reklama

Malwina Jarecka - srebrna medalistka III Grand Prix Polski w kategorii żaczek

Malwina ze srebrnym medalem

Tenis stołowy Grand Prix Polski

Od 21 do 23 kwietnia odbywał się w Kwidzynie trzeci w tym sezonie ogólnopolski turniej Grand Prix, w kategorii żaków. Bardzo dobrze zaprezentowała się wśród dziewcząt Malwina Jarecka z Jelcza-Laskowic, plasując się na drugim miejscu

W poprzednich dwóch turniejach, rozgrywanych w Lidzbarku Warmińskim i w Gdańsku, jelczanka zdobyła również srebrne medale. To trzeci medal w historii MLKS Victoria, zdobyty w turnieju ogólnopolskim.
Początek turnieju w Kwidzynie był dość trudny dla 11-latki. W fazie grupowej odniosła trzy zwycięstwa, w tym jedno po długim pojedynku, zakończonym tie-breakiem. W drugiej fazie zawodów Malwina zagrała skutecznie, pokonując kolejne rywalki 3: 0, 3:0, 3:1 i 3:0.
W finale spotkała się – podobnie jak w dwóch poprzednich turniejach Grand Prix – z Wiktorią Wróbel z LTSR Buczek (woj. łódzkie). Jelczanka musiała uznać wyższość rywalki, ulegając jej 0:3 (9:11, 3:11 i 11:13).

Reklama

Malwina Jarecka jest uczennicą PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach. Trenuje w klubie, ale do zawodów przygotowuje się również w szkole, która wspiera utalentowaną pingpongistkę. Przed Malwiną najważniejszy turniej sezonu – czerwcowe mistrzostwa Polski żaczek, w Krakowie.

(PEPE)

Kategorie: Sport

Tagi: ,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.