reklama

Pamiątkowa fotografia uczestników ubiegłorocznego turnieju, rozgrywanego w hali jelczańskiego Centrum Sportu i Rekreacji

„Orzeł” powalczy w „Orbicie” z Barceloną

– Zacięta walka, dynamiczna gra i drużyny ze światowego topu – to czeka miłośników futsalu, i wszystkich chcących zaznać sporej dawki sportowych emocji, podczas turnieju halowej piłki nożnej „Futsal Masters 2017” – mówi Mariusz Bartodziej, rzecznik prasowy klubu KS „Orzeł-Futsal” Jelcz-Laskowice. Zawody tym razem odbywać się będą we Wrocławiu, w hali „Orbita”, przy ulicy Wejherowskiej 34

To już trzecia edycja tego największego i najbardziej prestiżowego futsalowego turnieju w Polsce, którego organizatorem jest KS „Orzeł-Futsal” J-L. Ogromne sportowe emocje w hali „Orbita”, gdzie na trybunach zasiądzie prawie trzy tysiące kibiców, będzie można przeżywać od czwartku 31 sierpnia do niedzieli 3 września. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 14.00, a uroczyste otwarcie turnieju nastąpi w tym samym dniu, o godz. 20.00.
Grę na najwyższym poziomie zapewnią drużyny z polskiej i europejskiej czołówki:
1. FC Barcelona Lassa – hiszpańska marka sportowa, o której trudno w świecie piłki nie słyszeć, jeden z najlepszych klubów futsalowych na świecie.
2. Napoli Calcio a 5 – jedna z najlepszych włoskich drużyn futsalowych, w składzie której aż roi się od reprezentantów Włoch, Brazylii lub Argentyny.

Reklama

3. FK Era-Pack Chrudim – aktualny mistrz Czech, jedna z najlepszych drużyn futsalowych w Europie, uczestnik „Futsal CUP” – halowej Ligi Mistrzów.
4. Ilves FS Tampere – najbardziej utytułowana drużyna halowej piłki nożnej w Finlandii, której kapitanem jest Juha-Pekka Torvinen, rekordzista w liczbie spotkań, rozegranych w reprezentacji Suomi.
5. BTS Rekord Bielsko-Biała – czołowy polski klub futsalowy. W sezonie 1995/96 wicemistrz Polski, potem kilkakrotny brązowy medalista, a w sezonie 2013/14 mistrz kraju, zdobywca halowego pucharu i superpucharu Polski.
6. Lex Kancelaria Słomniki – beniaminek Futsal Ekstraklasy, może okazać się czarnym koniem przyszłego sezonu i turnieju.
7. S.C. Sokol Khmelnitsky – drużyna ukraińskiej Ekstraklasy Futsalu.
8. KS „Orzeł-Futsal” J-L – gospodarz turnieju, drużyna, która po zakończeniu poprzedniego sezonu walczyła w barażu o awans do I ligi. W nowym ma w składzie m.in. reprezentanta Polski bramkarza Macieja Foltyna.


*
Szczegółowe informacje, dotyczące turnieju „Futsal Masters 2017” (w tym harmonogram spotkań) można znaleźć na stronie www.futsalmasters.pl oraz na facebookowym fan’page-u imprezy.

Krzysztof A. Trybulski
kat@gazeta.olawa.pl Fot.: archiwum KS „Orzeł-Futsal” Jelcz-Laskowice

Kategorie: Sport

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.