reklama

Puchar świata znów u nas

Taniec towarzyski na najwyższym poziomie zawita do Centrum Sportu i Rekreacji. 14 października odbędzie się turniej „World Cup WDC AL Latin & Ballroom Stardance Festival”

Inicjatorem  przedsięwzięcia jest Michał Skawiński, który od 2010 roku organizuje otwarte mistrzostwa Wrocławia w tańcu towarzyskim. To jedna z największych tanecznych imprez w Polsce, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie par i publiczności. Skawiński szerszej publiczności jest znany z uczestnictwa w „Tańcu z Gwiazdami”. Udział w największej krajowej produkcji tanecznej oraz doświadczenie zdobyte w międzynarodowych zawodach sportowych pozwala mu na profesjonalną organizację eventów tanecznych. Wrocławski turniej na stałe wpisał się w kalendarz polskich i zagranicznych par. W 2013 roku wzięło w nim udział sześćset osób! Ogromnym sukcesem okazał się też organizowany przez Skawińskiego puchar świata w tańcach standardowych. Dzięki temu uzyskał możliwość sygnowania swoim nazwiskiem kolejnej imprezy – pucharu świata w tańcach latynoamerykańskich. World Cup Latin po raz drugi z rzędu odbędzie się w Jelczu-Laskowicach i z całą pewnością znów przyciągnie do Centrum Sportu i Rekreacji najlepsze pary z całego świata.

Reklama

W 2016 roku udział w turnieju wzięło ponad 450 par, a taneczne show zaprezentowali wielokrotni finaliści największych turniejów na świecie, wicemistrzowie świata Maurizio Vescovo & Andra Vaidilaite, a razem z nimi – Nino Langella.

Tym razem również nie zabraknie najlepszych z całego świata, a także grona autorytetów sędziowskich. Galę finałową poprowadzi jurorka „Tańca z Gwiazdami” – Iwona Pavlovic.

Bilety są już dostępne, a ceny wahają się od 25 do 150 złotych. Można je kupować przez stronę www.worldcupdance.com.

(kt)

Kategorie: Sport,Sport

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.