Motoryzacja: milion dwunastolatków

W 2019 r. w Polsce zarejestrowano ponad 1,6 mln aut osobowych i dostawczych. Milion to nastoletnie auta z zagranicy.  Zainteresowanie używanymi samochodami z zagranicy nie słabnie. Miniony rok był kolejnym, w którym do kraju przywieziono ich ponad 1 mln, osobowych i dostawczych (o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t) – informuje „Puls Biznesu”.

51 proc. kupowanych przez Polaków aut jest napędzanych silnikami diesla.

Najpopularniejszym źródłem pozyskiwania używanych aut elektrycznych są Stany Zjednoczone. Na nieco ponad 1 tys. zarejestrowanych w 2019 r. aż 321 pochodziło zza oceanu. W pozostałych przypadkach najczęściej sprowadzano auta z Niemiec – pochodziło stamtąd ponad 582,7 tys. używanych aut. Kolejnymi popularnymi źródłami zakupu są: Francja (98,6 tys.) i Belgia (70,3 tys.).

Średni wiek kupionego za granicą i zarejestrowanego w Polsce auta używanego wynosił 11 lat i 11 miesięcy. Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że najczęściej (86,5 tys. razy) rejestrowano auta z 2008 r. Liderem na liście ulubionych używanych marek jest Volkswagen. W 2019 r. aut z logo tego producenta przybyło 118,3 tys. Najczęściej rejestrowanym modelem jest audi A4 – wydano tablice dla ponad 35,3 tys. sztuk. Dla porównania: w 2019 r. zarejestrowano w Polsce 13,8 tys. wszystkich nowych modeli tej marki.

W których regionach zarejestrowano najwięcej aut z zagranicy? Gdzie nastąpił największy spadek importu samochodów? O tym przeczytać można w artykule „Pulsu Biznesu” tutaj: https://www.pb.pl/milion-dwunastolatkow-979489

 

Kategoria artykułu: Ciekawostki

Tagi: , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.