Oławianie przytulają! To będzie coś wyjątkowego!

OŁAWA. To będzie wyjątkowy kalendarz. Parę dni temu w Oławie powstawały zdjęcia do niezwykłego wydawnictwa stowarzyszenia „Podaj łapę” – kalendarza ze zdjęciami adoptowanych zwierząt i ich nowych właścicieli

– Kalendarz będzie sprzedawany, a pieniądze zebrane w ten sposób zasilą konto „Podaj łapę”, ale to nie jest główny cel – mówi Marta Aksman, przedstawicielka stowarzyszenia. – Chcemy w ten sposób promować adopcję, pomaganie bezdomnym zwierzętom, w tym też finansowanie ich leczenia. To może być leczenie np. konia po złamaniu nogi i odratowanie go – mieliśmy niedawno taki przypadek, że przepiękny czteroletni koń miał trafić na rzeź tylko dlatego, że złamał kość w czasie wyścigu. A teraz ma szansę na normalne życie, chodzenie w rekreacji, a może nawet na mały sport, ale przede wszystkim może normalnie żyć. Cieszymy się, że możemy pomagać, a ten kalendarz ma być także formą podziękowania tym osobom, które nam pomagają pomagać, czyli np. adoptują zwierzęta.

Autorem zdjęć jest Kryspin Matusewicz ze studia fotograficznego BLANCANIEVES. W sesji wzięły udział osoby i zwierzęta, których połączyła właśnie adopcja. To są byłe bezdomne zwierzęta ze swoimi nowymi właścicielami.

– Mam nadzieję, że ich wspólne zdjęcia zachęcą do adopcji – mówi Marta Aksman. – To dziś przepiękne zwierzęta w nowych domach, piękniejące od miłości swoich nowych właścicieli. Ich przykład pokazuje, że każdy może być takim Świętym Mikołajem dla psiaka czy kota, dać mu dom, miłość, opiekę. A kto nie może adoptować, może wspomóc stowarzyszenie, choćby przez zakup naszego kalendarza albo choćby przez wpłacenie jednego procenta na rzecz naszego stowarzyszenia „Podaj łapę”.

Kalendarz będzie dostępny przed świętami. Gdzie? W paru miejscach, szczegóły podamy w grudniu – jeśli chcesz, aby był także u ciebie, w twoim sklepie, w twojej firmie, w twoim biurze, skontaktuj się z oławskim stowarzyszeniem „Podaj łapę”. TUTAJ: http://schronisko.olawa.pl/ lub https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Podaj-%C5%81ap%C4%99-zapobieganie-bezdomno%C5%9Bci-zwierz%C4%85t-547959592007772/

(ck)

Kategoria artykułu: Galeria

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.