Może być potrzebna każdemu! (ZDJĘCIA)

Od rana na oławskim Miasteczku trwa Motoserce, akcja jest organizowana już czwarty raz i ma na celu zachęcenie do oddania krwi. Organizatorzy przekonywali, że warto to zrobić, gdyż w każdej chwili ktoś z naszych bliskich lub my sami możemy potrzebować takiej pomocy. Aby bardziej wpłynąć na wyobraźnię zorganizowano realistyczny pokaz – dwoje młodych ludzi uległo ciężkiemu wypadkowi, do akcji wkroczyli strażacy i pogotowie. To właśnie w takich chwilach krew bywa niezbędna i bardzo często od tego zależy, czy poszkodowany przeżyje wypadek.

Do godziny 13.00 krew oddało 40 osób. Rejestracja dawców trwa do 17.00, warto wziąć udział w akcji, do wygrania są cenne nagrody. Losowanie o godzinie 18.00. Na Miasteczku są dwa autobusy, w których możemy podzielić się życiem. W ubiegłym roku 119 osób oddało krew. Czy uda się pobić rekord? Możesz się do tego przyczynić.

AKTUALIZACJA krew oddało 90 osób – ponad 40 litrów.

Fot. Agnieszka Herba

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (6)

  1. Klub HDK PCK w Oławie

    Warto również wspomnieć że zaraz przed symulacją wypadku samochodowego mieliśmy przeprowadzone szkolenie z zakresu działania przy wypadku również podobnego lecz z udziałem motocyklisty!

    Nasi przyjaciele czyli Powiatowa Grupa Wsparcia Ratowniczego przeprowadziła symulację wypadku motocyklisty z pojazdem osobowym przedstawiając nam prawidłowy sposób działania oraz udzielając szybkiego szkolenia z zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak zawsze wypadek był tak przygotowany by odwzorować prawdziwe zdarzenia drogowe. Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy, zabezpieczono rany a następnie przekazano ratownikom medycznym wraz z pełnym wywiadem dzięki czemu udało się mu pomóc i znacząco skrócić czas wymagany do ratowania! Grupa wsparcia Ratowniczego nie zapomniała również o sprawcy wypadku, który doznał lekkich obrażeń ale w większym stopniu potrzebował wsparcia psychicznego i uspokojenia niż pomocy medycznej. To również bardzo ważny aspekt o którym często zapominamy! Profesjonalne działania i podstawy Pierwszej pomocy przedmedycznej jak i również szkolenia to największe atuty naszych przyjaciół z Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego dlatego też Nasz Klub HDK PCK w Oławie uwielbia z nimi współpracować przy każdej sposobności tak jak to zrobiliśmy również na Motosercu!
    Dziękujemy Wam wszystkim!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.