reklama

Jonathan Carroll w Oławie

Tego nie wolno przegapić!

To pisarz, który w świecie literatury fantastycznej ma ugruntowaną pozycję. Jego talent dostrzegł sam Stanisław Lem, który przyczynił się do wydania pierwszej książki pisarza. Mistrz Lem nie mógł się mylić – książki autora bestsellerowej „Krainy Chichotów” podbiły serca czytelników na całym świecie.

Jonathan Carroll urodził się w Nowym Jorku w rodzinie żydowskiej. Jego ojciec był pisarzem i scenarzystą filmowym, a  matka – autorką teksów piosenek, reżyserką i aktorką. Młody Jonathan wraz z rodzeństwem wychowywał się w środowisku artystycznym. Początkowo nie podzielał artystycznych pasji rodziców i ich przyjaciół, w szkole nie był pilnym uczniem, miewał kłopoty z prawem, wyrzucano go ze szkół powszechnych, aż w końcu rodzice wysłali go do prywatnej szkoły męskiej z internatem. Czytanie nie było lubianym przez niego zajęciem w młodości. Dopiero gdy skończył 15 lat, zaczął się interesować książkami. Po studiach i rozpoczęciu pracy jako nauczyciel angielskiego, w 1973 roku zaproponowano mu etat wykładowcy w Międzynarodowej Szkole Amerykańskiej w Wiedniu. Tam też osiadł na stałe i mieszka do dzisiaj. Wiedeń stał się miejscem akcji wielu jego powieści.

Debiutował książką „Kraina Chichów” w 1980 roku. Wśród jego wielu znanych książek są m.in. „Kości księżyca” czy „Muzeum Psów”.

Pisarz odwiedza czytelników na zaproszenie Rozczytanej Aglomeracji, przy wsparciu Domu Wydawniczego REBIS. Autor będzie promował swoją najnowszą książkę „Kolacja dla wrony”, która ukaże się nakładem DW REBIS 23 maja. Uczestnicy spotkań będą mogli kupić ją przedpremierowo! Spotkania są otwarte, dlatego serdecznie zapraszamy na nie wszystkich fanów pisarza.

(ck)