Miód mniszkowy – najsłodszy lek. Zadbaj o zdrowie, naturalnie!

Nie od dziś wiadomo, że aby utrzymać dobre zdrowie i samopoczucie, najlepsze będą naturalne składniki zawierające pochodzące prosto od matki natury witaminy oraz właściwości. Jednym z takich naturalnych składników jest miód z mniszka lekarskiego. Różne rodzaje miodów, a także ich właściwości lecznicze można zobaczyć w sklepie internetowym Słoik Miodu.

Jak powstaje miód z mniszka lekarskiego?

Mniszek lekarski to nazwa jednej z najpopularniejszych roślin nazywana też mleczem. Każdy, kto miał spędzał wakacje na działce lub na wsi może kojarzyć tę charakterystyczną roślinę. To właśnie z kwiatów mniszka powstaje miód, którego właściwości w codziennej diecie trudno przecenić.

Nie łatwo go jednak pozyskać z kwiatów mniszka lekarskiego. Gotowy wyrób cechuje wyrazisty smak i zapach oraz barwa, dzięki którym nie da się go pomylić z innymi rodzajami miodu. Na jego właściwości wpływa wiele elementów. Z racji na porę pozyskiwania go z pszczelich ulów nazywany jest również miodem majowym. Najlepiej nektar pozyskuje się w bardzo upalne dni, co w naszym klimacie jest często trudne do osiągnięcia. Inną trudnością wpływającą na pozyskiwanie miodu z mniszka jest jego wykorzystywanie przez same pszczoły jako pokarm.

Najzdrowszy z miodów

Myśląc o własnym zdrowiu nie warto od razu sięgać po gotowe suplementy diety. Zawierają one często zaledwie ułamek potrzebnych witamin i minerałów, a poza tym poważnie przegrywają batalię z naturalnymi składnikami jeśli chodzi o smak. Miód mniszkowy uznawany jest za jeden z najsłodszych miodów, a na pewno za najzdrowszy. Znajduje szerokie zastosowanie w kuracjach domowych w walce z przeróżnymi chorobami i dolegliwościami.

Na ten rodzaj miodu w pierwszej kolejności powinny zwrócić uwagę osoby mające problemy z wątrobą oraz drogami żółciowymi. Może okazać się bardzo pomocny jako dodatek do walki z problemami z sercem, pęcherza, nerek oraz żołądka. Warto zaznaczyć, że nawet jeśli nie zmagamy się z mniej lub bardziej poważnymi schorzeniami, regularne spożywanie miodu mniszkowego bardzo poprawia ogólne działanie systemu odpornościowego organizmu i zapobiega osłabieniom.

Gdy organizmowi brak słońca, a nam odrobiny radości

Miód z mniszka lekarskiego wspomaga nasz organizm w okresie zimowym. Wielu osobom brakuje wówczas słońca i dopada zniechęcenie, zmęczenie, czasem depresja. Dodanie tego typu miodu do codziennej diety na pewno wspomoże organizm w powrocie do najwyższej formy. Jakie witaminy i właściwości jeszcze kryje w sobie miód mniszkowy? Przede wszystkim zawiera fosfor, potas, mangan oraz żelazo. Występują w nim witaminy B2, C, a także białko.

(tekst sponsorowany)

 

Kategoria artykułu: Ciekawostki

Tagi: , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.