3 pomysły na nietypowe jesienne podróże

 

Jesień to doskonały czas na podróże! Wraz z końcem lata ruch turystyczny znacznie słabnie, ceny ostro spadają, a w wielu miejscach temperatura wciąż utrzymuje się powyżej 20 stopni. Zobacz, dokąd warto pojechać we wrześniu i październiku.

TOP 3 jesiennych podróży

  1. Rumunia

Na przełomie września i października warto zaplanować wizytę w kraju Drakuli. Temperatura wówczas zazwyczaj nie spada poniżej 20 stopni, ale słońce jest już dosyć nisko, więc nie trzeba się obawiać dokuczliwych upałów. Do Rumunii najlepiej wybrać się samochodem – dzięki temu z łatwością będzie można odwiedzić najciekawsze miejsca, takie jak słynny zamek Drakuli w Branie, kopalnię Salina Turda w Kluż-Napoce, stolicy Transylwanii, wesoły cmentarz Săpânța – jedno z najpopularniejszych turystycznie miejsc w Rumunii czy Pałac Królewski w Bukareszcie, mieście, które niegdyś nazywane było Paryżem Wschodu. Wrzesień to także doskonały czas na piesze wędrówki po rumuńskich Karpatach.

  1. Bawaria

Czy wiesz, że słynny zamek Walta Disneya istnieje naprawdę? I jest tuż na wyciągnięcie ręki! Zamek Neuschwanstein znajduje się w południowej Bawarii, około 120 kilometrów od Monachium, przy granicy z Austrią. Bawaria to kraina wspaniałych zamków i ogrodów. Będąc w Monachium, nie można ominąć Pałacu Nymphenburg, a kierując się nieco dalej na południe, miejscowości Garmisch-Partenkirschen, znanej przede wszystkim fanom skoków narciarskich. Na miejscu warto jednak zobaczyć nie tylko skocznię, ale także położony u stóp Alp Wąwóz Partnach.

  1. Tajlandia

Do Tajlandii warto wybrać się w październiku lub w listopadzie – wówczas pogoda, zwłaszcza w centrum i na północy kraju, znacznie się poprawia. Monsun powoli odpuszcza, jest coraz mniej deszczu, a temperatura nie jest już tak dokuczliwa. Będąc w Bangkoku, koniecznie trzeba odwiedzić Wielki Pałac Królewski oraz Świątynię Wat Po, czyli Świątynię Leżącego Buddy. Będąc w północnej części kraju, warto zobaczyć Park Historyczny w Sukhothai, czyli kompleks starożytnych świątyni, a przebywając na południu, kuszące egzotyką Wyspy Ko Phi Phi. Tajlandia to również raj dla amatorów wspinaczki skałkowej, której serce bije w zatoce Ton Sai, położonej w południowo-zachodniej części kraju.

Skąd wziąć dodatkowe środki na podróże?

Jeśli marzysz o podróży, która zabije jesienną chandrę, a nie udało Ci się odłożyć wystarczającej kwoty, nie musisz rezygnować z upragnionego wypoczynku. Pożyczki pozabankowe online to szybki i bezpieczny sposób na zdobycie dodatkowych środków na jesienne podróże.

(tekst sponsorowany)

Kategoria artykułu: Ciekawostki

Tagi: , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.