Jak wybrać domek ogrodowy

Jesteś jedną z tych osób, które kochają spędzać czas na łonie natury? Marzy ci się posiadanie urokliwego domku, położonego w atrakcyjnej lokalizacji? A może już posiadasz działkę, na której może stanąć taki domek? Jeśli obawiasz się wszystkiego, co może być związane z jego budową, możemy cię uspokoić. To znacznie łatwiejsze do realizacji, niż ci się wydaje. Drewniane domki ogrodowe to szybki i niezawodny sposób, aby cieszyć się własnymi 4 kątami, położonymi w dowolnym miejscu. Dlaczego warto zdecydować się na domek ogrodowy wykonany z drewna?

Tanie i praktyczne domki ogrodowe

Domek ogrodowy jest wykonany w konstrukcji drewnianej. Wszystkie jego elementy konstrukcyjne zostały wykonane z odpowiednio sezonowanego drewna. Jest ono suche i zaimpregnowane przed szkodnikami. Pozwala to cieszyć się naprawdę dużą trwałością obiektu, przy jednoczesnej minimalnej ilości prac konserwacyjnych, które należy mu poświęcić. Poszycie dachu jest wykonane w jednej z kilku opcji – najczęściej będzie to gont bitumiczny lub blacha trapezowa. Czy takie domki ogrodowe mają izolację termiczną ścian? Oczywiście że tak. Aby zapewnić odpowiedni komfort termiczny osobom, które w nim przebywają, konieczne było zaprojektowanie ścian w taki sposób, aby obejmowały one izolację termiczną. Dzięki temu nawet w chłodne dni w środku pozostaje ciepło, a latem jest chłodno. Izolacja termiczna zapewnia również dobrą ochronę drewnu, zabezpieczając go przed wilgocią na skutek dużych różnic temperatury. A jakie w użytkowaniu okazują się domki ogrodowe? Czy są wygodne, bezpieczne i nie sprawiają problemów w codziennym użytkowaniu?

Wybierz projekt domku ogrodowego

Aby udzielić pełnej odpowiedzi na to pytanie, musisz udzielić sam sobie kilku odpowiedzi. Przede wszystkim na temat tego, w jakim charakterze taki domek będzie wykorzystywany. Czy ma to być domek na narzędzia, jedna z najprostszych konstrukcji, bez ocieplenia, a tylko składająca się ze ścian, drzwi, okna i dachu? Prostota i niezawodność to jej największe atuty, zapewniającą doskonałą ochronę narzędziom i sprzętom, które postanowimy w takim domku przechowywać. Jeśli jednak masz znacznie większe oczekiwania wobec swojego domku, bo na przykład chcesz w nim spędzać wakacje lub weekendy, mamy dla ciebie wiele fajnych projektów. Domki ogrodowe przeznaczone na zamieszkanie są w pełni wyposażone we wszystkie konieczne udogodnienia. Do takich zaliczyć można wyposażenie domku w łazienkę oraz aneks kuchenny. W takich domkach występuje fabryczna instalacja elektryczna, pomieszczenia są wyposażone w gniazdka. W domkach wakacyjnych nie może również zabraknąć łazienki. Zapewnia ona podstawowe wygody, bez których trudno sobie wyobrazić wypoczynek na łonie natury. Toaleta, umywalka i kabina prysznicowa, która opcjonalnie może być zamieniona na wannę. Tu również projektanci pomyśleli o tym, aby po całym domku rozprowadzić instalację wodno-kanalizacyjną. Jaka jest natomiast wielkość domku? Tu również mamy niemałe pole do popisu. Współcześnie projektowane domki ogrodowe dostępne są w dużej liczbie wariantów. Część z nich ma po 20 do 30 metrów, ale są również takie, których metraż sięga nawet 50 metrów kwadratowych. Tu zwykle dla uzyskania tak dużej powierzchni użytkowej, zdecydowano się na zaadaptowanie strychu. To właśnie tam zostają zlokalizowane sypialnie, a w niektórych projektach również łazienka.

Jak przebiega montaż domków ogrodowych

Kiedy już spędziłeś wiele godzina nad katalogami producentów domków ogrodowych i wybrałeś ten najlepszy dla siebie, będziesz mógł przystąpić do składania zamówienia. Pytanie jednak, jak takie domki są montowane? Ile czasu będzie potrzebne, aby móc wprowadzić się do takiego domku lub zająć się jego urządzaniem. A w końcu najważniejsze – czy domki ogrodowe musisz montować samodzielnie, czy całą pracę wykona ekipa producenta? Nie obawiaj się niczego. Montaż domków ogrodowych jest bardzo szybki i od początku do końca wykonywany przez profesjonalistów. Jest to ekipa producenta, dysponująca niezbędnym doświadczeniem oraz wiedzą, pozwalająca na solidne wykonanie wszystkich prac. Średni czas potrzebny na zmontowanie jednego domku nie przekracza 5 godzin. Wszystkie elementy konstrukcyjne dostarczane są na plac budowy transportem firmy produkującej domki ogrodowe. Aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość na czynniki atmosferyczne, a szczególnie ma mocne podmuchy wiatru, domki są montowane do stóp fundamentowych. Ich wykonaniem również może się zająć ekipa producenta lub właściciel nieruchomości, na podstawie wcześniej dostarczonych projektów i wytycznych. Domki instalowane są do fundamentów, w których zostały wcześniej zatopione specjalne stalowe kotwy. Połączenie elementów konstrukcji drewnianej następuje za pomocą bardzo wytrzymałych śrub z nakrętkami. Po kilku dniach od wykonanego montażu, właściciel domku powinien przeprowadzić prosty przegląd, polegający na kontroli dokręcenia wszystkich połączeń śrubowych, które na skutek pracy drewna, mogły nieznacznie się poluzować.

domki ogrodowe – domki-zylajek.pl

(tekst sponsorowany)

Kategoria artykułu: Ciekawostki

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.