Remiza i plony poświęcone. ZDJĘCIA

Siedlce (26 sierpnia)

Tegoroczne święto chleba gminy Oława miało podwójny wymiar. Uroczystość podziękowania za plony była okazją do poświęcenia i oddania do użytku nowej remizy strażackiej wraz z zapleczem sportowym dla piłkarzy „Błękitnych Siedlce”

Po mszy świętej w miejscowym, kościele odprawionej przez księży: Stanisława Bijaka i Wacława Stronga starostowie dożynek – Piotr Krótki i Barbara Padula w korowodzie przenieśli symboliczny bochen chleba na miejscowe boisko, gdzie odbyła się uroczystość dożynkowa. Tam  przekazali chleb na ręce włodarzy gminy – wicewójt Teresy Jurijków-Górskiej i wójta Jana Kownackiego, który przypomniał, że uroczystości dożynkowe zamykają okres żniwny i otwierają rok rolniczego trudu.

Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się dożynkowe konkursy. Wieńce zaprezentowało 27 sołectw i chociaż zwiększono liczbę wyróżnionych z trzech do sześciu komisja i tak miała bardzo trudny wybór. Ostatecznie pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1000 złotych otrzymali autorzy wieńca – z Jankowic Małych. Na drugim ex aequo są Chwalibożyce i Gać – każda z miejscowości otrzyma po 700 zł. Trzecie miejsce – 500 zł – zajął wieniec mieszkańców Godzikowic. Wśród wyróżnionych są: Zabardowice, Niwnik i Siedlce.

Jury miało też nie lada wyzwanie w konkursie na najlepszą domową nalewkę owocową. Do degustacji wystawiono 20 trunków. Po długich naradach jury przyznało nagrody: I miejsce –  Rada Sołecką z Gaci, II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Owczary, a III – Klub Seniora „Kalina” z Bystrzycy. Wszyscy nagrodzeni otrzymali sprzęt AGD. Więcej o tej imprezie w papierowym wydaniu „Powiatowej”

Tekst i fot.: Wioletta Kamińska

Głosami jury za najładniejszy uznano wieniec dożynkowy z Jankowic Małych

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.