Zaprawy murarskie Saint-Gobain Weber Polska

Przy eksploatacji ścian należy docenić ważną rolę, jaką odegra wybrana zaprawa murarska, materiał do zastosowania podczas prac budowlanych. Zaprawy Weber spajają trwale pojedyncze elementy muru i tworzą niezwykle skuteczną ochronę przed wnikającą do wnętrza ściany wodą i wilgocią.

Zaprawy murarskie przede wszystkim znalazły zastosowanie jako łączenia elementów murowych, w celu wznoszenia ścian, rozumianych jako monolityczne konstrukcje obiektu budowlanego o określonej wysokości i szerokości. Nie tylko wybrane przez inwestora materiały ścienne odgrywają ważną rolę w osiągnięciu wytrzymałości ściany, ale również istotny jest dobór zapraw murarskich i zapraw tynkarskich. Użycie w czasie prac odpowiedniej zaprawy o wysokiej jakości wpływa na osiągniecie efektu wieloletniej trwałości wznoszonej konstrukcji. Zaprawy murarskie wypełniają spoiny, uszczelniając w ten sposób elementy konstrukcyjne.

W trakcie eksploatacji ściany i ich czasami odsłonięte spoiny narażone są na agresywny wpływ czynników zewnętrznych, z których najgroźniejsze okazuje się na ogół oddziaływanie wody i wilgoci. Jednak odpowiednio dobrany i sprawdzony laboratoryjnie skład chemiczny zapraw murarskich Weber wywołuje ich ścisłe i trwałe przyleganie do prawidłowo pokrytej zaprawą powierzchni cegły lub bloczka. Dzięki temu całkowicie eliminowane są w konstrukcji budynku miejsca, którymi woda dostaje się do ściany.

Zaprawy murarska Weber łatwo i szybko łącza pojedyncze elementy przyszłej ściany i tworzą skuteczną barierę dla próbującej przenikać ją wody i wilgoci. Są to znane dobrze na rynku produkty murarskie o wysokiej przyczepności i wytrzymałości, a ponadto powstałe dzięki nim łączenia nie ulegają zmiennym zewnętrznym czynnikom. Zaprawy Weber mają optymalne właściwości przed związaniem i doskonałą funkcjonalność po związaniu z materiałem budowlanym.

Zaprawa murarska weber ZM10 fix jest przeznaczona do murowania metodą cienkowarstwową ścian zewnętrznych i wewnętrznych, konstrukcyjnych, nośnych, działowych, fundamentowych, czy osłonowych. Zaprawa bez problemu łączy bloczki z betonu, gazobetonu i keramzybetonu, z cegieł i pustaków ceramicznych oraz bloczków i cegieł silikatowych.

Zaprawa weber ZM10 fix zawiera w swoim składzie wysokiej jakości cement portlandzki. Produkt po wymieszaniu z wodą daje odczyn silnie alkaliczny. Charakteryzuje go wytrzymałość na ściskanie 10 MPa przy grubości spoiny 2-3 mm.

Zaprawa murarska weber ZM10 fix jest łatwa w przygotowaniu i stosowaniu. Zapewnia uzyskanie jednakowych parametrów wytrzymałościowych i własności roboczych dla całej wymieszanej partii.

(tekst sponsorowany)

 

Kategoria artykułu: Ciekawostki

Tagi: , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.