Malwina Jarecka w towarzystwie trenera Wincentego

Malwina Jarecka mistrzynią Dolnego Śląska

Młodzi pingpongiści rywalizowali w Wołowie, na indywidualnych mistrzostwach województwa, od 28 do 30 maja. W grupie żaczek zwyciężyła Malwina Jarecka. Dwa tygodnie później zawodniczka Victorii Jelcz-Laskowice startowała w Krakowie, gdzie rozgrywany był krajowy czempionat

Jedenastolatka z Jelcza-Laskowic, rozstawiona w wołowskim turnieju w swojej kategorii wiekowej z numerem pierwszym, wygrała zawody, zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni Dolnego Śląska.
Podopieczna trenera Wincentego Marchewskiego zwyciężyła w ćwierćfinale, bez straty seta, Darię Sudomirską z Gierałtowca, a w półfinale pokonała 3:1 Martynę Draczyńską z Brzegu Dolnego. W finale rywalką Malwiny była zawodniczka gospodarzy – Liliana Przybył z MKS Wolavia Wołów. Pingpongistka Victorii Jelcz-Laskowice zwyciężyła 3:1.
Start Malwiny na mistrzostwach Polski żaków, rozgrywanych 17 i 18 czerwca w Krakowie, był już trochę mniej udany. Jarecka była co prawda najlepsza z reprezentantek Dolnego Śląska, ale nie przebiła się do strefy medalowej. Została sklasyfikowana w grupie zawodniczek na miejscach od 9 do 12.
Ogólnie był to jednak dla Malwiny bardzo udany sezon, a w następnym będzie już młodziczką. Przygotowując się do turniejów w Wołowie i w Krakowie, trenowała w hali jelczańskiego Centrum Sportu i Rekreacji, co – jak twierdzi jej szkoleniowiec – bardzo pomogło podopiecznej w walce o mistrzostwo Dolnego Śląska oraz w turnieju pod Wawelem. – W imieniu naszego klubu oraz rodziców Malwiny, serdecznie dziękuję kierownictwu CSiR oraz pracownikom hali, za stworzenie tej utalentowanej zawodnicze sprzyjających warunków treningowych – mówi Wincenty Marchewski, trener i prezes MLKS Victoria Jelcz-Laskowice.