Znaki pryzmatyczne – znaki, które reagują na zmieniające się warunki drogowe

Na niektórych trasach zwykłe znaki drogowe nie wystarczą, aby poinformować kierowców o uszkodzonej lub oblodzonej jezdni, zaburzeniach i blokadach ruchu lub zagrożeniach, wynikających z warunków pogodowych czy innych, nieprzewidzianych czynników. To właśnie na takie sytuacje firma Tioman przygotowała znaki pryzmatyczne, których treść może zmieniać się w zależności od potrzeb.

Obecność na polskich drogach znaków zmiennej treści pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności jazdy. Na oznakowaniu może znaleźć się informacja o prędkości, z jaką jechać najlepiej, aby utrzymać płynność jazdy. Widujemy tam ostrzeżenia o oszronionej jezdni, wypadkach lub objazdach. Sytuowane są wszędzie tam, gdzie najczęściej zdarzają się takie nieprzewidziane sytuacje.

Znaki zmiennej treści sterowane są za pomocą inteligentnej elektroniki, która pozwala na zmianę wyświetlanej treści mobilnie. Dzięki zastosowaniu energooszczędnego zasilania, znaki pryzmatyczne nie obciążają poważnie budżetu miast. Oznakowanie tego typu jest znacznym ułatwieniem dla kierujących, którzy, poinformowani wcześniej o korku lub zablokowaniu drogi, mogą ominąć pechowe miejsca, unikając tym samym zwłoki w podróży.

Wśród znaków zmiennej treści, oferowanych przez firmę Tioman, znajdziemy tablice pryzmatyczne, ustawiane w określonych miejscach oraz znaki mobilne. Ta druga opcja jest bardzo praktyczna, gdyż pozwala w dowolnym momencie przewieźć znak z miejsca na miejsce. Dzięki temu przed miejscem, w którym zdarzył się wypadek lub została uszkodzona jezdnia, wystarczy ustawić znak, informujący kierowców o utrudnieniach.

Tablice pryzmatyczne złożone są z segmentów, które podczas obrotu zmieniają treść wyświetlanych informacji. Sterowane mobilnie, mogą być zarządzane na odległość, co pozwala na błyskawiczną zmianę treści znaku, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Kierując się dobrem kierowców, firma Tioman przygotowała znaki zmiennej treści, wykonane z najlepszej klasy materiałów. Zarówno znaki mobilne MVMS (mobilne przyczepy VMS), jak i tablice pryzmatyczne PVMS mogą być wykorzystywane w dowolnych warunkach pogodowych. Firma zapewnia szybką realizację zamówień na dowolny rodzaj znaków oraz dowóz własnym transportem pod wskazany adres.

Znaki pryzmatyczne stanowią bardzo dużą pomoc w organizacji ruchu drogowego. Z ich pomocą kierowcy mogą uniknąć korków i zakłóceń w podróży, co skutkuje mniejszym ruchem w miejscu zdarzenia i możliwością szybszego rozwiązania problemu. Jest to nowoczesna opcja dla zarządców dróg, którzy chętnie korzystają z możliwości zastosowania znaków zmiennej treści, którymi można sterować na odległość.

(tekst sponsorowany)

 

Kategoria artykułu: Ciekawostki

Tagi:

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.