Z Wrocławia do Pragi pociągiem!

Albo ze Strzelina. Kiedy? Jeszcze w grudniu. I niedrogo.

5 grudnia 2019 r. spółka Koleje Dolnośląskie podpisała z czeskim Leo Express umowę, dzięki której jeszcze w grudniu zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Praga. Dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z Krajem Pardubickim Wrocław zyskuje bezpośrednie połączenie kolejowe z Pragą. Z Wrocławia do Pragi pojedziemy pociągiem Flirt szwajcarskiej firmy Stadler Leo Express.

Bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do Pragi pojawi się w rozkładzie jazdy 21 grudnia 2019. Będzie ono obsługiwane po stronie polskiej przez Koleje Dolnośląskie S.A., a po czeskiej przez Leo Express. Nowoczesne składy będą kursować w każdy weekend. Trasę do Pragi przejedziemy w ciągu 4 godziny i 29 minut (przez Kłodzko i Międzylesie).

Ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się od 17 zł, jak zapewnia przewoźnik na swojej stronie. Bilety można już kupować na stronie internetowej: www.leoexpress.com

Sprawdziliśmy, np. bilet do Pragi 28 grudnia i powrót 29 grudnia kosztuje w klasie ekonomicznej 34 zł (jest darmowe wi-fi). W klasie business (więcej miejsca i wybrane przekąski gratis) za 77 zł, a w klasie premium (cichy przedział, więcej przekąsek gratis).

 

Kategoria artykułu: Ciekawostki

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.