu na bliskość rzeki Odra, twórcy nowego muralu – według pomysłu Kamila – zaakcentowali na stworzonym w miniony weekend graffiti elementy wędkarskie.

(KAT)

Fot. Krzysztof Trybulski

A oto efekt końcowy:

Fot. Agnieszka Herba

 

 

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

  1. No fakt, ryba udana, ale cała reszta łącznie z tymi na murze naprzeciwko, garażami oraz z kiblem miejskim to kompletna tragedia, której nie tylko „my” ale pewnie nawet sami twórcy nie rozumieją – jeden wielki bohomaz, wielobarwna plama z przebijającymi się jakimiś napisami… ale kto artyście („) zabroni poza tym o gustach (wątpliwych) się nie dyskutuje (ponoć).

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.