Orszak przeszedł przez Oławę.”Bóg jest dla wszystkich!”

Pod takim hasłem odbył się dziesiąty Orszak Trzech Króli. 6 stycznia przeszedł przez 644 miejscowości w Polsce. W Oławie o godzinie 14.00 wyruszył z Rynku. Trzej Królowie powitali mieszkańców nietypowo, bo wjeżdżając do centrum na motocyklach. Uczestnicy orszaku przeszli przez Rynek, plac Zamkowy, ulicę Strzelną do kościoła Miłosierdzia Bożego przy ulicy Zacisznej.

Fot. Agnieszka Herba

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (47)

 1. cyt:
  [email protected]ł

  Ale cyrk. Motory, rycerze, przebierańcy, papierowe korony, a ponoć była tylko skromna stajenka i trzej królowie… Nie ma to jak zrobić kolejne wątpliwe święto i rozbuchać do wielkiego wydarzenia. Ciekawe kiedy będą ustanowione następne święta i jakie, może rocznica śmierci Abla… ?

  WIARA… CZYNI CUDA Z LUDZI !!!
  A tak na marginesie … SWIETA ROZBIJANYCH BOZKOW , SWIETO CUDOW , SWIETO ZAMIANY WODY W WINO – CHOC MOZE NIE , LEPIEJ NIE!… I T D , I T D
  BEDZIE PO CO CHODZIC DO DOMOW BOZYCH…CHOC PRZECIEZ BOG JEST WSZEDZIE , ALE ZAMIESZKAL ( CZYTAJ KOSI KASE ) TYLKO W WYBRANYCH MIEJSCACH.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Popieram bardzo dobry wniosek Platformy Obywatelskiej RP, dotyczący dnia wolnego w Wielki Piątek. W 25 krajach chrześcijańskiej Europy ten dzień jest wolny od pracy. Mam nadzieję, że ten obecny Sejm to zrobi i niezwłocznie uchwali.
  Zbyt dużej nadziei to nie mam, wśród pisi***ów bardzo wielu którzy nigdy w kościele nie byli (no chyba, że służbowo).

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. To już jest mniej kwestia wiary a więcej tradycji. Komu przeszkadza tradycja, która nikogo nie krytykuje, nikogo nie potępia, nie wywołuje negatywnych reakcji (jak np. Halloween – też przecież tradycja, ale wywołuje negatywne reakcje) i, co dla niektórych tutaj jest najwyraźniej najważniejsze, nie wymaga dawania na tacę?

  Komu to przeszkadza, nie musi brać w tym udziału.

  To, że zamiast stresować biedne wielbłądy i osiołki, Mędrcy Wschodu (czyli tzw. Trzej Królowie) dosiedli zabytkowych motocykli, można tylko pochwalić. Komu przeszkadza Kacper, Melchior, czy Baltazar wieziony w koszu zabytkowego motocykla?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Leming to biedne stworzenie,sam nic nie zrobi a innych skrytykuje.Ot,taki flustrat ! Niczego się nie dorobi,bo nieudacznik.A jak już inni zorganizują np. Orszak Trzech Króli to aż się telepie z nerwów,że komuś się chce a jemu nie.Lemingu…chcesz być nieudacznikiem to bądź.Ale nie krytykuj bo samo otwarcie ust przez ciebie robi oborę.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.