Czy karmić gołębie?

.

Zbliżają się chłody. Ci, którzy przychodzą pod miejskie śmietniki, by wyrzucić gołębiom trochę zebranego chleba, będą je dokarmiać częściej. – Tymczasem efekt takiego dokarmiania widać w wielu miejscach – pisze do redakcji pan Daniel z Oławy. – Na starych budynkach, zwłaszcza z cegły, którą odchody ptasie po prostu niszczą. Na naszych kurtkach. Na samochodach – a taki zanieczyszczony lakier, jeśli szybko się go nie wyczyści, to może być dla właściciela spory problem.

Przy okazji – ma ktoś dobry pomysł na taki bardzo zasuszony „ładunek”? Jak go usunąć z auta, nie niszcząc lakieru? O ile wiemy, w Oławie jest tylko jedno miejsce z tabliczką zakazującą karmienie gołębi – na stacji PKP. Czy powinno ich być więcej? Czy na każdym parapecie powinno się montować ostre druty, zniechęcające ptaki do siadania tuż za oknami (jak na ratuszu)? A przynajmniej na wszystkich obiektach zabytkowych, jak stare oławskie stajnie pokoszarowe? Czy powinni być wyznaczone miejsca do dokarmiania ptaków? A może Straż Miejska powinna wlepiać mandaty za dokarmianie gołębi?

 

Kategoria artykułu: Ciekawostki

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (5)

 1. Jedźcie do miast położonych nad morzem.
  Mewy obrabiają całe miasto , dachy , itd. i wcale nie są dokarmiane przez ludzi.
  ….. , i jakoś większego problemu ludzie z tego powodu nie mają.
  Sprzatają po nich i tyle.

  Posiadaczom aut polecam myjnie Orlen .
  Kupujac usługę w opcji Premium wosk idzie na karoserię i takie g****** przecierając papierową chusteczką fajnie schodzi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.