Cztery tysiące za obraz od prezydenta RP, ale to nie wszystko!

28 stycznia, w hotelu „Oławian” na siódmym charytatywnym balu prawicy bawili się działacze oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości

Jednym z punktów balu była licytacja fantów, wśród których znalazła się grafika przestawiająca pałac prezydencki, przekazana przez Andrzeja Dudę, prezydenta RP, koszulka z autografami piłkarzy klubu „Wisła – Kraków”, voucher ufundowany przez hotel „Oławian”, flaga z Rajdu Katyńskiego, przekazana przez pułkownika Mieczysława Strusia oraz wiele innych.

Udało się zebrać ponad 10.800 zł, które będą przekazane na leczenie 8-letniego Franka Grabowskiego. Obraz od prezydenta sprzedano za 4000 zł.

Bal, prowadzony przez Dawida Karbowiaka i Kamilę Strączek, rozpoczął się wspomnieniem zmarłego dzień wcześniej Aleksandra Trembeckiego, działacza PiS-u, byłego radnego, szefa stowarzyszenia „Obwodnica dla Oławy”, kolegę wielu obecnych na sali. – To nie był człowiek, bo człowiek nie może być tak dobry, tak ciepły i wyrozumiały jak On, to był anioł, którego zesłał nam Bóg – wspominał Aleksandra Trembeckiego jego przyjaciel Dawid Karbowiak. Zmarłego wspominali także poseł Piotr Babiarz i starosta Zdzisław Brezdeń.

Wśród gości byli: poseł Piotr Babiarz, starosta Zdzisław Brezdeń – gospodarz imprezy, Piotr Regiec, dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych, Mirosław Kulesza dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, członek Zarządu Powiatu Robert Padula, prezes „Jelcza” Łukasz Dudkowski, samorządowcy z Wrocławia, dyrektorzy szkół, adwokaci, radni z Oławy i Jelcza-Laskowic.

– Życzę miłej, sympatycznej, serdecznej zabawy i aby rok 2017 był dla nas wszystkich dobry i żeby dobra zmiana, która dotyka nas wszystkich i całe społeczeństwo, coraz bardziej pozytywnie odzwierciedlała się w naszej polskiej  rzeczywistości – mówił starosta.

Za wejście na bal trzeba było zapłacić 290 złotych od pary.

Tekst i fot.: Monika Gałuszka-Sucharska

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (37)

  • Witam w październiku w gazecie powiatowej pojawil sie artykuł wraz z zaproszeniem na bal dla każda kto tylko miał chęć uczestniczyć.Hotel Olawian dodatkowo udostepnil na swojej stronie także informacje na temat balu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Bal , który kosztował niemałe pieniądze, za który wszyscy uczestnicy zapłacili przykryty zostal działalnością charytatywną i kojarzy mi się niestety z tzw. dobrocią na pokaz.
  NAJSZLACHETNIEJ byłoby pomagać w ciszy i bez żadnych korzyści z tego płynących .
  Prosta sprawa, jeżeli się da, albo chcemy, to pomagajmy w ciszy, ale jeżeli wolimy rozgłos i przy okazji zdobyć poklask i popularność to pokazujemy to w mediach .
  A koszt imprezy znacznie przekroczył zebrane pieniądze…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • luźne przemyślenia

   a jak mają błyszczeć skoro teraz PiS na fali a Marajowie z nim sympatyzują? 🙂 jak np. za kilka lat się odmieni sytuacja polityczna w tym kraju i wróci PO do władzy, to wtedy znów będą błyszczeć 🙂 a swoją drogą to jednak wolę „Sobieski” niż „Oławian” – tam jest bardziej elegancko, a tutaj taki zbytni przesyt, wręcz na granicy tandety i kiczu. No i wielki minus, że takie niskie pomieszczenie, a to przytłacza, no ale 4 gwiazdki są więc jest SUPER dla niektórych i płacą za te 4 gwiazdki 🙂

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Wstyd był u kaczora, gdzię większość i tak szło na jedzenie, a jedynie mała częśc z tej kwoty szłą na cele charytatywne.. I gdzie są te bale charytatywne teraz panie kaczor? Dlaczego teraz pan ich nie organizuje? Czyżby dlatego, że już panu nie zależy na wyborcach, nie jest pan posłem, więc po co ma pan starać się, organizować jakieś bale? A gdzie są te niepełnosprawne dzieci które były przy kampanii wyborczej Kaczora? A tak się z nimi fotografował?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • fanka fanatyka kajojka

     Kajojku o czym ty biedaku piszesz, przecież sam się chwaliłeś po mieście że na bal do Kaczora idziesz, a teraz gadasz na niego bo masz żal że już tam wejścia nie masz. Teraz tylko czekamy na wielki bal,który zorganizujesz z nowoczesną i kukizami, a do pomocy sobie weźmiesz blond ekspertkę i kwiatka. Zeby wam tylko frekwencja dopisała, a nie tak jak pod waszym protestem w rynku, lipa była. Ja przyjdę na bal i nawet będę licytować złote skarpety.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Pani anno, przed laty byłam na spotkaniu żegnającego komendanta Gałuszkę. Na tym spotkaniu pan gałuszka mówił co będzie robił na emeryturze. Że chciałby wykładać, chciałby zrobić doktorat. Na to pani pani anno leszczyńsko odpowiedziała że pani także chce zrobić doktorat. Później jak dowiedziałam się skojarzyłam panią z targu to wiem że raczej z edukacją nie jest u nas najlepiej. Czytając teraz pani komentarze wiem już że nie można głosować na kogoś kto dawał mi jabłuszko i cukiereczka i częstował kawą. Czytam te pani komentarze i miewam wątpliwości by pani nadawała się do polityki. Dziś na emeryturze nie śledzę polityki ale przebija mi ta dyskusja o obiadach i jest mi wstyd że pracowała w urzędzie. Ani te obiady nie są takie złe, ani sesje rady powiatu nie są odpowiednie by mówić o obiadach w szpitalu. Przecież to pani tylko sobie robi antyreklamę gdyż widzę że skoro nie wie pani o czym mówić bo prostu się pani nie zna to musi mówić pani o obiadach. O czasy o obyczaje. Może czas pani leszczyńsko zmienić radę powiatu na jakiś big brother i pani by pasowała i radnym by nie było wstyd że jest taka radna na takim poziomie. A z tym doktoratem pani to do dziś mam wspomnienia bardzo miłe.

 2. Karolu, to bardzo przykre co napisałeś. Swoim postem postawileś się po stronie tych, co krytykują Jurka Owsiaka! Uważam, że każda forma zbierania datków na potrzebujących jest dobra. Bale charytatywne od dawna wpisują się w zbiórki pieniędzy. Jeżeli to prawda, ze Pan Kaczor nie organizuje już balów charytatywnych, to trzeba tylko tego żałować, ale trzeba być wdzięcznym, że dzięki jego inicjatywie zebrano parę zlotych. Cieszę się, że członkowie i sympatycy PiS nadal w ten sposób zbierają pieniążki potrzebującym. Wielki szacunek dla PiS.
  Karolu i Bolku, kiedy N i Cuciz15 zorganizują jakąś akcje charytatywną? Bolku, Cuciz15 balu pewnie nie zorganizuje, bo Wasi sympatycy nie będą umieli się zachować na takim balu, ale może być dyskoyeka. Mogę nawet pomóc załatwić wam salę w Domaniowie…, oczywiście nieodpłatnie 😉

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Sławek weź zadzwoń do Romana, on może nawet nie wie, że się podlizujesz. Piszesz, starasz się, piszesz apele i peany o Romku, a tu nadal szlaban powrotu do Platformy. Brak reakcji jest dowodem braku kontaktu medialnego z Romkiem.

   Porównujesz Kaczora do Owsiaka?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Co robi N to nie wiem, bo mnie to nie interesuje. Natomiast jeśli chodzi o Kukiz’15 (to jest właściwa nazwa, ale nie martw się słyszałem, że z dysleksją można żyć) to jeśli chodzi o działania charytatywne to w naszym odczuciu (a przynajmniej moim) najmniej istotnym jest bieganie z tym do mediów. Wiem, że to przekracza twoje wyobrażenia (jak to dać coś „charytatywnie” i nie promować się przy tym? kto to widział?), ale dla mnie (i dla wielu innych osób) działalność charytatywna powinna się charakteryzować pewnym fragmentem biblii „Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa”.
   Założysz się, że z takiej dyskoteki zbiorę więcej niż ty ze swojego nadmuchanego balu, ba zrobię to o wiele niższym kosztem. Natomiast co do umiejętności zachowania się, hmm… przykre, że oceniasz ludzi po wyglądzie, dzielisz Polskę i Polaków na tych lepszych i gorszych. Co upoważnia cie do dzielenia na godnych i niegodnych? Co do umiejętności zachowania, to na pewno mogę zaręczyć, że nie krzyczeliby pijani „Heil Hitler” na niemieckim lotnisku.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Bi, nie będę się zakładał, ale jeśli zorganizujesz coś charytatywnego, to na pewno będę miał wielki szacunek dla Ciebie, a jeśli jakiś wściekły internauta Cię zaatakuje, to będę Cię bronił, tak jak to czynię w tym przypadku. Możemy się różnić w poglądach, ale nie dajmy się zwariować. Są sprawy, które powinny wszystkich łączyć. taką sprawą jest na pewno pomaganie potrzebującym.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Sławek jak masz takie umiejętności i możliwości to zorganizuj coś. Na pewno chłopaki z Kukiza ci pomogą jeśli będzie to jakiś szczytny cel i obejdzie się bez lansowania znaczków partyjnych. Nie dziel ludzi na lepszy i gorszy sort, bo sam nie wiadomo kim ważnym nie jesteś.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Grube foczki, chude portfele, przeszłość – byli już w wielu partiach i organizacjach łącznie z komunistyczną. A teraz proszę – zbawcy narodu, uduchowieni i zjednoczeni. Filarem tego spotkania oczywiście Kościelak zabrakło niestety Mikosiaka. Oławska elyta. A jedna pani ze zdjęcia – to była w PZPR jeszcze przed maturą. Nie chodzi o to kto lepszy czy gorszy – trzeba być wiernym zasadom. Jeśli ktoś był komunistą – to niech nie udaje świętego w tym całym – piss off.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Czytam te nazwiska uczestników balu, oglądam załączone zdjęcia i jakoś nie przypominam sobie którejkolwiek z tych osób aby w czymś komuś pomagała. Sam ostatnio potrzebowałem pomocy, zwracałem się do kilku tu wymienionych osób i żadna ale to żadna nie odpowiedziała ani mi nie pomogła.
  Jak się okazuje te osoby wolą pomagać medialnie w świetle fleszy i zdobywać darmowy poklask .
  I jeszcze do Antoniego – brawo! Kwintesencja tego wydarzenia!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.