Orszak przeszedł przez Oławę.”Bóg jest dla wszystkich!”

Pod takim hasłem odbył się dziesiąty Orszak Trzech Króli. 6 stycznia przeszedł przez 644 miejscowości w Polsce. W Oławie o godzinie 14.00 wyruszył z Rynku. Trzej Królowie powitali mieszkańców nietypowo, bo wjeżdżając do centrum na motocyklach. Uczestnicy orszaku przeszli przez Rynek, plac Zamkowy, ulicę Strzelną do kościoła Miłosierdzia Bożego przy ulicy Zacisznej.

Fot. Agnieszka Herba

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (47)

     • Krynico najprawdziwszej i najmojszej prawdy

      Jest i ON ! No w końcu ! To obrzucanie błotem było takie nudne bez wstawek o postkomunistycznej mafii ,ukrytych wrogach i bohaterskim życiorysie Rolfa vel Zbigniewa vel Doktora , witaj po przerwie o wielki znawco wszystkich tematów ,jak Cię nie było musiałem ogladac jakieś mierne kabarety zamiast lektury Twoich wielkich naukowych dzieł popartych samymi faktami a nie żadną demagogią:)
      dobra, a teraz poważnie : co was tak boli że uśmiechnięci ludzie razem z całymi rodzinami spędzają razem czas i kultywują swoją wiarę i tradycje ? Bo motory? Bo papierowe korony ? Nie rozumiem tego , ktoś coś robi , frekwencja jasno pokazuje że robi to dobrze i że jest to potrzebne a tu klasycznie jakaś zakompleksiona jednostka/ki co nic nie potrafi sama zrobić czy zorganizowac musi wylać wiadro pomyj… Panstwo organizatorzy lejcie na takich przegrancow i się nie przejmujcie,dobra robota !

     • No i tyle było spokoju. A tu znów popsuł powietrze ten „filozof” z Marcinkowic, fuj.

     • Takiego bełkotu dawno nie czytałem. Ale treść pisma zdradza wiele objawów chorobowych autora

 1. Proszę pamiętać, że to żadna uroczystość liturgiczna a taki sobie ‚event’, podobny do jasełek (w moim odczuciu dosyć infantylny, tzn dla dzieci). Dlatego nie bardzo rozumię tą całą krytykę. Trochę jakby mieć pretensje do pajaca Wojewódzkiego, że nie pisze poważnych art. politycznych.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Ale cyrk. Motory, rycerze, przebierańcy, papierowe korony, a ponoć była tylko skromna stajenka i trzej królowie… Nie ma to jak zrobić kolejne wątpliwe święto i rozbuchać do wielkiego wydarzenia. Ciekawe kiedy będą ustanowione następne święta i jakie, może rocznica śmierci Abla… ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. cyt:
  [email protected]ł

  Ale cyrk. Motory, rycerze, przebierańcy, papierowe korony, a ponoć była tylko skromna stajenka i trzej królowie… Nie ma to jak zrobić kolejne wątpliwe święto i rozbuchać do wielkiego wydarzenia. Ciekawe kiedy będą ustanowione następne święta i jakie, może rocznica śmierci Abla… ?

  WIARA… CZYNI CUDA Z LUDZI !!!
  A tak na marginesie … SWIETA ROZBIJANYCH BOZKOW , SWIETO CUDOW , SWIETO ZAMIANY WODY W WINO – CHOC MOZE NIE , LEPIEJ NIE!… I T D , I T D
  BEDZIE PO CO CHODZIC DO DOMOW BOZYCH…CHOC PRZECIEZ BOG JEST WSZEDZIE , ALE ZAMIESZKAL ( CZYTAJ KOSI KASE ) TYLKO W WYBRANYCH MIEJSCACH.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Popieram bardzo dobry wniosek Platformy Obywatelskiej RP, dotyczący dnia wolnego w Wielki Piątek. W 25 krajach chrześcijańskiej Europy ten dzień jest wolny od pracy. Mam nadzieję, że ten obecny Sejm to zrobi i niezwłocznie uchwali.
  Zbyt dużej nadziei to nie mam, wśród pisi***ów bardzo wielu którzy nigdy w kościele nie byli (no chyba, że służbowo).

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dobrze widzący

   Ty tam pilnuj by więcej platforma nie robiła interesów na cmentarzu i nie kupowała działek w Karpaczu. Następna posłanka Lidia Krajewska ma zarzuty. Człowieku czy nie widzisz że siedzicie po uszy a Schetyna jak widać chce likwidacji CBA. WSTYD platforma nigdy więcej

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. To już jest mniej kwestia wiary a więcej tradycji. Komu przeszkadza tradycja, która nikogo nie krytykuje, nikogo nie potępia, nie wywołuje negatywnych reakcji (jak np. Halloween – też przecież tradycja, ale wywołuje negatywne reakcje) i, co dla niektórych tutaj jest najwyraźniej najważniejsze, nie wymaga dawania na tacę?

  Komu to przeszkadza, nie musi brać w tym udziału.

  To, że zamiast stresować biedne wielbłądy i osiołki, Mędrcy Wschodu (czyli tzw. Trzej Królowie) dosiedli zabytkowych motocykli, można tylko pochwalić. Komu przeszkadza Kacper, Melchior, czy Baltazar wieziony w koszu zabytkowego motocykla?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Leming to biedne stworzenie,sam nic nie zrobi a innych skrytykuje.Ot,taki flustrat ! Niczego się nie dorobi,bo nieudacznik.A jak już inni zorganizują np. Orszak Trzech Króli to aż się telepie z nerwów,że komuś się chce a jemu nie.Lemingu…chcesz być nieudacznikiem to bądź.Ale nie krytykuj bo samo otwarcie ust przez ciebie robi oborę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.