Jak możemy optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Nie każdego z nas stać na zakupienie większego mieszkania. Czasami też po prostu nie jest ono nam potrzebne. Mała przestrzeń często jednak sprawia dużo problemów z aranżacją. Aby uzyskać atrakcyjny dla oka efekt, warto poznać triki pozwalające na optyczne powiększenie wnętrz.

Nieodpowiednie decyzje aranżacyjne potrafią sprawić, że nawet ustawne mieszkanie będzie niezbyt atrakcyjne dla oka – ciemne, klaustrofobiczne, nieprzyjemne. Gdy zależy ci na przeciwnym efekcie, pomyśl o zastosowaniu rozwiązań pozwalających na optyczne powiększenie przestrzeni. Takie też rekomendacje znajdziemy na www.dom.pl.

1. Postaw na jasne kolory

Biel sprawdzi się najlepiej, ponieważ dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać najlepszy efekt powiększenia wnętrza optycznie – biel rozświetla pomieszczenia, sprawia, że wydają się bardziej otwarte i przez to też większe. Oczywiście, nie musimy wybierać tylko bieli. Możemy przełamać ją też bardziej intensywnymi akcentami kolorystycznymi.

2. Wybierz odpowiednie meble

Masywna meblościanka w ciemnym kolorze nie będzie zbyt dobrym pomysłem do małego mieszkania. Zamiast niej pomyślmy o zakupieniu szafy przesuwnej z lustrzanymi frontami. Dobrze sprawdzą się też meble o ażurowej konstrukcji czy meble na wysokich nóżkach albo podwieszane, które odsłonią podłogę, a tym samym pozwolą na optyczne powiększenie wnętrza. Najlepszym kolorem mebli będzie biel oraz jasne drewno. Dobrze sprawdzają się też nawierzchnie lakierowane na wysoki połysk.

3. Lustra także powiększają wnętrza

Warto pamiętać o tym, że także lustra pozwalają na uzyskanie atrakcyjnego efektu dużego pomieszczenia – oprócz wspomnianej szafy z lustrzanym frontem możemy też pomyśleć o zamontowaniu lustra na ścianie zamiast obrazu. Duże lustro w łazience także pozwoli na uzyskanie świetnego efektu.

4. Unikaj dużych wzorów

Jeżeli chcesz zakupić zasłony lub dywan, unikaj dużych, rzucających się od razu w oczy wzorów. Potrafią one przytłoczyć pomieszczenie i sprawić, że nie będzie wyglądało atrakcyjnie. Zamiast nich postaw na proste, minimalistyczne faktury i desenie.

5. Wpuść do wnętrza światło

Ciężkie firanki żakardowe nie sprawdzą się w małym wnętrzu. Aby wpuścić do niego więcej światła, wybierzemy delikatne firanki tiulowe, które dyskretnie rozpraszają światło, albo po prostu zrezygnujmy z firanek i zostawmy tylko zasłony w jasnym kolorze.

Zatem jeżeli wykorzystasz te proste triki w aranżacji wnętrza, możesz uzyskać optyczne powiększenie wnętrza – dzięki temu nawet mała kawalerka nie będzie tworzyła tak klaustrofobicznego efektu i będzie mieszkało się w niej jeszcze przyjemniej.

(tekst sponsorowany)

Kategoria artykułu: Ciekawostki

Tagi: , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.