reklama

Brazyliana w Jelczu-Laskowicach!

W halki jelczańskiego Centrum Sportu i Rekreacji w sobotę 12 sierpnia zagrają młodzieżowe reprezentacje Polski i Brazylii

Kibice z naszego powiatu przeżyją siatkarską ucztę, bo to aktualnie najlepsze drużyny na świecie w tej kategorii wiekowej. Dla naszego zespołu to prestiżowe spotkanie z Brazylijczykami stanowić będzie bardzo ważny, finałowy etap przygotowań do mistrzostw świata juniorów starszych (U-23), które będą rozgrywane od 18 do 25 sierpnia, w egipskim Kairze.

– Koniec fazy przygotowawczej do imprezy najwyższejświatowej rangi gwarantuje szczytową formę naszych zawodników, co powinno przełożyć się na jakość widowiska! – zapewnia Stanisław Łopaciński, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, współorganizatora wizyty młodzieżowych reprezentacji Polski i Brazylii w powiecie oławskim.
W składzie polskiej drużyny będzie ośmiu zawodników, którzy sięgnęli niedawno po tytuł mistrzów świata U-21. Młodzi Polacy, prowadzeni przez trenera Sebastiana Pawlika, w finale turnieju rozgrywanego w czeskim Brnie, pokonali Kubę 3:0, zdobywając najwyższe trofeum.

Reklama

Sparingowy mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Brazylii organizują wspólnie: Miejsko-Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach, Fundacja „Aleja Gwiazd”, Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej oraz Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice.
Uwaga! Wstęp do hali CSiR na mecz Polska – Brazylia będzie płatny. Organizatorzy zapewniają, że przygotowali bilety na każdą kieszeń. Ceny wahają się od 15 zł (miejsca stojące) do 60 zł (za miejsce siedzące w sektorach B i C). Nie przewidziano biletów ulgowych. Tylko dzieci do lat 6, nie zajmujące dodatkowego miejsca siedzącego na widowni, będą wpuszczane bez biletów.
Polska kadra U-23, którą prowadzi trener Dariusz Daszkiewicz, przebywała od 10 do 17 lipca na obozie szkoleniowym w Kielcach. W drugim etapie przygotowań, którego częścią jest jelczański sparing, uczestniczyć będzie szesnastu wyselekcjonowanych zawodników.
Od środy 19 lipca kadra trenuje w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, skąd przyjedzie na nasz teren. Młodzi siatkarze Polski i Brazylii zamieszkają w oławskim hotelu „Jakub”. Kulminacją ich pobytu na naszym terenie będzie jelczański pojedynek sparingowy w hali CSiR, który będzie rozegrany w sobotę 12 sierpnia, od godz. 18.00. Potem obie reprezentacje spotkają się ze sobą towarzysko w Twardogórze i w Wałbrzychu, a 16 sierpnia odlecą do Egiptu. gdzie w walce o światowy prymat zmierzą się z Algierią, Argentyną, Egiptem, Iranem, Japonią, Kubą, Meksykiem, Rosją i Turcją.
W składzie polskiej ekipy znalazło się m.in. ośmiu zawodników, którzy niedawno zdobyli mistrzostwo świata w kategorii U-21, a są to: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Łukasz Kozub, Bartosz Kwolek, Mateusz Masłowski, Jarosław Mucha oraz Jakub Ziobrowski. Ze „złotej drużyny” U-21, trzej siatkarze – Fornal, Kwolek i środkowy Jakub Kochanowski – zostali powołani do kadry pierwszej drużyny seniorów, przygotowywanej przez Ferdinando De Giorgiego na mistrzostwa Europy seniorów, które będą rozgrywane w Polsce, od 24 sierpnia do 3 września. Z reprezentacji U-23 do szerokiej kadry na siatkarskie „Euro-2017” powołani zostali również: Marcin Komenda, Jakub Popiwczak i Aleksander Śliwka.

(KAT)

Kategorie: Sport

Tagi: ,,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.